Tiyatro yaşamın aynasıdır... Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >7 - DİĞER KÜLTÜR VE SANAT DALLARI > Sinema
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumAltın Portakal

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
terapist Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Kayıt Tarihi: 01.Ocak.2007
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1803
  Alıntı terapist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Altın Portakal
    Gönderim Zamanı: 27.Ağustos.2010 Saat 07:29

Altın Portakal’ın bu yılki yüzü Ebru Akel…

Bu yıl 9-14 Ekim tarihleri arasında 47’ncisi yapılacak Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin marka yüzü Ebru Akel oldu.Altın%20Portakal’ın%20bu%20yılki%20yüzü%20%20Ebru%20Akel…

Dünyaca ünlü grafik tasarımcısı Emrah Yücel’in görselleştirdiği afişlerde Ebru Akel poz verdi.

 “Akdeniz ruhu Ebru Akel ile yansıyor”
 

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle, Antalya Kültür Sanat Vakfı’nın (AKSAV) organize edeceği 47’nci Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin bu yılki yüzü Ebru Akel oldu. Antalya Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Antalya Kültür Sanat Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Altın Portakal Festival Genel Koordinatörü Göksel Kumsal ve AKSAV Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. 

Toplantıda konuşan Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Ebru Akel’in tercih edilme sebebini şöyle açıkladı: “Ebru Akel çok Akdenizli bir yüz. Uzun zamandır, hem kariyerindeki çıkışı, hem de ödül törenleri sunmak konusundaki tecrübelerinden dolayı, birlikte çalışmayı arzu ettiğimiz bir yıldız. Emrah Yücel de, afiş tasarımı söz konusu olduğunda, kendisi ile çalışmayı tercih etti.

Akdeniz’in maviliği, Venüs’ün güzelliği…

Bu yılki afişin konseptini de anlatan Akaydın, “Akel'i afişte bir deniz kızı olarak görüyoruz. Elinde tuttuğu sihirli portakalı, gülümseyen yüzü ile bizlere sunuyor. Antalya'nın denizinden yükselen mitolojik figür kimliği ile fantastik, sihirli ve neredeyse gerçeküstü bir dünya.

“47 yıldır büyüyerek gelişen bir değer…”

Toplantıya gönderdiği görsel mesajla katılan grafik tasarımcısı Emrah Yücel de şöyle konuştu: “Öncelikle AKSAV’a bize bu şansı verdiği için çok teşekkür ederiz. Bu bizim için çok büyük bir gurur. İkinci olarak, Ebru Akel’e,  Zeynel Abidin’e ve Tuvana Büyükçınar’a teşekkür ederim. Altın Portakal Film Festivali bizim için ayrıca çok önemli. Çünkü, dünyada 47 yıldır varlığını büyüyerek sürdüren çok az festival var. Altın Portakal bunu başarıyla yapıyor. Hepimiz bu önemli değere sahip çıkmalıyız.

Biz de hem Türk Film Konseyi olarak hem de tasarımlarımızla Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ve AKSAV’ın yanında olmaya gayret ediyoruz. Vurgulamak istediğim bir nokta daha var. Bu yıl AKSAV ve Antalya Büyükşehir Belediyesi, yabancı yapımların Türkiye’ye gelmesi ve Türkiye’yi lokasyon olarak kullanmaları ile ilgili Ulusal Film Komisyonu Çalıştayı’na odaklanacak. Bunu da çok önemsiyoruz.”

47’nci Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Açılış Töreni’nin sunuculuğunu da üstlenecek olan Ebru Akel’in kıyafetini modacı Tuvana Büyükçınar tasarladı. Ebru Akel, Açılış Töreni’nde, Akdeniz’in mavi sularından çıkan Venüs güzelinin anlatıldığı kıyafeti giyecek. 

Afişler Eylül başında kenti kuşatmaya başlayacak

47. Altın Portakal Film Festivali’nin hazırlıklarına 2009 Kasım ayından itibaren başlandığını ve çok sistemli bir çalışma yürütüldüğünü belirten Akaydın, “Planlı çalışmamız, Festivalimize hem kalite hem de düşük maliyet olarak yansıyor. Bu yıl ilk kez Altın Portakal görsellerini Festival’den bir ay önce kente yayacağız. Kentteki ticari işletmelerin vitrinlerinde, restoranların masalarında çeşitli ebatlarda afişler karşımıza çıkacak” dedi.

48. Altın Portakal’ın afişi de bir yıl önceden hazır

Planlı çalışmanın bir yansıması olarak gelecek yılın afiş çalışmalarına da başlandığını belirten Prof. Dr. Mustafa Akaydın, “Altın Portakal tarihinde ilk kez festival afişi, bir yıl önceden kamuoyuna tanıtılacak. Kasım 2010’da izleyici ile buluşacak 48. Altın Portakal Afişi, Berlin, Cannes, Venedik gibi dünyaca ünlü festivallerde Altın Portakal’ın yüzü olarak Antalya’yı temsil edecek. Kasım ayında kamuoyuna sunulacak 48. Altın Portakal afişi, aynı zamanda Londra, Moskova, Berlin gibi önemli turizm fuarlarında Antalya’yı tanıtıcı bir görsel olarak kullanılacak” diye sözlerini tamamladı.


Milliyet'tenDüzenleyen terapist - 27.Ağustos.2010 Saat 07:29
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu Sayfa 0,080 Saniyede Yüklendi.