Tiyatro yaşamın aynasıdır... Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >7 - DİĞER KÜLTÜR VE SANAT DALLARI >Karikatür
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumSadi Güran

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
terapist Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Kayıt Tarihi: 01.Ocak.2007
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1803
  Alıntı terapist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Sadi Güran
    Gönderim Zamanı: 29.Ağustos.2010 Saat 10:19

 Sadi Güran

Hisli%20adamların%20çizeri:%20Sadi%20GüranSadi Güran, hisli adamları, narin karakterleri ve hüzünlü stili ile gittikçe daha fazla yerde karşımıza çıkmaya başlayan bir illüstratör. Tanıyalım, tanıtalım.

Sadi Güran'ı ilk kez Bant dergisi ile keşfettik. Kendi sayfalarındaki tavşan kulaklı çocuklara, müzik sayfalarında çizdiği David Bowie'ler, Portishead'ler, Piano Magic'lere şaşırdıkça bu adamı daha çok merak eder olduk.

Sadi Güran, Mimar Sinan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Tekstil bölümü mezunu. Moda ile ilgilenmiyor ama sitesinde kendi çizimleri basılmış tişörtler var. Ayrıca Norrda ve Mira'nın videolarında giysi tasarımları yapmış. Portecho'cularla yakın ilişkide yani.

Hisli%20adamların%20çizeri:%20Sadi%20GüranSadi Güran'ın, Portecho'dan Deniz Cuylan'ın müziklerini yaptığı, Netame isimli bir grafik romanı ve "Şeytan Aldı Götürdü" adlı ödüllü bir çocuk kitabı var. Sadi'nin en çok yapmak istediği şeylerden biri masal resmetmek.

Dört yaşından beri çiziyor ama okulun ortasında, 23 yaşında illüstrasyon yapmaya karar vermiş. Kariyer yapmaya, "hayatın klişelerini yerine getirmeye" yanaşmadığı için çiziyor. Eğer bu işten para kazanmıyor olsaydı da bu işi yapıp yaşamaya (ve kendi deyimiyle "sürünmeye") hazır, bu işten para kazanmasına ise "tamamen tesadüf" diyor.
 
Sadi, kendi kendine asosyal diyor, zaten sürekli çizip durduğu yaralı japon balığı da bunu simgeliyor. Sadi ile özdeşleşen tavşan ise kendi hikayesi değil, Bant'ın yazı işleri müdürünün çocukluk aşkı!

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu Sayfa 0,625 Saniyede Yüklendi.