Tiyatro yaşamın aynasıdır... Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >10 - HABERLER >Yaşamdan ...
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumAçıköğretim Lisesi 2011 Ek Sınav Hakkında

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Açıköğretim Lisesi 2011 Ek Sınav Hakkında
    Gönderim Zamanı: 20.Ağustos.2011 Saat 10:39
Ek sınav Duyurusu

(11 Eylül 2011 tarihinde ek sınav yapılacaktır.)

11 Eylül 2011 Pazar günü iki oturum (1. Oturum saat 10,00’da, 2. Oturum saat 14,00’de başlayacaktır) halinde ek sınav yapılacaktır. Yapılacak sınavda öğrencilerimiz en fazla 30 kredilik ders seçebileceklerdir.

Yapılacak olan ek sınava;

2010-2011 Eğitim – Öğretim yılı sonu itibariyle öğrencilik durumu aktif ve donuk olan öğrencilerden,
8 dönem ve üzeri eğitim görmüş,
Mezuniyeti için 30 kredi gerekenler katılabileceklerdir.

Sınava katılacak öğrencilerimiz 19-24 Ağustos 2011 tarihleri arasında anlaşmalı bankalara (T.C Ziraat, T.C. Vakıflar Bankası, T.C. Halk Bankası) 20 TL#lik sınav ücreti yatırarak, sınav kaydını Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine veya Milli Eğitim Müdürlüklerince görevlendirilmiş okul müdürlüklerine yaptırıp, yine aynı tarihler arasında sınava girecekleri dersleri seçeceklerdir.

Açık Öğretim Lisesi Yurtdışı Programlarında kayıtlı olup, yukarıdaki şartları taşıyanlar da ek sınav için müracaat edebileceklerdir.

Not: Ek sınav başvuru tarihleri arasında (19-24 Ağustos 2011) Yeni Kayıt başvuruları alınmayacaktır.

Ek sınav başvuruları İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından görevlendirilen okul müdürlükler ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri tarafından ( DERS SEÇME VE KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ menüsü altındaki EK DÖNEM KAYIT seçeneğinden) yapılacaktır.

Arkadaşlar, ayrıca nasıl başvuru yapıcam diye düşünürseniz, yapacağınız işlemler şöyle:

ÖNCELİKLE BANKAYA KAYIT ÜCRETİ YATIRMADAN HALK EĞİTİME GİDEREK BU SINAVA GİRİP, GİREMEYECEĞİNİZİ BİR SORUN DERİM.

1 - Gerekli bankalardan birine giderek 20 TL Ek sınav ücreti ve 5 TL de Halk Eğitim Müdürlüğü adına yatırın.

2 - Bu dekontları ( eğer birer adet aldıysanız birer fotokopi çektirin ve fotokopiler sizde kalsın, orjinalleri halk eğitime vereceksiniz. )Halk Eğitim merkezindeki görevlilere verip, ek sınava başvuru yapmak istiyorum diyeceksiniz. İşlem sırasında Hangi ilde sınava girmek istiyorsanız söyleyin. ( İller aşağıda yazıyor ya da oradaki sistemde de çıkacaktır. Hatırlatın Görevliye işlem başlamadan, sonra uğraşmayın. )

3 - Çıktınızı alın ve eve veya bir internet kafeye giderek ders seçme işlemini yapın.

4 - sınav tarihi, günü hakkındaki bilgiler aldığınız çıktının alt kısmında yazıyor. Başarılar.   

11 EYLÜL 2011 TARİHİNDEKİ EK SINAVIN YAPILACAĞI İLLER

1
Adana
2
Ankara
3
Antalya
4
Balıkesir
5
Bursa
6