Tiyatro yaşamın aynasıdır... Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >2 - ÇALIŞMALARIMIZDAN >Beykoz'da sahnelenen Oyunlar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forum“BANKTA İKİ KİŞİ” Türk Kadınlar Birliği Beykoz Ş

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Sinan Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici


Kayıt Tarihi: 22.Eylül.2008
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 98
  Alıntı Sinan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: “BANKTA İKİ KİŞİ” Türk Kadınlar Birliği Beykoz Ş
    Gönderim Zamanı: 18.Temmuz.2017 Saat 15:32


Türk Kadınlar Birliği Beykoz Şubesi’nde, Profesyonel Artı Sonsuz Firması’nın kuruluşu olan TİYATRO P.A.S’ın ilk pası “BANKTA İKİ KİŞİ” adlı oyun ile Beykozlular la buluştu.

Türk Kadınlar Birliği Beykoz Şubesi’nin 1. Kuruluş Yıldönümünde, Dernek Merkezi’nde gerçekleşen davette; Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu, Bengü EFSEN Dostluk ve Barış Korosu Şefi Bengü Efsen, OFD (Omurilik Felçliler Derneği) Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe, Özgün Haber Köşe Yazarı Arzu Başlantı, Aile bireyleri ve Beykozlular yer aldı.

Kokteyl ile başlayan program, Arzu Başlantı’nın yazdığı, Bengü Efsen’in bestelediği ve Sevtap Çapan’ın seslendirdiği, Buse Efsen’in Kemanı ile eşlik ettiği “KADIN” isimli açılış şarkısı ile başladı.Sevtap Çapan’ın “Nezihe Muhiddin Çok Amaçlı Toplantı Salonu” nda, derneğin 1. Kuruluş Yıldönümünde, Türk Kadınlar Birliği Beykoz Şubesi’nin tanıtımını sinevizyon eşliğinde gerçekleştirdi.

Sevtap ÇAPAN (Türk Kadınlar Birliği Beykoz Şubesi Başkanı)

Başkan ÇAPAN yapmış olduğu konuşmasında “Türk kadınının bilinçlenmesi ve güçlenmesinin tüm ulusu ayağa kaldıracak en büyük ivme olduğunun idraki ile 7 Şubat 1924 tarihinde kurulmuş olan Türk Kadınlar Birliği’nin, İstanbul’un incisi Beykoz’daki gururlu yapılanması geçen sene bu aylarda tamamlanmış olup maalesef ülke olarak içinden geçtiğimiz üzücü olaylar dolayısıyla bir açılış kutlamasına söz konusu olamamıştır. Bu eksikliğimizi ilk sene-i devriyemizde kapatmak arzusundayız. Ülkemizin köklü derneklerinden olan Türk Kadınlar Birliği’nin Beykoz Şubesi olarak gerçekleştirmeyi planladığımız projelerimizin de aktarılacağı söz konusu açılışımıza katılımınızdan dolayı herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

“Bankta İki Kişi”

Program 10 dakikalık bir kahve arasından sonra, Alexander Gelman’in yazdığı “Bankta İki Kişi” adlı oyunun sergilenmesi ile devam etti. Oyundaki karakterleri canlandıran isimler; Türk Kadınlar Birliği Beykoz Şube Başkanı Sevtap Çapan ve Çapan gibi oyuncu olan eşi Murat Batıkan Avcı izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

Sevtap ÇAPAN :
İstanbul’da doğan Sevtap Çapan 1991-1995 yılları arasında MSM (Müjdat Gezen Sanat Merkezi)’de oyunculuk bölümünde okumuş ve mezun olmuştur. Son sınıftayken İ.B.B.Ş.T (İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları)’ye girmiş ve profesyonel oyunculuk hayatına başlamıştır.

MSM’de de eğitmenlik yapmış olan Sevtap Çapan halen aktif olarak oyunculuk hayatına devam etmektedir. Barış Manço‘nun “7’den 77’ye” ve Trt1’de “Ve Perde” programlarında sunuculuk da yapmış olan Çapan’ın aynı zamanda senaryo ve TV programı proje çalışmaları da bulunmaktadır.

2011 yılında kendi yazdığı çocuk müzikali olan “Peri Kız Müzikali” 2012 yılında İ.B.ŞT’de genel repertuara alınmıştır.

2011 de Murat Batıkan Avcı’yla birlikte kaleme aldığı “Ji&Ci Kardeşler” adında bir çocuk oyunu bulunmaktadır.
2012 yılında büyükler için ve tek perdelik olan “Memed” adlı bir oyuna imza atmıştır. Şu sıralar ‘’Yeniköy’lü Eski Köylü’’ adlı gençlik müzikali üzerinde çalışmaktadır.

Ödüller:
İlk oyunu olan “Savaş Ve Barış” ta canlandırdığı “Natasha İvanovna” karakteriyle “Bedia Muvahhit En İyi Kadın Oyuncu” ödülüne layık görülmüş ve bundan sonraki tiyatro çalışmalarını bu güne değin İ.B.B. Ş.T’de devam ettirmiştir.

2007-2008 sezonunda sahnelenen “Woody Allen”In “Tekrar Çal Sam” adlı oyununda canlandırdığı “Linda” karakteriyle “8.Lions Tiyatro Ödülleri”nde komedi dalında “En İyi Komedi Kadın Oyuncu” ödülüne layık görülmüştür.

Tuncer Cücenoğlu’nun “ÇIĞ” adlı oyununda canlandırdığı “Genç Kadın” karakteri kendisine, 2011 yılında “15. Afife Jale Tiyatro Ödülleri’’nde “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” adaylığı getirmiştir.

1996 yılında başrolünü (Prenses Anna) oynadığı “Ersin Pertan”ın yönettiği “Kuşatma Altında Aşk” adlı ilk sinema filminde “Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “En İyi Kadın Oyuncu” kategorisinde aday gösterilmiştir.

Tiyatro Oyunları:

Savaş ve Barış (Rol ”Natasha İvanovna”, Yönetmen: Burçin Oraloğlu / 1995-96), Abelard ve Heloise (Görev: Asistanlık, Yönetmen: Işıl Kasapoğlu / 1996), Kral Oidipus (Rol “İsmene”, Görev: Asistanlık Yönetmen: Cüneyt Türel), Sahibinin Sesi (Görev: Asistanlık, Yönetmen: Orhan Alkaya / 1997), Huzur (1. Rol “Muazzez” 2. Rol “Fatma’’, Yönetmen: Kenan Işık / 1998), Romeo & Jüliet (Rol “Jüliet”, Yönetmen: Başar Sabuncu / 1999), Suç ve Ceza (Rol “Polya”, Yönetmen: Ragıp Yavuz / 2001-2003), Bizans Düştü (Rol “Halktan biri”, Yönetmen: Engin Uludağ / 2003), Yaprak Dökümü (Rol “Davetli’’, Yönetmen: Nedret Denizhan / 2003), Cengizhan’ın Bisikleti (Rol “Gül Hanım”, Yönetmen: Erol Keskin / 2004), Çalıkuşu (Rol “Anlatıcı-Müjgan”, Yönetmen: Engin Gürmen / 2005), Ceza Kanunu (Rol “Sacide”, Yönetmen: Engin Gürmen / 2007), Tekrar Çal Sam (Rol “Linda”, Yönetmen: Ragıp Yavuz / 2008), Romeo&Juliet (Yönetmen Yard. Yönetmen: Kemal Başar / 2010), Çığ (Rol “Genç Kadın”, Yönetmen: Kemal Başar / 2010), Türkiye Kayası (Rol “Sevginar”, Yönetmen: Şükrü Türen / 2012)

Çocuk Oyunları:

Büyülü Göl (Rol ‘’Çocuk‘’, Yönetmen: Can Doğan / 1996), Haydi, Marsa Gidelim (Yönetmen: Burteçin Zoga / 2000), Kurşun Askerin Utancı (Yönetmen: Bahtiyar Engin / 2002), Bir Yıldız Seç Kendine (Rol “ Cici ‘’, Yönetmen: Ersin Umulu / 2006), Fareli Köyün Kavalcısı (Rol ‘’Başkanın karısı’’, Yönetmen: Cem Karakaya / 2012)

Sinema Filmleri:

Kuşatma Altında Aşk (Rol “Prenses Anna”, Yönetmen: Ersin Pertan), Türk Usulü (Rol “Naciye”, Yönetmen: Mehmet Güneş)

Televizyon Filmleri:

Gelinlik Kız (Rol “İncila”, Yönetmen: Halit Refiğ)

Televizyon Dizileri:

Kara Melek (Rol “Esin Saylan”, Yönetmen: Türkan Derya), Mühürlü Güller (Rol “Münire”, Yönetmen: Hakan Gürtop), Zeytin Dalı (Rol “Sedef”, Yönetmen: Hakan Gürtop), Affet Beni (Rol “Piraye”, Yönetmen: Hüdaverdi Yavuz – Tahir Zencirbağ), Evimin Erkeği (Rol “ Canan”, Yönetmen: Birkan Uz), Çılgın Dostlar (Rol ‘’Songül’’,Yönetmen: Sema Aytaç), Kalbim Seni Seçti (Konuk Oyuncu, Yönetmen: Hakan Gürtop)

 


Özgün Haber Desteğiyle hazırlanmıştır...
TEŞEKKÜRLER


..............


Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu Sayfa 0,363 Saniyede Yüklendi.