Tiyatro yaşamın aynasıdır... Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >3 - BAYRAMLARIMIZ VE ÖZEL KUTLAMALARIMIZ >Anneler Günü Kutlamalarımız
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumBeykoz Postası... Anneler Günü

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
terapist Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Kayıt Tarihi: 01.Ocak.2007
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1803
  Alıntı terapist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Beykoz Postası... Anneler Günü
    Gönderim Zamanı: 20.Mayıs.2012 Saat 20:24

Öğrenciler duygulandı, duygulandırdı

Beykoz Vakfı Tiyatro terapi topluluğu, her yıl olduğu gibi Anneler Günü...

18/05/2012 - 17:53
Öğrenciler%20duygulandı,%20duygulandırdı%20
Beykoz Vakfı Tiyatro terapi topluluğu, her yıl olduğu gibi  Anneler Günü’nü anlamlı bir etkinlikle kutladı. Bu anlamlı gün nedeniyle anneleri ile bir araya gelen Vakıf öğrencileri; kendilerinin en anlamlı varlıkları olan annelerine sevgilerini dile getirdi ve annelerine çiçek verdi.

 


Beykoz Vakfı bünyesinde çalışmalarını devam ettiren Tiyatroterapi ve grubun başarılı eğitmeni Sinan Akbaşak’ın öğrencileri, bu özel günde annelerine  verecekleri çiçekleri sahneye dizerek sahneyi adeta çiçek bahçesine döndürdü. Kutlamada öğrencilerin oldukça heyecanlı oldukları gözlerden kaçmıyordu.


Tiyatro eğitmeni Sinan Akbaşak, bir yandan annelerin bu anlamlı gününü kutladı.


Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Sinan Akbaşak,  gerçekleştirdikleri etkinlik ile ilgili olarak yaptığı konuşmada; “Bu program her yıl çok duygulu olur. Biraz gözyaşı dökülür. Ama bu gözyaşları mutluluk gözyaşlarıdır. Hiçbir zaman kimse mutsuzluktan gözyaşı dökmesin, her günümüz böyle olsun” dedi.


Sinan Akbaşak, Anneler Günü’ne ilişkin duygularını ifade ederken; “Yaşlarımız 60’a, 70’e dayansa da annemizin yanında bizler her zaman onun yanında küçük birer çocuğuz. Kendimden örnek verirsem yanında kendimi en genç ve en cıvıl cıvıl hissettiğim insan, annemdir. Annelik duygusu farklı bir şeydir. Kadın ve erkek farklı özellikte yaratılmış kişilerdir. Bence kadın, ödüllendirilmiş bir canlıdır. Ödülü de evlat sahibi olabilmesinden” dedi.


Akbaşak, konuşmasının sonunda annelere,  “Çocuklarınızla birlikte her zaman güzel şeyler yaşayın ve çocuklarınızla ile gurur duyun” dedi. Sinan Akbaşak’ın bu duygulu konuşmasının ardından konuşma sırası, heyecan ile bekleyen ve salonda kendilerini gururla izleyen annelerinin gözlerinin içine bakan çocuklara geldi…


 Gizem’den annesine: ‘O benim her şeyim’

 

Küçüklere örnek olması için yaşça daha büyük olan eski öğrenciler, ilk konuşmaları yaptı. Bu öğrencilerden Gizem Seskir salonda kendisini gurur ve mutlulukla izleyen annesi Eda’ya seslenirken; “Annem benim her şeyim. Arkadaşım, sırdaşım. O benim her zaman kalbimin en derin yerinde. Onun sevgisi ölünceye kadar bulunduğu bu yerden çıkmayacak.. Ona nasıl bir çiçek verebilirim diye çok adadım ama bulamadım…  Çünkü annem dünyanın en güzel çiçeği” dedi.


Gizem, daha sonra sahnedeki çiçeği eline alarak, öpücükler eşliğinde annesine takdim etti.

Ezgi: ‘Hayattaki tek gerçeğim’


Gizem’in bu duygusal konuşmasının ardından yine büyükler grubundan Ezgi de annesine hitaben yaptığı konuşmada; “Annem benim hayattaki tek gerçeğim. Annem benim bazen babam, bazen sırdaşım. Onu öyle çok seviyorum ki. Anneciğim, günün kutlu olsun” dedi.


Doğa: ‘Melek annem benim’


Bir diğer öğrenci Doğa da konuşmasında; “Bütün annelerin Anneler Günü’nü kutluyorum Ben annemi öyle çok seviyor ve öyle inanıyorum ki, o da beni çok seviyor. Anneler Günün kutlu olsun benim melek annem” dedi.


Ada, annesi için şarkı söyledi

Salonda bulunan tüm annelerin Anneler Günü’nü kutlayan Ada ise, annesi için bir şarkı okuduktan sonra, şiir okumayı da ihmal etmedi ve şiirinde, ‘Annem burada yanımda olsun bana bir şey olmaz’ dedi.


Kerem: ‘Buradan bir şey söylemek çok zor’


Bir diğer öğrenci Kerem ise daha önceki arkadaşlarının konuşmalarından oldukça duygulandı ve sahnede duygusal bir açıklama yapmanın zorluğunu; “Annemi çok seviyorum. Buradan bir şey söylemek çok zor” diyerek ifade etti.


Belce: ‘Evine tapan anne’


Annesi için yazdığı şiiri okuyan Belce de; “O hayatı boyunca hiç pes etmedi. Evine tapan anne, işleri yapan anne’ dizeleriyle herkese gözlemlerini başarılı bir şekilde satırlara dökebildiğini de ispatlamış oldu.


Can, ağlamamak için kafasını çevirdi…


Minik öğrencilerden Can ise konuşmasında, “Ben annemi çok seviyorum” dedikten sonra, sesinin titremeye başlaması ve gözlerinin nemlenmesi üzerine başını sahneden çevirip çevirmeme konusunda  kararsız kaldı.


Can, annesine hediye ettiği çiçeğin saksısını kendi elleriyle süslemişti.


Gökhan, çiçeğini Nurten Teyzesi’ne verdi


Bir diğer öğrenci Gökhan, annesi etkinliğe katılamadığı için, çiçeğini öğretmeni Sinan Akbaşak’ın eşi sevgili Nurten Teyzesi’ne hediye etti.


Yuşa: ‘Yaz günü gibi gözlerin’


Etkinlikte Yuşa da annesi Elif için yazdığı şiiri okudu: ‘Yaz günü gibi gözlerin, serçe gibi sözlerin. Beni büyüten, besleyen, benim güzel anneciğim…


Senin güzel ellerin, sakın dert görmesin. Bugün anneler günü, benim güzel anneciğim’  Anneler Günün kutlu olsun!
Biz de Beykoz Postası olarak tüm annelerimizin geçmiş Anneler Günü’nü kutluyor ve onlara uzun ömürler diliyoruz.teşekkürler Eda Seskır

Düzenleyen terapist - 20.Mayıs.2012 Saat 20:32
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu Sayfa 0,129 Saniyede Yüklendi.