Tiyatro yaşamın aynasıdır... Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >13- PAYLAŞMAK İSTERMİSİNİZ.. >Hangi oyunu izledim..
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumMeraklısı İçin Öyle Bir Hikaye

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye
    Gönderim Zamanı: 23.Mart.2010 Saat 18:15

Yazan: Sait Faik Abasıyanık
Uyarlayan: Savaş Dinçel
Yöneten: Ergün Işıldar
Müzik: Ömer Göktay
Sahne Ve Kostüm Tasarımı: Ergün Işıldar
Işık Tasarımı: Özcan Çelik
Efekt Tasarımı: Ersin Aşar
Klarnet: Ömer Göktay
Yönetmen Yardımcıları: Göksel Arslan - Berna Oğuzutku Demirer

Oynayan:

Naşit Özcan

Konu:

Savaş Dinçel, Türk edebiyatının en önemli kalemlerinden Sait Faik’in öykülerinden, anılarından, yazılarından yola çıkarak onun şahitliğinde dolu dolu bir İstanbul turu yaptırıyor izleyenlere... “Meraklısı İçin Öyle Bir Hikâye” izleyenleri, önce Burgazada, ardından Karaköy, Tünel, Beyoğlu, Hristaki Pasajı ve Taksim Parkı’na götürüyor. Sahne üzerinde kendisine müzik ve efektleriyle ÖMER GÖKTAY eşlik ediyor.

Mükemmel efektlerdi. Bir ara sahilde martılarla birlikteydim, bir ara çaldığı klarnete eşlik ettim.
Keşke devam etseydi diyede hayıflandım.
Oyunun sonunda Naşit Özcan seyirciyle sohbet etti. Bu daha da güzeldi. Sahnedeki Sait Faik Abasıyanık’a ait olan büsttü çekiliş sonucu bir izleyiciye verdi.
Yukarı Dön
smt-gnr Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 143
  Alıntı smt-gnr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.Mart.2010 Saat 12:15

Çok güzel bir İstanbul Sait Faik’in gözünden... Ben; sahne dekaruna, müzik ve efektlere, Naşit ÖZCAN'ın sıcak oyunculuğuna bayıldım...

İzlemesi keyifli bir oyun ve çok sıcak gerçekten. İlk perde kapanırken çok sıcak kapanıyor, ikinci perde ise sohbetler eşliğinde :D
    @@@@ baleva @@@@
        +smt-gnr+
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu Sayfa 0,098 Saniyede Yüklendi.