Tiyatro yaşamın aynasıdır... Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >2 - ÇALIŞMALARIMIZDAN >TOYAT Tiyatro Oyun Atölyesi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumOyunumuz ..Perde Açtık..Yorumları bekleriz

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
smt-gnr Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 143
  Alıntı smt-gnr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.Mayıs.2009 Saat 21:57
inanırmısınız bilmiyorum ama yorumları okurken hep atlaya atlaya yüzeysel okuyan ben ilk defa tüm kelimeleriniz eksiksiz tek tek büyük bir mutluluklla okudum ben isim vermeden herkese inanın gönülden teşekkür ediyorum benm gerçek anlamda ilk kez tiyatro oyunu ile sahneye seyirci karşısına çıktığım gecemdi... ama o kadar mutlu oldum ki oynarken kuliste beklerken anlatamam ...
bıraksanız beni sayfalarca sadece tiyatronun bana verdiğini mutluluğu anlata bilirim ...
ama ! bu denli güzel tir tiyatro oyununda benimde olmamın mutluluğunu inanın anlatamam... tekkelime ile dünyada en güzel şey aşk ise eğer bu mutluluk aşktanda inanın güzel...
    ben yeni bi öğrencisiyim hocamın ama yıllarsonra da öğrencisi kalacağım ...

bugün hocam ben ve değerli ablamız konuşurken ablamız bıçkın delikanlı rolümü kısa sürede (2gün) ezberleyip oynayabilmemi şaşkınlıkla beğendiğini dile getirdi çok mutlu etti beni ..Eeee bizene bize niye anlatıyorsun diyebilirsiniz ama hocamın yaptığı sihirbazlığı, ustalığı ,sanatçılığı ortaya koyabilecek bir şey geçti içimden ve ablama teşekkür ederken de şu kelimeleri kullandım ..

" Bİr odun tomruk halinde iken odundur ama gepetto o odunu alır inceler dakikalarca işler düzeltir fazlalıklardan arındırır eksklerini tamamlar ve pinokyayı yapar bir peri bunu pinokyodaki erişilmez emeği, işçiliği, pinokoya verilmiş sevgiyi farkeder ve pinokyoya can verir  .....Odun inanılzan bir süreçle pinokyoya çevirilir... ben bir pinokyo oldum ... hocam sadece gepetto değil sihirli değneğe sahip peride oldu  ...

Emekğinize laik olmak çok zor hocam bir nebzede laik olabildik ise ne mutlu bana .Bİze.....

ÇOK TEŞEKKÜRLER HOCAMMM

ÇOK TEŞEKKÜRLER İlhan abi ... banaannem  nurten teyzem(ablam) ve emeği geçen herkes...

ben bu oyunun çıkmasını çok çok isteyenlerdendim şimdide haftalarca oynamasını isteyenlerdenim vaktim yok demeyin izleyenlere sorun "BİZDE BÖYLE" adlı oyun gidilmeye değermi diye onlar anlatsın size onlar anlatırsa nasıl bir oyun olduğunu geleceğinize eminim... (bıçkın delikanlı: KALIBIMI BASARIM GELECEKSİNİZ)  VE BİZİM İHTİYACIMIZ OLAN TEK ŞEY ... sizlerin orada olmanız ve izlediğiniz oyundan mutlu olarak ayrılmanız.....

(BEN  yazımın başında oyun hakkında uzun uzadıya konuşmak istemedim yazımın uzun olmaması için... arkadaşlarım uzun uzun yazmıştı insanlar okurken sıkılır kısa yazayım dedim(ben okurken hiç sıkılmadım) ama ben yazdıkça yazdım oyunda hayran kaldığım arkadaşlarımada tek tek teşekkür etmek istiyorum ama uzun olmasın diye zor tutuyorum kendimi .  )

herkese teker teker teşekkür ediyorum ...

oyunumuzun 40 defa perde açma ihtimali varmı bu günlerde ?
İçimden bir ses evet diyor .....

samet güner

Düzenleyen smt-gnr - 30.Mayıs.2009 Saat 22:03
    @@@@ baleva @@@@
        +smt-gnr+
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.Haziran.2009 Saat 00:52
Ben öncelikle emeği gecen herkese teşekkür ederim..''O '' sahnede olmamı Sinan Hoca'mıza borçluyum bunun için ona çok teşekkürlerimi sunuyorum.. Ben ilk tiyatroya geldiğimde tiyatrodan nefret eden şımarık 10 yaşında bir kız çocuğuydum.. Sonra Sinan Hoca'mız sayesinde sorumluluk sahibi biri oldum.. ''BİZDE BÖYLE'' adlı oyuna pazartesi günü başladımızda sadece 4 günümüz vardı.. Herkes bi'şeylerden fedakarlık ederek hepbirlikte el ele vererek geldik üstesinden. Bekir abi sabahın erken saatlerinde kalkmasına ve işe gitmesine , evinin ümraniyede olmasına rağmen Vakıfta 11:30 a kadar süren calışmalarımıza hiç bir zaman, hiç bir mazeret göstermeden geldi,Yeda abla cumartesi günü oynadığımız oyunda ayrı yorulan, aynı zamanda okulda derslerine çalısan ve yine oda hiç bir şekilde hiç bir mazeret üretmeksizin bizimle oldu, Milan hem SBS'ye çalıştı hem oyunumuza, Samet de aynı şekilde ÖSS'ye hazırlanıyor ve çok az bir zaman kalmasına rağmen çarsamba günü ve sadece genel provaya 1 gun kala aldığı ve yaparım dediği yaklasık 4,5 sayfa teksti ezberleyebilirim deyip ertesi güne ezberlemiş olan bu sırada derslerinede çalıstı provalara da geldi,Oğuzhan abi ,Ayhan abi ve Umut da asker olmalarına rağmen yaptıkları ezberleri ve işten geldikten sonra vakıfa gelmeleri,Hazal'ın sınav haftasıydı ve oda Sametle 1 gün içinde çok çalısarak uyum sağladı. Bütün bi evi çekip çeviren ,ulaşımda Hocamıza yardımcı olan ,çok iyi bi abla olan Ceyda abla oyun için ne kadar çok çalıştığını aynı zamanda bize evini açan ablamız hiç bişey demeden 4 gun içinde hep yanımızdaydı.(daha sayamadığım çok sey olduğunu biliyorum) VEE...Sinan hocamız...Bizim hep yanımızda olan oyunu bütünleştiren bu harika oyunu oynamamızı sağladı hasta olmasına rağmen her çalısmaya gelen biz ne kadar çaba gösterdiysek onun daha çoğunu gösteren sabah 05:00'da kalkıp gözlerinin en fazla 1 saat bilgisayara bakması gerekirken 13.5 saat oyunu bütünleştirip bize veren hocamız... Kostumleri dıken Babaannemize (hocamızın annesi) çok tesekkür ederim ve daha unuttuğum kimler varsa hepsine emeği geçen herkese çok tesekkürler....
20 mayıs Cuma akşamı ısık odasında duran Şükrü abi ve Emir' e,girişte duran İmge ablaya da çok tesekkürler..
2. sınıfa giderken başladığım TİYATROYA seneler boyunca bana destek olan Anneme, Sinan Hocama ve vakıfta annemle birlikte çalışan senelerdir bana abilik yapan kendi kardeşi kadar koruyan Şükrü abime çok teşekkür ederim......

DAHA SÖYLEYECEK O KADAR ÇOK SEY VAR Kİ CÜMLELER YETMEZ...

Düzenleyen EmirC - 03.Haziran.2009 Saat 22:49
Yukarı Dön
terapist Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 1803
  Alıntı terapist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.Haziran.2009 Saat 01:08

Dostlarımın talebi üzerine insertin arkasına yazdığım ve pek çoğunuza mail olarak ilettiğim yazıyı yayınlıyorum 

Merhaba..
Bu akşam bir oyunumuz var..Hani , gelecek kimseniz ,gidecek randevunuz,verilmiş sözünüz yani bir planınız  yoksa yolunuz da düşerse..bekleriz..

29 Mayıs saat 20 00 de
Beykoz Vakfında..

Bu gün günlerden cuma biliyorum
Beykoz uzak biliyorum..
Trafik yoğun biliyorum..
ÖSS yakın ve yarın Aöf sınavı var biliyorum
İşten geç ve yorgun çıkıyorsunuz biliyorum..
(Buraya kadar olan kısım sadece mailde var ..buradan sonrasını  inserte yazdım)

Peki siz Bunları Biliyormusunuz,,,

Perdeyi açtığımızda tek görmek istediğimizin "siz" olduğunuzu biliyormusunuz...

Bu oyun için öğrencilerimin kendi asıl uğraşları dışında günde 6 saat emek harcadıklarını biliyormusunuz..

Benim sabah 06 00 civarında başlayan çalışma tempomu ve ancak gece 12 30 gibi bitirebildiğimi biliyormusunuz..

Çok fazla masraf gerektiğini ve hiçbir bütçemizin olmadığından ekonomi biliminin bütün kurallarını alt üst ettiğimizi ..mesela  tüm kostümleri 80 yaşındaki annemin diktiğini biliyormusunuz

Gecenin saat 11 30 unda biten çalışmamızın ardından  herkesin evine ulaşmasına çalıştığımızı..bu arada onlarca "neredesin"telefonuyla muhatap olan lara yardım etmeye çalıştığımızı biliyormusunuz..

Evlerine ulaşma şansı kalmayanların evimizde  misafir edildiğini biliyormusunuz
Ankarada okuyan ve rahatsızlanan oğlumun yanına bu işleri bırakıp gidemediğimi (Neyse ki kardeş ayarında  Cemal ve Ferda varlar da onlar ilgilendiler yoksa hiç bir şey beni durduramazdı) biliyormusunuz..
Aynı evde yaşadığımız oğlumla günde sadece beş dakika görüşebildiğimi ve bu beş dakikada hatır sormak yerine afiş,insert,fotoğraf,ışık tasarım talimatları verdiğimi ve bunun bana vicdan azabı oluşturduğunu  biliyormusunuz..
Eşimin yaptıklarını ..anlatamıyacağım yerim yetmez biliyormusunuz..
Zaten uçarcasına geri giden kültürel ve sanatsal çalışmaların biz de ölürsek (can çekişiyoruz)  biteceğini ve ne olacağını biliyormusunuz..
Bütün bunları niye yaptığımızı biliyormusunuz...

Ben birşeyler daha biliyorum..
Sizin bizi sevdiğinizi...
Bu paylaşmamın sadece dertleşmek olduğunu..ve hep yanımda olduğunuzu biliyorum..
Sevgilerim ve tüm iyi dileklerim sizin olsun diliyorum.
R.Sinan Akbaşak

Not : Sonraki Cumalarda ( 5 -12 Haziran 2009) oynamaya çalışacağız..
Bence bu iletiyi dostlarınıza fw edin hatta il dışı ,yurt dışı olsalar bile..Paylaşmak için yanında olmak önemli ..yanıbaşında değil...

Düzenleyen terapist - 03.Haziran.2009 Saat 08:17
Yukarı Dön
mutuu3194 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 33
  Alıntı mutuu3194 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.Haziran.2009 Saat 20:59
ahhh hocamm ahhh öyle güzel yazmışssnızi herseyii.Bu inseti okudukça o pazartesiden beri yaşadığımız herşey hatta ounn öncesi film şeridi gibi geçiyorr. Gerçekten zordu o günler ama hiçbirşeye öyle kolayca bişey ypmadan ulaşamazdık.Gerçektende hepimizin içinde çok büyük bir tedirginlik vardı doğal olaraktan.Hepimiz gözlerimizden bunu anlayabiliyorduk.Ama bu oyunun çıkmasını o kadar çok istiyoduk ki hiçbirşey bizi engelleyemedi.Zaten zaman ilerledikçe hepimizin buna inancı çok daha arttı.ama bu seferde hepmizde tatlı bir heyecan başladı. Bende dahil olmak uzere bazı arkadaşlarım ilk defa sahneye çıkıcaktık.Ve bu bize ayrı bi heyecan katıyordu. Oyun başladı.Ve hersey çok güzel şekilde ilerledi.Ben en son çıkıyordum.Normalde bunun benım heecanımı azaltması gerkiyordu.Aksine her gecen vakitte kalbim daha çok çarpıyordu.Aynı zmanda da kuliste gulmekten kırılıyoduk.Okdar çok izledigimiz halde okdar guzel ve farklı gelmiştiki oyun.Oyun bittiğinde ise soluğu sevdiklerimizin yanında aldık.
Herkes gülüyordu neşeliydi.Bu da bizi çok daha sevindirdi.Arkdaşımın bana sölediği bi söz ise ben i öyle mutlu ettiki:
"Ben amatör bişey bekliytordum bugun burdaki oyun gercekten profosyonel gibiydi.Okadar çok eğlendim ki"dedi. Ben yine prosyonel oldugumuzu sanmıyorum heleki benım daha öğreneceğim/ögreneceğimiz çok şey varki hocamızdan. Yalnız bu duyduğum şey benim için çok öenmliydi.Ayrıca o arkdaşımın onumuzdeki gun benı arayıp onumuzdeki oyuna bi arkadaşımla beraner tekrar gelicem demesi!!!1Çalışmalırımızın karşılığını almıştık,hocamızın başını eğdirmemiştik.Okdar çok emek harcamıştıki herkesten çokk.
        Galibaa bende biraz uzun yazdımm ama gercekten sametinde diedigi gibi insanın yazdıkça yazası geliyor o günü.
        Son olarak başta Sinan Hocamıza çok çok teşeşkurler.Sonrasında Nurten Teyzemize(az kahrımızı çekmedi),babaannemize,Ceyda ablama(oda az çalışmalar için bizi ağırlamadı),Arkadaşlarımın hepsinee,Emire,İmgeye,Gökhana( oda o kdar uzulduki o sahnede olamadıgna) ve şu an unutmus oldugum herkese  çok  çok teşekkurler ediyorum.Ceyda ablamada ayriyetten ediyorum.Biz gercekten biz aile olduk.Bu alie hiç dağılmasın emi:)) Hepmiz bi dahaki seferi sabırsızlıkla bekliyoruz.....

Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04.Haziran.2009 Saat 01:24

nerdeyse  Bütün oyunu kulisten seyrettim.Ve inaamadım.Sanki "cep telefonu,çağrı cihazı ve dijital saat alarmlarının kapalı tutulmasını önemle rica ederim.Oyunumuz başlamak üzeredir"dediği anda bize bir sihirli değnek değmişti.Caner'in bulmacaya i harfini koyması sametin bir gecede hazırlandığı rolünde gerçek bir magandaya dönüşmesi elinde zincir sallaması oğushanın bağıra çağıra ip atlaması ve şarkıyı eksiksiz söylememiz benim için gecenin süprizleri oldu.Milan,yeda,bekir,hazal,umut,ceyda ablam herkes harikaydı.yalnız ceyda ablam o kocaman,rus topuklaryla bankın üzeirne çıkıp umutu tekmelerken ha düştü ha düşücek diye arkada baya bir sitres olmadm değil:)

Bütün bu parçaları bir araya getiren ve bu oyununun gerçek mimarı hocama çok teşekkürler.Sonuna kadar sabrettiği için çok teşekkürler.Çoğu kez tamam buraya kadar.Artık sinan hocaburda bırakır,bu iş olmaz diye içimden geçirmedim değil.Ama bizi bıramadınız.ve bu oyunu çıkarttınız.
Bu arada gece yarısı çalışmadan dönerken kardeşimle beni evimize kadar bırakan (Elm sokağına çıkmak zorunda kalan:)ceyda ablama ve sinan hocama çok teşekkür ederim.
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.Haziran.2009 Saat 08:52
Galamızı Dün itibari ile gerçekleştirdik( 05 Haziran 2009 ). Herkesin heyecanı gözlerinden okunuyordu. Son hazırlıklarımızı gözden geçirip, oyunumuza geçmeden önce gelen misafirlerimizle ilgilendik. Çok iyi bir oyun çıkardık. Bu arada İşverenim ve bana destek olmak için gelen Sayın Burak ALTUNKAYA'ya ve Eşi Didem ALTUNKAYA' ya ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Bizi destekleyen herkese teşekkürler. Ayrıca Tuğhan' ı aramızda görmek çok güzeldi. Herşey için Teşekkürler HOCAM. Her zaman yanımızda olan İsimleri eminim ezberlemişsinizdir. Evet yine yanımızdaydılar ve yanımızda olmalarından dolayı çok mutluyuz. IŞIĞIMIZI YANIK TUTMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ. FARKINDASINIZ DİMİ?  ClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClap 
Yukarı Dön
Ceyda Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 35
  Alıntı Ceyda Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.Haziran.2009 Saat 13:06
Sayfalarca konuyu okuyup uyarlayan(uykusuz kalarak) bize bu güzel metinleri hazırlayan,mizahın ,güncelliğin,ince esprilerin,traji komik durumları,bilgisi,donanımı bitmek bilmeyen çalışma ,öğrenme ve öğretme çoskusu tükenmeyen zeki insan, ailesine ayırıcağı vakitleri bize harcayan süper baba ,yaratıcı,becerikli (dekor kendi ellerinden)farklı işlerden,uğraşlardan,kişiliklerden oluşan bizleri yoğurup harikalar yaratan muhteşem yönetmenimiz R.Sinan Akbaşak'a becerisi imrendiren bir çok kostüm ve sahnede kullandığımız eşyalarda el emeğini bize harcayan güler yüzlü tonton babaneme,sabırlı hiç hayırı olmayan sürekli koşturan mükemmel eş ve anne olan misafirperver  nurten ablama,afiş(tüm bu tarz işlerimiz)ışığımız babasının sunduğu her şeyi canı yürekten yapan ilhana,tek çocuk olduğum için hiç tadamadığım bir duygu olan kardeşlik durumunu abla abla diye seslenip ablalık duygusunu canlandıran başarılı,yetenekli,sahnede harikalar yaratan sevgili kardeşlerim oyuncu arkadaşlarım,uğur,caner,milan,samet,eda,meral,ayhan,oğuzhan,hazal,bekir,partnerim umut,kızım yeda ,şükrü,arzuya adını yazamadığım bize maddi ve manevi destek olan tüm dostlara  en samimi duygularımla teşekkürlerimi sunarım.
hiç bir şey dışarıdan göründüğü gibi değildir bizler kimi zaman ağladık ,kimi zaman güldük,endişelendik korktuk,ama vazgeçmedik uğraştık çalıştık hocamızın çaba sunduklarına layık olmak için gayret gösterdik,evet kısa bir sürede hazırlandık ,ezberledik ve el birliğimizle sizlere sunduk geçen hafta ilk oyunumuzdu yakınlarımıza oynadık çook beğenildiği içinde bu hafta galamızı yaptık (ayakta alkışlandık)beğendik ,beğenildik.beğeniliyoruz emeğimize saygı gösterip bizi izlemeye gelen,ışığımızı yanık tutmaya çalışan,alkışlarla çoşturan ,yanımızda olmaya çalışan seyircimize dostlarımıza bu işte A dan Zye payı olan herkese TEŞEKKÜRLERİMLE... IŞIĞIMIZ SÖNMESİN.....ClapClapClap  Ceyda'dan sevgi ve saygılar......

Düzenleyen Ceyda - 06.Haziran.2009 Saat 18:27
Yukarı Dön
naturalist Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 15
  Alıntı naturalist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.Haziran.2009 Saat 10:23
Hepinize Merhaba Bu oyununuzu  yani galanızı izleyemedim.sanıyorum sadece davetlilere oynadınız.Ancak sayfanızızn basında tiyatroterapi konusyla gidince gala haberleriyle buluştum.bu gösteriniz de güzel olmuş..herkesin güldüğü fotoğraflar var. kutluyorum.gösterinizi bir daha izlemeyi çok isterim ancak oynanacağı konusunda herhangi bir bilginiz biryerlerde yok umarım bir gösteri daha olur.
Yukarı Dön
hazal_c Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 127
  Alıntı hazal_c Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.Haziran.2009 Saat 15:32
merhaba naturalist(üzgünüm isminizi bilmiyorum) bu oyunumuzu sadece davetlilere oynamadık davetliler de vardı bilet satın alanlarda.. teşekkür ederiz ve ayrıca bu hafta cumartesi akşamı da bir oyunumuz olacak yine saat 20:00'de bekleriz Smile
Gelelim galamıza... Yine çok çok çok güzel bir oyun oldu, seyircilerimiz eğlendiler ve yorumları da bizleri çok sevindirdi HERKESE TEŞEKKÜRLERRR SmileSmileClapClapClapClap
Yukarı Dön
terapist Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 1803
  Alıntı terapist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.Haziran.2009 Saat 01:07
Arkadaşlar  oyunumuzu pazar günü oynamaya karar vermeBig%20smilemişmiydik..
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu Sayfa 0,125 Saniyede Yüklendi.