Tiyatro yaşamın aynasıdır... Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >2 - ÇALIŞMALARIMIZDAN >TOYAT Tiyatro Oyun Atölyesi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumOyunumuz ..Perde Açtık..Yorumları bekleriz

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
terapist Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Kayıt Tarihi: 01.Ocak.2007
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1803
  Alıntı terapist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Oyunumuz ..Perde Açtık..Yorumları bekleriz
    Gönderim Zamanı: 29.Mayıs.2009 Saat 08:26
Oyunumuz 29 Mayıs 2009 (bu gün) saat 20 00 de..Bekleriz
            Prova görüntülerimiz..
 


Düzenleyen terapist - 30.Mayıs.2009 Saat 09:31
Yukarı Dön
pino79 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 13.Nisan.2009
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4
  Alıntı pino79 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29.Mayıs.2009 Saat 14:03

Sinan Hocam mailinizi aldım.

İnanın sizi çok seviyoruz çocuklarınıza nasıl emek verdiğinizin canlı şahitleriyiz.

Gelemiyoruz çünkü öğrenciniz Onur Yıldız 3 gündür İzci Kampında ve bu gece final ateşi yakılarak gösteri yapılacakmış, bizde onu izlemeye gideceğiz.

Üzülerek bilgi vermek istedim. İyi oyunlar emeğinize sağlık...

Yukarı Dön
mgerdan Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici


Kayıt Tarihi: 15.Eylül.2008
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 267
  Alıntı mgerdan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29.Mayıs.2009 Saat 23:19

bugün işten çıkmadan e-posta engeline takılan bir e-postayı bilgi işlem desteğiyle çözdürdüm ve davetinizi gördüm.ilk gecenizde sizlerle olmak gerçekten güzeldi.

bir haftalık bir uğraş ama abartısız falso vermeden güzel bir geceydi.hele Ceyda hanım acaba dili düzelir mi diye beklemedim değil bir an:)))Hatta kimi bölümler bildiğimiz konulardı ama arkadaşlar gerçekten kendilerini izlettirdiler...Ceyda hanım nasıl diyosunuz su gibi aktı gecede!,anne rolünde en küçük oyuncumuz son derece başarılıydı.Yeda ve Bekir farkında mıısnız kaç oyunda çok güzel ikili oluşturuyorlar.Ve seslere diyecek yok...Ve müzikal bir örgüde başlamak oyuna...Hangi birini sayayım ki...gerçekten yaklaşık 2 saat nasıl geçti anlamadık ve içtenlikle güldük...
 
hepinizi tebrik ediyor,alkışınızın dinmemesini diliyorum.....
 
14'ten 80'e bu dev kadroyu kutluyor,sevgilerimi sunuyorum...Clap
Yukarı Dön
terapist Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Kayıt Tarihi: 01.Ocak.2007
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1803
  Alıntı terapist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.Mayıs.2009 Saat 01:28
Bir mucize oyun..."BİZDE BÖYLE"  Neden mucize çünkü dört günde yazıldı ve oynandı.
10 gün evvel çalışmalar tıkandığında ben de pes etmek üzereydim..yürümüyordu ve yapacak tek şey sistemi resetlemekten geçiyordu..ve öyle yaptım.Çocuklar önce çok üzüldüler ama Pazartesi günü 13.5 Saat oturup yaklaşık 500 sayfayı hızlı okuyup bu oyunu oluşturup önlerine koyduğumda söylediğim şey dört gününüz var..ve ciddiye almanız için bu gün biletleri de satacaksınız..Aldılar...sattılar ezberlediler ..,çalıştılar...başlangıcı,işleyiş ve akışı ,finali oluşturdum..Saat 20 15 de perde dedik..sonrası iyi yazılmış ve seslendirilmiş bir şiir gibi akıverdi..
   Hepinizi ayrı ayrı kutluyorum..Başardınız..
 
fotoğrafları hem buraya hem de fotoğraflar bölümüne ekleyeceğim..Ama fotoğrafla olmaz aslını seyretmeyenin hayatı eksik kalır..
 
 
 
Yukarı Dön
terapist Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Kayıt Tarihi: 01.Ocak.2007
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1803
  Alıntı terapist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.Mayıs.2009 Saat 01:31
Kuzen ağabeyim oyundan sonra görüşlerini mail olarak atmış..Böylesini daha çok seviyor...
Ben gelen maili paylaşmadan yapamadım bu yüzden buraya ekliyorum.
 
 
ŞAPKADAN DEVE ÇIKARMAK
                  Beykoz Vakfı Tiyatrosu'nun bu akşam(29.05.2009) 'Bizde Böyle' adlı oyununu izledik.Malum;marifet iltifata tabidir.Ama orta da öyle bir marifet var ki  gelde onun ayarında iltifat bul.Oyundan üç gece önce tesadüfen provalarını biraz izlemiş,ancak ellerinde ki tekstlerden okuyarak oynayabilme aşamasında olduklarını görünce,bu sefer işleri zor demiştim.Oyunu izleyince yanıldığımı anladım.Kimini şahsen,kimini ismen tanıdığım Sinan Hoca'nın 'devşirmeleri'sanki ellinci oyunlarını oynuyorlardı.O kadar rahat,o kadar doğaldılar.Oyun derleme  metinlerden oluşturulmuştu ama su gibi akıp gidiveriyordu.Tam bir temaşa,tam bir seyir şöleni.
                  Bütün bunların mimarı olan Sinan kardeşime gelince;Şapkadan tavşan çıkarmanın marifet sayıldığı günümüz dünyasında,şapkadan deve çıkartmayı bile sıradanlaştırdı.İnsertin arkasında  ki belki duygusal ama hepsi gerçek ifadelerin çok eksik olduğunun şahidiyim.
                   Fırsatın kazası olmaz derler.Bu akşam bu çok çok güzel seyirliği izleme şansına nail olmuş biri olarak,henüz izlememiş olanlara, bu fırsatın her hafta kazasının olduğunu müjdelerim.Kaçırmayın!
Mehmet YAVRUTÜRK
 
 
Yukarı Dön
naturalist Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 20.Eylül.2008
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 15
  Alıntı naturalist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.Mayıs.2009 Saat 08:49
Ben size ne yazacağımı bilemiyorum.Akşamdan beri düşünüyorum,biz kimiz neyiz nerdeyiz ne yapıyoruz diye çünkü akşam vakfın oyunundaydım ,adı da "bizde böyle ". Uyduruk espriler sözle oynama diye düşündüm.Tiyatroyu severim ve oldukça  çok izlemeye çalışırım.
Neyse oyun başladı daha perde açılırken sanat koktu ortalık,donmuş oyuncular küçük ama çok şirin bir sahnede seyirciye hey haydi başlıyoruz  izle der gibi hareketsiz dururlarken dünya tatlısı bir genç hanım ellerini şaklattı canlandılar veee çok hoşbir tiyatro şarkısıyla (Tarzı ve sözlerini çok beğendim) oyun başladı ..muhteşem seviyeli espriler,harika bir oyunculuk en önemlisi nefis bir kurgu sardı ortalığı.Oyuncu performansınlarına inanamadım.Tiyatro anlamında doğru şeyler yaptıklarından gözardı edilemeyecek yeteneklerinin muhteşem bir hocayla şekillendirildiği her halinden belli oluyordu.Aslında parçalar halinde olan oyun çok güzel bütünleştirlmiş konular ve oyuncular birbirine çok iyi bağlanmış seyir keyfi bu yüzden yükselmiş ayrıca eğlence dozu ve seviyesi tartışılmaz"çok iyi"hale getirilmiş.Bir bey vardı ortalarda dikkat çeken ben klasik vakıf yöneticilerinden zannettim meğer yönetmenmiş..tek kelimeyle harika bir ustalık eseri iş çıkarmış.Ne yalan söyleyeyim anlayana kadar bir miktar sinirime dokunmuştu..göbekli askılı ama bir yandan da gelen giden sarılıp öpüyorduBöyle biriyle dost olmak,dostu olmak istedim.Bana bilet satmaya gelen kuzenimin arkadaşına bin dereden bin su getirip sonunda mecbur kalıp aldığıma utandım..Söylemeyi unutuyordum İnsertin arkasını okuyuncada etkilendim..onuda duygu sömürüsü sanmıştım.sonra ondan da utandım.80 lik teyzenin gidip elini öptüm muhtemelen bir tanıdık zannetti ama ben onu tanıyordum o zübeyde annelerden biriydi
İşte böyle bir akşamda Sinan beyin (adını da ancak finalde öğrendim inanırmısınız panoda da adı var ve ben baktım ama sonradan tekrar baktım) ve çocuklarının oyununu izlerken yaşadığım duygular karışık ama en çok öne çıkanın çok iyi bir akşamda çok iyi bir oyun seyrederek işe yarar bir gün geçirdiğim..Seyretmeyenlere önerin lütfen
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.Mayıs.2009 Saat 08:57
29 Mayıs oyunumuz. " BİZDE BÖYLE ". Bu çıkarabilmek için nelere yaşadığımızı bir biz biliriz. bizim kahrımızı çeken Hocamıza, Nurten Teyzemize, Babaannemize ( Hocamızın annesi ) İlhan abiye ve her zaman yanımızda olan, desteklerini esirgemeyen herkese Teşekkürler. Oyunumuzu izleyenler, oyuna girişte aldıkları insörtün arka sayfasında oyunun hazırlanış aşamasını çok güzel bir dille anlatan HOCAMIZIN yazısını görecekler ve aslında herşeyi çok net bir şekilde açıklıyor. Provalarımız o kadarda eğlenceli değildi kimi zaman. Sıkıntılı, yorgun kimi zamanda eğlenceliydi ama bu oyunu çıkarabilmek için içimizde olan sevgi hepsinin üstesinden geldi. Ulaşımda gecenin bir yarısında bizi evlerimize ulaştıran Hocamız ve Ceyda ablamıza teşekkürlerimizi ayrıca belirtmek isteriz. Evet bu oyunu biz çok istedik. Evet bir hafta bile değil bu oyunun hazırlanış aşaması ama bir bütün sevgi var içinde gelir , görür ve seyredip keyifle ayrıldığınızda anlayacaksınızdır. ARKADAŞLARIMI AYRICA KUTLARIM. İmge girişte, Emir ve Şükrü abi ışık odasında ve Arzu ablamız her yanda. Biz sahnede. Hocamız her zaman ki yerinde. Konuklarımız salonda. Yüreklerimizde büyük heyecan ve Perde. Eminim bir kişi bile gülmeden gitmemiştir. Benim en sevdiğim sahne ise Hocamla beraber oyun sonrası birbirimize sarılarak kutlamız. SEVGİ VE SAYGILARIMLA... 
 
 UNUTTUKLARIM VARSA AFFOLA.


Düzenleyen bekir - 30.Mayıs.2009 Saat 12:09
Yukarı Dön
naturalist Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 20.Eylül.2008
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 15
  Alıntı naturalist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.Mayıs.2009 Saat 10:20
   Merhaba ben tekrar yazma gereğini duydum..Oyuncular hakkında görüşlerimi paylaşmak istiyorum..Eleştiri demek istemiyorum ben övmek istiyorum ve bunun için sırayı yani giriş sırasını kullanmak istiyorum..
 
 Anne ye bayıldım  o ne güzel kıyafet öyle bimilyon tanıdımı akrabamı gördüm mantosunda çorabında..bizim orta halli ev kadınımız annemiz teyzemiz..oyuncu müthiş sesinden bile 14 yaşında olduğunu anlamadım(genç olduğu anlaşılıyordu da) sanki yılların sanatçısı tak kelime harikasın ufaklık...
 
 Kızı  Usta bir oyuncu bence  ilginç anne'nin ablasıymış..muzip bir tarzı var..insan bakarken gülmek istiyor ama ha ha değil zekice beğendim
 
 Sefki (!) Gölgede kalması gerekiyordu kalmış hiç bir taklide girmeden işini yaptı
 
 Psikolojik sorunlu adam otobüste yanıma otursa yerimi değiştiririm.Çok başarılı Bekir'in televizyonlu bölümünde biraz rol çalmasına rağmen çok başarılı buldum.
 
  Siyahlı kız(Eda) Harika ne kadar sevimli öyle rakçı bir arkadaşım olsa dedirtti banaÇok da doğal geldi yani sıcacık bir oyuncu adamı sinir etmeden oynadı ..Bence bu görev bukadar yapılır..
 
  Sıdıka Onunda adı Hazalmış (Taa oyun evi'nden hatırladım seni cadı senii)Çok başarılı resmen "usta" tecrübesi belli oluyor..son bölümde de aynı güzellik..Sameti dövme isteği duymama neden oldu..Bravo
 
  Abi  Tanıdık bir karakteri çok başarıyla  ve kendi nefis yorumuyla oynadı..çok başarılı buldum
gerçekten nefes nefese kalması çok doğal profesyonel olanlar bunu yapmıyor koşuyor hiç koşmamaış gibi konuşuyor.,gerçekçi gelmiyor ben bu arkadaşı beğendim
 
  Çırak   Adı Samet miş panodan tüm isimleri (ama sonradan ) öğrendim.Çırakta çok başarılı buldum ve çok iyi bir ses ama bu tarz seslerin çok akılda kalıcı olması bir başka role çıktığında hatırlanmasına sebep oluyor fakat seyretmeside dinlemesi de çok hoş kutluyorum.
Hele o bıçkını olağanüstü oynadı kendimi öyle kaptırdım ki sinir oldum..bir de güvenlik görevlisi olarak çıktı espri harikaydı
 
  Yılmaz ve karısı yani Bekir ve Yeda nefis bir ikili olmuşlar.sanat tarihindeki en iyi ikililer arasında sayabilirim  çok beğendim detaya gerek yok,Yılmaz'ı , karısını., kör müzisyeni,Yedanın peruğunu (başka birisi sandım) oyununu ve sesini çoook beğendim.hep seyredebilirim.Ne diyebilirim kutlamaktan başka
 
Bu arada bir delikanlı geldi oturdu hiç bir şey yapmadan oturmak zordur..bence o eğitim aşamasında ama orada olmak yeter.
 
 Satıcı Onun da adının Umut olduğunu öğrendim o da çok başarılı daha öğrenecekleri var elbet ama tam bir yapışkan satıcıydı..yeter artık git dedirtti bir ara güvenlki görevlisi gelince de acıdım..ama iyi espriydi..
 
  Gelelim yabancı  kadına Adı Ceyda imiş ve ve Yeda nın annesiymiş ayrıca ilk kez sahneye çıkmış hiç birine inanasım gelmedi.harika bir şive oturtmuş..hem söyledikleri hem söyleyişi inanılmaz dı..defalarca seyrederim.Ama o metin inanılmaz olmuş ne hoş eklemeler hem santsal hem toplumsal ve günel  işte tiyaroda mizah bu eğlendirirken eleştirip düşündüreceksin.bravo Ceyda hanım (Böyle bir genç kız annesi olunca hanım demeden geçememin ayıp olacağını düşündüm)
 
Oyunun sonundaki müzik aletli espri bence harikaydı kapağı açılınca eyvah falso diye düşünürken Yılmazın buyrun fantezi..rezil olduk lafıyla koptum.Zekice ve zekice ayrıca zekice(!)
 
 
   Herkese ama özellikle Sinan hoca'ya bravo  yaptığını işin tarifini yapmak zor.Ama yaptıklarınız sizi unutulmaz kılmış ve kılacak  o ne sevgi öyle gelen sarıldı giden öptü.,çıkıştaki öğrencilerinize o samimi sarılmanızdan çok etkilendim ve kıskandım
 
KUTLUYORUM
 
Yukarı Dön
Yeda Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge

Kayıt Tarihi: 15.Eylül.2008
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 55
  Alıntı Yeda Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.Mayıs.2009 Saat 12:04

Nasıl anlatsam ,nerden başlasam,kaç kişiydik o zaman...Pazartesi günü provalara başladığımızda hocam dahil herkes çok endişeliydi.Zor bir görev üstlenmiştik...Hocam tüm gün 500 sayfalık metinleri okuyup ortaya bu muhteşem kaynağı çıkarttı.İlk elimize aldığımızda bizler gülmekten okuyamadık zaten...Hocam'a diyecek bir söz yok ki...O herşeyin en zeki olanını düşünür,bulur...Bu seferde öyle oldu Skeçlerden oluşan oyun bir anda bir bütün haline geldi perde demek belki bizim için çok zordu ama biletlerimizi sattıktan sonra herşey kesinleşti ve perdeeee.Oyunumuz müzikal bir kalitede başladı yine zekice yazılmış şarkı sözleriyle.Ve arkadaşlarımın o güzel performanslarıyla devam etti.Gerçekten prova aşamlarında o kadar birlikte olmamıza rağmen kulisede gülmekten ve onları alkışlamaktan kendimizi alamadık.


Ve Finall...Bekir'le şarkı söyleyerek içeri girdiğimizde artık insanlar gülmekten koltukları tekmeliyordu,ben bile arada gülüyordum Ah o zekice yazılmış finall!!Herkes Bekir'in ''al işte rezil olduk.Fantezimizi gerçekleştirdik'' lafıyla olayı anladığında salonda bir alkış ve gülme krizi...İşte diyorum ya hocama diyecek söz yok...

Ve oyun arkadaşlarım...

Sahnede doğallığıyla dikkat çeken güzel arkadaşım Meral'e,
14 yaşına rağmen yeteneğiyle dikkat çeken küçüğüm Milan'a,
Tüp kaldırıcı,cep herkül'ü,parktaki teyzeyi mekik çekerken yerinden eden sıdıka'nın abisi Oğuzhan'a,
Abi mağduru genç kızı ve kendisi de üniversite hazırlık aşamasında olan üniversiteli kız Hazal'a,
Rock kraliçesi,siyahın yakıştığı küçük bayan Eda'ya,
Prova aşamasında benim hiç rolüm yok diye üzülen perşembe günü rolleri kapan bakkal çırağı,yurdumun işsiz güçsüz dolaşan bıçkın delikanlısı,güvenlikçi gözüküp tencere pazarlamacısı olan Samet'e,
Kaç taksit yapıyoruz,abla almıyor musun diye sokakta hepimizi çıldırtan pazarlamacılara can veren Umut'a
Çaycımız'ı oynayan heyecandan ölmek üzere olan Caner'e
Psikolik rollerin adamı Ayhan abi'ye,
Hiç birşey yapmadan durmanın ne kadar ciddi bir iş olduğunu kanıtlayan Uğur'a,
Kafasında ayakkabı patlattığım Hayvan yılmaz ve fantezi amaçlı kör olan,işini her zaman fazlasıyla ciddiye alan canım rol arkadaşım Bekir'e
Güzel şivesinin hakkını veren bütün gün heyecandan öleceğini sandığımız,prova aşamalrında hepimize zaman zaman evini(mizi) açıp ulaşımı sağlayan anacuğum Ceyda abla'ya
Her türlü işimize koşturan Arzu abla ve Şükrü abimize,
Bizi doyuran besleyen ve 35 numara ayakkabıları temin eden Nurten teyzem'e
Oyun içinde ve kostümlerde dikiş yeteniğini konuşturan zeki insanın zeki annesi Süper Babanemiz'e
Bizden bıkmayan her zaman yanımızda olan zeki işlerin adamı Hocam'a,
İsmini unuttuğum ama bu oyunda ve oyun dışında emeği geçen herkese

TEŞEKKÜRLERRRR!!!

Unutmuş olduklarım olabilir affola...
Düzenleyen Yeda - 30.Mayıs.2009 Saat 12:06
Yukarı Dön
hazal_c Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 16.Eylül.2008
Konum: Istanbul
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 127
  Alıntı hazal_c Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.Mayıs.2009 Saat 12:44

Bu oyunu Hocamızın da insertte belirttiği gibi pazartesiden itibaren 4 günde hazırlanarak çıkardık. Öncelikle Hocamızın eli öpülesi emeğiClap, sonrada Nurten teyzemiz, Yeda'nın deyişiyle Süper BabaannemizSmile, İlhan Abimiz, Şükrü Abimiz ve Arzu Ablamız'ın yardımlarıClap ve bizlerin gayretiyle bu güzel oyun kotarıldı. Oyundan önce her ne kadar 10 yaşımdan beri sahnede olsam da elim ayağım tutmaz haldeydi. Bir de "Ya başaramazsak..." endişesi vardı. Bu kadar kısa sürede hazırlandığımız içindi bu endişe... Teknik karışıklığımızdan sonra perdemiz açıldı ve konuklarımız bizleri donmuş bir halde buldular. Yeda'nın komutuyla Hocamızın yazdığı zekice sözlerle zenginleştirilmiş şarkımızı söyledik. Alkışlar arasında içeri geçip sıramızı beklemeye başladık. Sahneye ilk olarak çıkan Meral ve Milan'ın heyecanını, arkada biz de paylaşıyorduk. İlk kahkahalar ve alkışlarla bizim de heyecanımızın yerini tatlı bir mutluluk almaya başladı. Hocamızın emeğini boşa çıkarmamıştık. İşte en büyük mutluluk bu!Smile Sonra ben ve Oğuzhan Abi çıktık sahneye. Şarkımı söyleyip çıkarken, alkışlarla biraz daha heyecanımı attım. Ara verildiğinde hepimiz birbirimizi kutladık. Artık biraz daha rahattık. Perdemizi yeniden açtığımızda Yeda,Bekir ve Ayhan abimizin bölümüyle seyircilerimiz yerlere yattılar. Ardından Samet'le sadece bir gün çalışarak sahneye çıktığımız üniversiteli kız bölümü geldi. Sonra dolmuşum geldi ve beni kulise bıraktı. Big%20smileSonra Umut, Ceyda Ablamızı yine sinir etti ve oyunumuzu bitirdik. Selamlar, alkışlar, tebrikler derken... Bu güzel gece böyle sona erdi. Yayında ve yapımda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım.. LOL Bizim için önemli olan bu gecede bizi kırmayıp gelen bütün izleyicilerimize, rol arkadaşlarıma , tekrardan Nurten Teyzemize, Hülya Teyzemize,Ceyda Ablamıza, Süper Babaannemize ve en çok da HOCAMIZA hayatımda etmediğim kadar çok teşekkür ediyorum!!!ClapClapClapClapClap Ah, bir de yorumlarını bizden esirgemeyen tüm sevdiklerimize teşekkür ediyorum Oyun Evi'nin cadısı olarak Smile

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu Sayfa 0,074 Saniyede Yüklendi.