Tiyatro yaşamın aynasıdır... Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >2 - ÇALIŞMALARIMIZDAN >Basında Tiyatroterapi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumSEZON AÇILIŞI .. GAZETELERDEN

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
terapist Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Kayıt Tarihi: 01.Ocak.2007
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1803
  Alıntı terapist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: SEZON AÇILIŞI .. GAZETELERDEN
    Gönderim Zamanı: 28.Eylül.2009 Saat 20:17
GAZETE DOSTBEYKOZ

Beykoz Vakfı Tiyatro sezonunu açtı
Açılış programında Beykoz Vakfı Başkanı Şaban Tören ve Tiyatro Genel Sanat Yönetmeni Sinan Akbaşak konuşma yaparak “Işığı yakıp salonu ısıtmak tek istediğimiz, her şeye rağmen ayakta durmaya çalışıyoruz” dedi.

Beykoz Vakfı Tiyatro sezonunun açılışını yaptı. Açılışa Beykoz Vakfı Başkanı Şaban Tören, Boğazın Yargıçları olarak bilinen Büyük Beykoz Platformu Başkanı Vural Demir, Beykoz Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Vural Taneri’nin yanı sıra tanınmış birçok sima ve tiyatro öğrencilerinin velileri katıldı.

 
 

Tiyatroyu amaç olarak değil araç olarak kullanıyoruz

 

Açılışta, Tiyatronun yaşamdaki yerine ve önemine dikkat çeken Sinan Akbaşak, “biz burada çocuklarımıza tiyatro eğitimi veriyoruz. Tiyatroyu amaç olarak değil araç olarak kullanıyoruz. Çocuklarımızın eğitimlerinde tiyatro sadece destek görevini üstleniyor” şeklinde konuşarak, “son yıllarda eğitim anlayışımızın, “ben anlatırım sen dinle yapabilirsen yap şeklinde biçim aldı. Çocuklarımız asosyal bir hale geldi” dedi.

 
 

 “Çocuklarımız kendi başlarına yaşar oldular. Biz burada çocukların merakını ortaya çıkararak öğrenmelerini sağlıyoruz. Işığı yakıp salonu ısıtmak tek istediğimiz” diyen Akbaşak, Tiyatroya gösterilen ilgi ve alakanın yetersiz olduğundan yakınarak, her şeye rağmen ayakta durmaya çalıştıklarını kaydetti.

 
 
 

Bu yıl içinde Kültüre yönelik 3 projemiz olacak

 

Vakıf Başkanı Şaban Tören’de, bu yıl kültüre yönelik 3 proje hazırladıklarını, birinci projenin 100 çocuğa bir yıl içinde Tiyatro eğitimi vererek, yılsonunda büyük bir oyun sergilemek olduğunu, ikinci projenin ise gene 100 çocuğa keman çalma eğitimi verileceğini, eğitim sonunda büyük bir konser projesi olduğunu, üçüncü projenin de sokaktan bir genç kurtaralım adı altında Havacılık eğitimi vermek olduğunu söyledi.

 
 
 

Tören’in açıklamalarının ardından,  piyona eşliğinde şarkılar söyleyen Vakıf öğrencileri şiirler okuyarak, küçük kesitler halinde tiyatro oyunları sergilediteşekkürler DOST BEYKOZDüzenleyen terapist - 30.Eylül.2009 Saat 07:32
Yukarı Dön
terapist Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Kayıt Tarihi: 01.Ocak.2007
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1803
  Alıntı terapist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.Eylül.2009 Saat 07:33


'GAZETEBEYKOZ' DAN


Tiyatroterapi Yeni Sezonu Açtı...

Beykozluları bu kış sıcak geceler bekliyor...

Kategori  Kategori : Kültür - Sanat
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Tarih  Tarih : 29 Eylül 2009, 21:45

12%20Punto 14%20Punto 16%20Punto 18%20Punto

Eskilerin nev-i şahsına münhasır dedikleri Sinan Akbaşak'ın "tiyatroterapi"si geçtiğimiz günlerde Beykoz Vakfı'nda yeni tiyatro sezonunu açtı.

 
Çocukların oyun oynadığı, gençlerin şiir okuduğu, şarkı söylediği, piyano çaldığı vakfın tiyatro salonunda yönetmen Sinan Akbaşak yeni sezonda yeni oyunlar oynayacakları sinyalini verdi.

Yeni sezonunu açılışında konuşan Beykoz Vakfı başkanı Şaban Tören; “Sinan’sız olmuyor. Üç yıl burası boş kaldı. Usta lazım, ustasız olmuyor. Bu yıl kültüre yönelik projelerimiz var. 1 yıl içinde 100 çocuğa eğitim vereceğiz. 100 çocuğumuz tiyatro eğitimi alacak. 100 çocuğumuza keman çalmasını öğreteceğiz. Havacılık kulübü kurduk, ama pist sorunumuz var. Heyecanımız var ama finansman sınırlı “ diyerek geleceğe yönelik projelerini anlattı.

 

Daha sonra sahneye çıkan Ferit İnal Lisesi Mezunları Derneği başkanı Gülser Acar Dondurmacı’nın kızı bir piyano dinletisi sundu.

Yeda Özkan şarkılar söyledi, program skeçlerle devam etti.

Açılış gösterisi Beykoz Vakfı’nın bu kış Beykozlulara sıcak geceler yaşatacağının ilk sinyalini verdi.

 

Önder KOÇ

gazetebeykoz.com,

TEŞEKKÜRLER GAZETEBEYKOZ


Düzenleyen terapist - 30.Eylül.2009 Saat 07:35
Yukarı Dön
terapist Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Kayıt Tarihi: 01.Ocak.2007
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1803
  Alıntı terapist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.Ekim.2009 Saat 22:37

BEYKOZ VAKFI TİYATRO SEZONUNU AÇTI


Beykoz Vakfı Tiyatrosu, Sinan Akbaşak komutasında Tiyatroterapi adında devam ettirdiği çalışmalarının, eğitim yılı startını Vakıf Salonunda verdi
Beykoz’un Kültür-Sanat adına gelişmesine en önemli katkıyı koyanların içerisinde özel yeri olan Sinan Akbaşak ve öğrencilerini, sezon açılışı töreninin bir bölümünde ziyaret ettik.

Beykoz’dan tiyatro adına önemli bir potansiyelin yetişmesine vesile olan, Sinan Akbaşak ve tüm öğrencilerine yeni açtıkları sezonun gönüllerinden geçirdikleri gibi olmasını diliyoruz.


teşekkürler Doğuş haber
Yukarı Dön
terapist Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Kayıt Tarihi: 01.Ocak.2007
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1803
  Alıntı terapist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17.Kasım.2009 Saat 14:53

Beykoz Vakfı'ndan Tiyatro Sezonuna MerhabaBeykoz Vakfı Tiyatrosu Tiyatroterapi, yeni sezonda perdelerini açtı. Yeni sezon açılışında Beykoz Vakfı Başkanı Şaban TÖREN ve Beykoz Vakfı Genel Sanat yönetmeni Sinan AKBAŞAK kısa birer konuşma yaparak tiyatronun insan gelişiminde sosyal faaliyetlerinin olumlu yönde gelişmesine katkı sağladığını vurguladılar.Beykoz Vakfı Tiyatrosu Tiyatroterapi yeni sezon açılışına Beykoz Vakfı Başkanı Şaban TÖREN, Beykoz Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Taneri VURAL, Beykoz Yerel Basını ve vakıf öğrencilerinin velileri katılım gösterdi.
Beykoz Vakfı Tiyatrosu öğrencilerinin gösterileri ile devam eden açılışta, izleyenlerin büük bir keyif aldığı ve Sayın AKBAŞAK'ın gururla öğrencilerinden gözlerini alamadığı gözlendi.

 Yukarı Dön
ELİF Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye


Kayıt Tarihi: 29.Aralık.2009
Konum: Öğrenci
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 19
  Alıntı ELİF Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31.Aralık.2009 Saat 10:36
yeda abla o gün çok güz<el şarkı söylemişsin seninle gurur duyuyorumClap
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu Sayfa 0,480 Saniyede Yüklendi.