Tiyatro yaşamın aynasıdır... Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >13- PAYLAŞMAK İSTERMİSİNİZ.. >Hangi oyunu izledim..
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumİKİ ÇARPI İKİ

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: İKİ ÇARPI İKİ
    Gönderim Zamanı: 23.Ocak.2010 Saat 13:03
Oyunu 22 Ocak 2010 Tarihinde Feridun KARAKAYA Sahnesi'nde İzledim.
Seray Gözler Yeniay, Elvan ve Sema adında iki zıt karakteri değişmeli olarak canlandırırken; Adnan Biricik de Ahmet ve Mahmut karakterlerini canlandırıyor. Oyunda iki çift var ve bu çiftler kendi içlerinde farklı kutupları temsil ediyor. Bir kutup uysal, yumuşakbaşlı, kırılgan ve romantikken; diğer kutup tutkulu, dominant, ne istediğini bilen ve güçlü. Böyle bir durumda ise ilişkileri kötüye giden çiftler, hemen karşı çiftte kendi özelliklerini taşıyan ve kendine benzeyen bireye yöneliyor ve ona sığınıyor. Zıt kutuplar birbirini çeker derler ya öyle. Sonrasında olanlar ise ilişkilere dair önemli ipuçları veriyor: Her ne kadar kendi benzerlerini bulsalar da ilişkinin yürümesi için mutlaka bireylerden biri, diğer karakterden farklılaşıyor ve kendisini diğer kutba yaklaştırıyor. Oyun gayet sade bir dekor ile oynanıyor. iki adet döner sandalye, iki adet uzun bank diyebilirim. Oyuncuların performanları çok çok iyiydi. Oyundan çok keyif aldım.

Yazan: Behiç Ak
Yöneten: Serpil Tamur
Dekor Tasarım: Şirin Dağtekin Yenen
Giysi Tasarım: Şirin Dağtekin Yenen
Işık Tasarım: Önder Arık

Sahne Amiri: Mahsuni Yılmaz
Kondüvit: Emre Akgül
Işık Kumanda: Kaan Eman

Rol Dağılımı
Seray Gözler Yeniay, Adnan Biricik

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz