Tiyatro yaşamın aynasıdır... Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >5- FARKLI BİR DÜNYA >FOTOĞRAFLAR
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumŞirket-i Hayriyeden Günümüze''VAPURLAR''

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
terapist Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1803
  Alıntı terapist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Şirket-i Hayriyeden Günümüze''VAPURLAR''
    Gönderim Zamanı: 02.Ekim.2008 Saat 09:53

Şirket-i Hayriye den günümüze
Boğaz vapurları

Bütünün içinde gözden kaçabilir diye ,çok sevdiğim bu albümü sizlere ayrıca sunmak istedim..Anılara keyifli,belkide biraz hüzünlü bir yolculuk.
http://picasaweb.google.com.tr/sanatsayfamdan/BOAZVAPURLARI

Link deki boazvapurları   tamamen sistemin oluşturduğu adres konumudur,Bir yanlış yazılım değildir.Orijinalinde Boğaz vapurları yazdığını görebilirsiniz.

Düzenleyen terapist - 14.Ağustos.2009 Saat 08:56
Yukarı Dön
EmirC Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge

Gönderilenler: 65
  Alıntı EmirC Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.Ekim.2008 Saat 10:49
böyle bir ar?ivi nasıl elde ettiğinizi hem babam hem ben merakla dü?ünmekteyiz :)

aydınlatırsanız seviniriz hocam.. Thumbs%20Up
Yukarı Dön
mgerdan Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici

Gönderilenler: 267
  Alıntı mgerdan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.Ekim.2008 Saat 11:01
Rahmetli Eser Tutel'in Şirket-i Hayriye-İletişim Yayınları ve Ahmet Güleryüz ve Handan Yüce'nin şirkei Hayriye'nin Boğaziçi Vapurları-Denizler Kitabevi'nin sadece bakabildiğim kitaplarıydı.Bir de anılar...Kaptanın bile gelecek yolcuyu beklemesi hatta gelmiyor diye adam gönderilmesi,hasta mı ne oldu-şimdi sadece bunlarda yaşanmış Boğaziçi'nde dediğimiz hoş anlar.
Ben bile üniversiteye iki yıl Beyazıt'a gittim geldim.Beykoz'dan vapura biniyorum.Gittim oturdum bir yere.Meğer herkesin kompartımanı,koltuğu belli imiş,ilk günkü bakışlar onun içinmiş:)Ben nerden bileyim.Hani denizde sakinse hem martılara,Boğaz'ın tadına çıkararak yapacağınız bir yolculuk,hem gazetenizi,derginizi okuyup,kitaplarınızı okuyup sınavlara çalıştığınız günler...Bir başkadır vapur yolculuğu...Belki de sadece karadan izlediğimiz şu günlerde Boğaz vapurlarını..

Kimi binebildiğimiz,kiminin ismini yakından tanıdığımız vapurlarımız....Gerçekten toplu halde bu çalışmayı bizlere sunduğunuz için Sinan hocam emeğinize sağlık...Araştırmak,paylaşmak...
Sevgiyle Vira Kaptan
Yukarı Dön
EmirC Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge

Gönderilenler: 65
  Alıntı EmirC Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.Ekim.2008 Saat 21:21
şu yazıyı okuduktan sonra vapurlara çok daha farklı gözle bakar oldum. Neden peki? Neden şuanki vapurlarımızın durumuyla bunun -çok değil- 10 sene öncesinde dağlar kadar fark var?...
Yukarı Dön
mgerdan Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici

Alıntı mgerdan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.Ekim.2008 Saat 22:00
açıkçası uzun zamandır Boğaz vapurlarını kullanmadım.Karaköy-Kadıköy,Eminönü-Üsküdar vb.o tadı vermiyor ki..
ne bilimm Boğaz vapurlarına martılar la birlikte yunuslarda eşlik ederdi.Sisli günlerde bile aman derdikk,gene çalışırdı bir bakmışsınız yanınızda koca bir karaltı gemi..
bir başkadır bu yolculuklar..

şimdi caz günleri,edebiyat günleri vb.yazın A.kavağı turları yaşatılmaya çalışılsa da...

Eh bi de Boğaz turu diyen ve F.S.M.Köprüsü£ne gelmeden dönen turlar:((
Yukarı Dön
mgerdan Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici

Alıntı mgerdan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.Ekim.2008 Saat 22:04
Fenerbahçe vapuru da Rahmi Koç müzesinde gezilebilecek sanırım yakın tarihte,çalışmalar sürüyordu belediye ile müze arasında.iki kere gezdim müzeyi ve hala denizaltına inmedim ve diğer buharlı gemi turu yapmadım...
Yukarı Dön
smt-gnr Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 143
  Alıntı smt-gnr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28.Temmuz.2009 Saat 19:17
    Bu fotoğraflar ve bu ufak bilgi paylaşımları için çok teşekkür ederim ... koç müzesindeki fener bahçe vapurunu görmüştüm  defalarca eyür vapurundan doğru ...
    Ama sırf bu güzel paylaşım sayesinde gidip görmek istiyorum en kısa zamanda ....

Bir kaç sefer boğaz vapuruna bimdim yol daha uzun sürüyor ama keyfi gerçekten mükemmel .......  

Düzenleyen smt-gnr - 28.Temmuz.2009 Saat 19:18
    @@@@ baleva @@@@
        +smt-gnr+
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu Sayfa 0,074 Saniyede Yüklendi.