Tiyatro yaşamın aynasıdır... Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >2 - ÇALIŞMALARIMIZDAN >Basında Tiyatroterapi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumBİZDE BÖYLE:: gazetebeykoz dan

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
terapist Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1803
  Alıntı terapist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: BİZDE BÖYLE:: gazetebeykoz dan
    Gönderim Zamanı: 30.Mayıs.2009 Saat 21:46

" BİZDE BÖYLE " SEYİRCİYLE BULUŞTU

Beykoz Vakfı Sanat Merkezi TOYAT oyuncularının sergilediği "Bizde Böyle" isimli iki perdelik komedi seyirciyle buluştu.

12%20Punto 14%20Punto 16%20Punto 18%20Punto

“BİZDE BÖYLE”  SEYİRCİYLE BULUŞTU

Beykoz Vakfı Sanat Merkezi TOYAT oyuncularının sergilediği “Bizde Böyle” isimli iki perdelik komedi seyirciyle buluştu.

R.Sinan Akbaşak’ın; Muzaffer İzgü, Atilla Atalay, Behiç Ak, Oğuz Aral, Tekin Aral ve Bekir Yeşiltaş’ın öykülerinden yola çıkarak oyunlaştırdığı ve yönettiği “Bizde Böyle” Beykozlu sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

29 Mayıs Cuma akşamı Beykoz Vakfı Tiyatro Salonu’nda izlenen oyun izleyicilerden yoğun alkış aldı.

TOYAT Sanat Yönetmeni R.Sinan Akbaşak oyunla ilgili hazırlanan davetiyede Beykozlu sanatseverlere şöyle seslendi:              

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ ?

" Perdeyi açtığımızda tek görmek istediğimizin “siz” olduğunuzu biliyor musunuz?

Bu oyun için öğrencilerimin kendi asıl uğraşları dışında günde 6 saat emek harcadıklarını biliyor musunuz?

Benim sabah 06 00 civarında başlayan çalışma tempomu ve ancak gece 00.30 gibi bitirebildiğimi biliyor musunuz?

Çok fazla masraf gerektiğini ve hiçbir bütçemizin olmadığından ekonomi biliminin bütün kurallarını alt üst ettiğimizi.

Mesela  tüm kostümleri 80 yaşındaki annemin diktiğini biliyor musunuz?

Gecenin saat 11 30 unda biten çalışmamızın ardından  herkesin evine ulaşmasına çalıştığımızı.

Bu arada “neredesin” telefonuna muhatap olanlara yardım etmeye çalıştığımızı biliyor musunuz?

Evlerine ulaşma şansı kalmayanların evimizde  misafir edildiğini biliyor musunuz?

Ankara’da okuyan ve rahatsızlanan oğlumun yanına bu işleri bırakıp gidemediğimi (Neyse ki kardeş ayarında  Cemal ve Ferda varlar da onlar ilgilendiler yoksa hiç bir şey beni durduramazdı) biliyor musunuz?

Aynı evde yaşadığımız oğlumla günde sadece beş dakika görüşebildiğimi ve bu beş dakikada hatır sormak yerine afiş, insert, fotoğraf, ışık tasarım talimatları verdiğimi ve bunun bana vicdan azabı oluşturduğunu  biliyor musunuz?

Eşimin yaptıklarını anlatamayacağım yerim yetmez biliyor musunuz?

Zaten uçarcasına geri giden kültürel ve sanatsal çalışmaların       biz de ölürsek (can çekişiyoruz)  biteceğini ve sonra ne olacağını biliyor musunuz?

Bütün bunları niye yaptığımızı biliyor musunuz?

Ben

Sizin bizi sevdiğinizi...

Bu paylaşmamın sadece dertleşmek olduğunu ve hep yanımda olduğunuzu biliyorum.

Sevgilerim ve tüm iyilikler sizin olsun diliyorum.”            

R.Sinan Akbaşak

Beykoz Vakfı Sanat Merkezi

Genel Sanat Yönetmeni

BEYKOZ VAKFI SANAT MERKEZİ TOYAT OYUNCULARI

Muzaffer İZGÜ– Atilla  ATALAY

Behiç AK- Oğuz ARAL– Tekin ARAL

Bekir YEŞİLTAŞ

Mizah Öykülerinden

Uyarlanmıştır

UYARLAYAN VE YÖNETEN

R.SİNAN AKBAŞAK

OYUNCULAR

Ceyda UÇAL

Yeda ÖZKAN

Bekir YEŞİLTAŞ

Hazal ÇELİK

Oğuzhan ÇELİK

Ayhan ÖZ

Meral KOCAMEŞE

Eda BORA

Umut GÖK

Samet GÜNER

Milan KOCAMEŞE

Caner BAL

Gökhan GÜNEY

Uğur COŞKUN

Oyunla ilgili tüm fotoğrafları görmek için tıklayınız.

Düzenleyen terapist - 30.Mayıs.2009 Saat 21:48
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu Sayfa 0,117 Saniyede Yüklendi.