Tiyatro yaşamın aynasıdır... Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >13- PAYLAŞMAK İSTERMİSİNİZ.. >Hangi oyunu izledim..
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumKRAL DAİRESİ

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: KRAL DAİRESİ
    Gönderim Zamanı: 26.Nisan.2009 Saat 17:18

Oyunu Feridun Karakaya Sahnesi'nde, Birkaç arkadaşımla beraber seyrettim. Daha önce de seyrettiğim bir oyun olduğu için keyifle izlemeye gittim. Oyun bir Otel odasında geçiyor diyebiliriz. Balayı suitinde. Başlangıçta bizi üç ölü karşılıyor. Sonra nasıl bu hale geldiklerini anlatıyorlar. Tabi size önce birşey anlatmayacağı, biz ölüyüz, kalkın biletlerinizi iade edin gidin diyorlar ama siz öyle yapmayınLOL. Oyun baştan sona Maskeli evli çiftlerin balayı suitinde geçirdikleri saatleri anlatıyor. 3 ayrı çift. Aynı güne rezervasyon edilmiş bir oda da neler yapar. Oyun komedi. Çok eğlenceli. Özellikle dekor ve Masa da yapılan plan sahnesi çok ayrıntılı ve hoştu. Yalnız önceki seyrettiğim oyunda ışıkların üçü kırmızı, üçü maviydi. Burada bu ayrıntıyı göremedim ve oyuncularda önce ki seyrettiğim oyuncular değildi. Keyifli bir gün sonu oldu bizim için.ClapClapClapClapClap

Yazan: Toby Wilsher
Reji-Tasarım: Toby Wilsher
Çeviren: Selen Korad Birkiye
Dekor: Burhan Yılmaz
Kostüm: Mihriban Oran
Işık: Yakup Çartık
Dans Düzeni: Erdal Uğurlu
Reji Asistanı: Erdal Bilingen
Dramaturg: Selen Korad Birkiye

OYUNCULAR

Fikret Urucu
Elif Erdal
Arzu Oş
Fatih Sarı
Deniz Bolışık
Erkan Avcı
Emrah Bozkurt
Sibel Akdeniz Demirtaş
Celal Örnek

Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27.Nisan.2009 Saat 21:42
bende bu oyuna giden şanslı arkadaşlardan birisiyim.gerçekten çok güzel bir oyundu.hiç bir söz söylemeden hareketlerle olaylar bu kadar güzel anlatılabilirdi.
En çok beğendiğim sahne ise tabiki masa başında toplanmalarıydı.masayı yan yatırdılar kendileride yan yattılar ve bizlerin yani seyircilerin masayı kuş bakışı görmemizi sağladılar.

Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27.Nisan.2009 Saat 21:55
bu arada yalnızca ilk sahnede ve son sahnede konusuyorlar çünkü bu sahnelerde ölüyü oynuyorlar.gerçek hayata döndükleri anda konuşmuyorlar.Toby Wilsher ,canlıyken konuşulamıyor ölünce konuşulabiliyor gibi bir izlenim yaratmış
Yukarı Dön
mgerdan Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 267
  Alıntı mgerdan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28.Nisan.2009 Saat 08:51

Milan'a katiliyorum ,bende cuma akşamı izledim oyunu.Tek perde olsa da sözsüz bir oyunla zamanın nasıl geçtiğini anlamadık.En can alıcı sahne masa sahnesiydi.

Yıllar evvel Efrasiyab Hikayeleri'nde denk gelmiştim böyle değişik sahnelenmeye.Yıllar sonra bu oyun.

Farklı sahnelenme biçimleri içinde güzel bir örnek.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu Sayfa 0,094 Saniyede Yüklendi.