Tiyatro yaşamın aynasıdır... Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >2 - ÇALIŞMALARIMIZDAN >TOYAT Tiyatro Oyun Atölyesi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forum14 Ocak 2010 Çalışmamız

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 14 Ocak 2010 Çalışmamız
    Gönderim Zamanı: 15.Ocak.2010 Saat 10:35
Uzunca bir aradan sonra perşembe çalışmalarına yeniden başladık.Bu ara iyi mi oldu kötü mü bilemiyorum.Ama sanki tutkunu olduğumuz bir şeyi kaybetme korkusu bizi ona daha çok bağladı gibi geldi bana.Şimdi herkes çok daha fazla çaba sarfetmeye başladı.hocam bunları okurken bana kızacak biliyorum.Bir şeyin kıymertini anlamanız için illa kaybetmeniz mi gerekiyor.Elinizdeyken neden kıymetini bilmiyorsunuz deyişini duyar gibiyim:) Evet haklısınız hocam.Size katılıyorum.Ama bize iyi bir ders oldu:)

Dünkü çalışmamızda sesimizi kullanmayı öğrendik.Diyafram çalıştırmayı,sesi aşağı ve yukarı nasıl iteceğimizi,kalan son nefesimizle ses tonumuzu düşürmeden nasıl konuşacabileceğimizi uygulayarak öğrendik.Bugün bile konuşurken nefes alışlarım konuşmam bana farklı geliyor.Nefesimi doğru kullanmak için çaba sarf ediyorum.

Artık ekip olarak gerçekten birşeyler yapmaya başladık.Teşekkürler hocam bizden  vazgeçmediğiniz için.Bize bir şans daha verdiğiniz için.

Yukarı Dön
terapist Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1803
  Alıntı terapist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.Ocak.2010 Saat 19:03
Aaah ah yine beni kandırdınız..Smile
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.Ocak.2010 Saat 20:53
14/01/2010 Çalışmamız. Uzun bir aradan sonra çalışmalarımıza yeniden başladık. Öncelikle Hocamıza Teşekkürlerimi Sunarım. Başlangıç olarak kendimizi ne kadar tanıyoruz, sesimizi, vücudumuzu ne kadar tanıyoruz, sesimizi ne kadar kullanabiliyoruz ? Bunlar hakkında bilgiler aldık ve vücudumuzu tanımaya başladık. Hocamızın bize verdiği bilgiler ile yaptıklarımızı görünce, neler yapabileceğimizin farkına varmadığımız ve Hocamız sayesinde neler öğreneceğimizin sevinci ile çalışmalarımıza dört elle sarıldık. Bizi izlemeye gelen Misafirlerimizin karşısına daha farklı çıkacağız. Öğrendiğimiz bilgileri Forum sayfamızdan da bulabilirsiniz. ( örnek = TINILATICILAR ). Eğlenceli, öğrenmesi bol bir çalışmaydı.

Düzenleyen terapist - 16.Ocak.2010 Saat 09:56
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16.Ocak.2010 Saat 19:46
gerçek bir eğitim almaya başladık...
ablam 14 ocaktan beri bir ağlıyor bir gülüyor.... :)
Yukarı Dön
smt-gnr Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 143
  Alıntı smt-gnr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19.Ocak.2010 Saat 20:51

Bir adam varmış; çölde kutup ayısı tarafından parçalanmaktan kendini zor kurtarmış ... Hocam, perşembe günü yarım saat erken gelsem, benim küçük bir takrar ders alma şansım var midur? Embarrassed

@@@@ baleva @@@@
        +smt-gnr+
Yukarı Dön
oğuzhan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 71
  Alıntı oğuzhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.Ocak.2010 Saat 01:00
durup durup nefesimi tutup sonra yavaş yavaş veriyorum alışkanlık yaptı  bende :D
oğuzhan
Yukarı Dön
oğuzhan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 71
  Alıntı oğuzhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.Ocak.2010 Saat 01:03
özlediğimiz beklediğimiz eğitimleri alıyoruz. üzerine bir şeyler koymanın sevincini yaşıyorum.Thumbs%20Up çok keyif alıyorum.
oğuzhan
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.Ocak.2010 Saat 13:08
21/01/2010 Çalışmamız. Çalışmamıza geçen hafta Hocamızın söylediği okuyabileceğimiz bir metin ile geldik. Diaframımızı ve sesimizi kullanmamızı öğreneceğiz yavaş yavaş. Geçen hafta ki çalışmamızdan sonra ilerlemeler kaydettik tabi. Bu hafta biraz daha zorlandık ve vücudumuzun her yerini tanımaya başladık. Düz bir yere sırtımızı dayadık, yatarak ve planör duruşu şeklinde denemeler yaptık. ayrıca Hocamızın bize anlattıkları ayrıca birer bilgi kutusu niteliğindeydi.ClapClapClapClapClapClap
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19.Şubat.2010 Saat 18:25

18 / 02 / 2010 tarihli çalışmamız. Çalışmamıza önce sohbet ve görüşlerimiz ile  başladık. Daha sonra çok iyi bildiğimiz bir şeyi anlattık. Oğuzhan‘ ın doğum gününü kutladık hep beraber sahnede. Durum komedisi hakkında bilgiler aldık. Uygulamaya çalıştık ve ne kadar zor olduğunu gördük. Uzun bir aradan sonra Cihaner geldi. Askere gidiyor. Sağ Salim gidip gelir inşallah. Tiyatronun ilk öğrencilerinden. “ Bizde Böyle “ Yeni oyun tarihimiz hakkında karara vardık. 27 Mart hakkında konuştuk. Haftaya ki dersimizde yapacaklarımızı öğrendik.  

Yukarı Dön
smt-gnr Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 143
  Alıntı smt-gnr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.Şubat.2010 Saat 13:57

18 / 02 / 2010 tarihli çalışmamız. Bu haftaki çalışmamızda hocamız yeni bir şeyi daha keşif etmemizi sağladı… (hocamızın bu mükemmel öğretim tekniği için yine ve yeniden teşekkür ediyorum) Bir an hep beraber düşünelim sahnede iki kişiyiz konuşmadan bir durum komedisi ortaya koymamız istendi (1 kişi aktif, bir kişi pasif olmak koşulu ile). Ve o kadar kolay ki hemen birimiz, diğerine bir el teması ile vurur sonra diğeri diğerine vurur derken, komik düşmeler vb. görsel sunumlarla çok basit bir durum komedisi ortaya koyula bilir.

Peki, sahnede yine iki kişisiniz yine konuşmadan durum komedisi yapmanız isteniliyor ama! El teması olmadan… İşte temas olmadan olduğu zaman, düşüncelerimiz tıkanıp kalıyor, bir kişi pasif durumda olduğu için aktif kişi önce pasif konumdaki kişinin dikkatini çekmek için bir yol bulmalı, sonra olayın devamı için bir iletişim ortaya koymalı ve bu sessiz, temassız diyalog komik durumlarla devam etmeli… Şimdi lütfen sahnede olduğunuzu ve bu koşullarla bir durum komedisi ortaya koyduğunuz da neler yapabileceğinizi düşünün…

Bir şey daha rica edeceğim. Ve böyle bir dersi vermek için nasıl bir eğitimcinin olması gerektiğini düşünün ve bu eğitimcinin size şunu şöyle yap demeden sizin doğrusunu bulmanızı, keşif etmenizi sağladığını düşünün…

Unutmayın ki keşif etmek unutulmayacak bilgiye ulaşmamızı sağlar… İyi ki sizin öğrenciniz olduk hocam öğreneceğimiz (keşif etmemizi sağlayacağınız)  daha çok şey var…

Oğuz han ağabeyimin doğum gününü tekrar kutlarım… Asker Cİhaner hayırlısı ile git gel kardeşim.

@@@@ baleva @@@@
        +smt-gnr+
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu Sayfa 0,109 Saniyede Yüklendi.