Tiyatro yaşamın aynasıdır... Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >2 - ÇALIŞMALARIMIZDAN >Basında Tiyatroterapi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumDost Beykoz dan DOĞA

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
terapist Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Kayıt Tarihi: 01.Ocak.2007
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1803
  Alıntı terapist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Dost Beykoz dan DOĞA
    Gönderim Zamanı: 02.Mart.2012 Saat 20:20
KÜLTÜR

Beykoz Vakfı’nda Doğa oyunu sahnelendi

Beykoz Vakfı Genel Sanat Yönetmeni Sinan Akbaşak’ın yönetmenliğini yaptığı, “Doğa” isimli oyunun galası Vakıf Salonu’nda yapıldı…

Beykoz Vakfı Çocuk Tiyatrosu Grubu’nun sahnelediği “Doğa” oyunun gala gecesine, Kaymakam Aydın Ergün, BEDES Başkanı Gülay Demirel, Tapu Kadastro Müdürü Gödekoğlu, Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül, Atatürkçü Düşünce Derneği Beykoz Şubesi Başkanı Ekrem Başlantı, Beykoz Halk Eğitim Müdürü Beycan Kal, eski Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Bülent Tanla ve vatandaşlar katıldı.
 
 
Oyun öncesi kısa bir konuşma yapan Beykoz Vakfı Genel Sanat Yönetmeni Sinan Akbaşak, öğrencinin öğrenmeyi sanat haline getirebilmesi için öğreticinin kendisinin de bir sanatçı olduğunu unutmaması, bilgiyi bir sanat yapıtı gibi somutlaştırarak öğrenciye sunması gerektiğini belirterek, “Çocukları mutlu etmek için buradayız. Bizler çocuk oyunlarını pek seyretmeyiz. Onun için bu oyunumuzu gençlik oyunu yaptık. Sahnelenecek “Doğa” adlı oyunumuzda 27 çocuk göreceksiniz. Bu çocuklar amatör oyuncular, yapabildikleri kadar oynayacaklar. Bu yüzden sizlerin hoşgörünüze sığınıyoruz. Tiyatromuzun galasına katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
 
 
Sinan Akbaşak’ın konuşmasının ardından, Beykoz Vakfı Çocuk Tiyatrosu Grubu’nun sahnelediği “Doğa” oyunu perdelerini açtı.
 
 
Sahnede güçlü bir performans sergileyen oyuncular yaklaşık 1,5 saat süren iki perdelik oyunda, doğa ve insanın nasıl uyum içinde yaşayabileceğini ve gelişen teknoloji ile doğanın nasıl tahrip edildiğini, doğaya zarar vermeden doğa ile nasıl iç içe yaşanılabileceğini, zaman zaman izleyicileri güldürerek anlattı.
 
 
Perdenin kapanmasıyla birlikte Beykoz Vakfı Çocuk Tiyatrosu Grubu izleyenlerden büyük alkış aldı.
 
Haber Merkezi

Teşekkürler Dost Beykoz
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu Sayfa 0,066 Saniyede Yüklendi.