Tiyatro yaşamın aynasıdır... Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >7 - DİĞER KÜLTÜR VE SANAT DALLARI >Kitaplar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumHemingway .. alternatif son

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
terapist Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Kayıt Tarihi: 01.Ocak.2007
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1803
  Alıntı terapist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Hemingway .. alternatif son
    Gönderim Zamanı: 21.Eylül.2009 Saat 13:33

Çanları kimin için çaldın Hemingway?

Çanları%20kimin%20için%20çaldın%20Hemingway?Küba hükümeti, 21 yıl ev sahipliği yaptığı Ernest Hemingway'in evini müzeye çevirmeye çalışırken bambaşka bir keşif yaptı, "Çanlar Kimin İçin Çalıyor"un alternatif sonu bulundu.

Küba Kültürel Mirası Koruma Konseyi ile Amerika'dan Sosyal Bilim Araştırma Konseyi, 2002'den beri müzeye çevrilecek Hemingway'in evinin bodrumunda bulunan belgeleri arşivliyor.

Hemingway'in bodrumunda bulunan üç binden fazla, aralarında el yazmalarının da olduğu sayfa, özel bir solüsyonla temizleniyor, kaplanıyor ve kategorilere göre ayrılıyor. En büyük umut, daha önce basılmamış bir roman bulmaktı. Bizce bu alternatif son, bodrumdan yeni bir romandan sonra çıkabilecek en iyi şey.

Bodrumdan iki enteresan şey daha çıktı. Biri, "İhtiyar Adam ve Deniz"in, el yazması senaryo taslağı. 1958’de çekilen film, Hemingway’in kendi kitaplarının sinema uyarlamaları arasında tek beğendiği. Muhtemelen senaryosunu da kendi yazdığı için.

Çanları%20kimin%20için%20çaldın%20Hemingway?Diğer ilginç konu da, İtalyan kontesi Adriana Ivancich’ten gelen mektuplar. Şimdiye kadar Hemingway'in kontese âşık olduğunu, kontesin ise onu reddedip arkadaş kalmayı tercih ettiğini sanıyorduk. Mektuplardan anlaşılıyor ki meğer Hemingway ile kontes birbirlerine âşıkmış.

"Çanlar Kimin İçin Çalıyor"un alternatif sonu da dâhil bulunan belgeler, kalan bin kadar sayfanın da restorasyonundan sonra yayınlanacak.


iştegençe teşekkürler

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu Sayfa 0,383 Saniyede Yüklendi.