Tiyatro yaşamın aynasıdır... Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >4- SİZE ÖZEL >R.Sinan AKBAŞAK Yazıları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumÇocuklarınızı çok sevmeyin... R. Sinan AKBAŞAK

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Sinan Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 98
  Alıntı Sinan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Çocuklarınızı çok sevmeyin... R. Sinan AKBAŞAK
    Gönderim Zamanı: 21.Temmuz.2017 Saat 10:54
        Çocuklarınızı%20çok%20sevmeyin...%20R.%20Sinan%20AKBAŞAK

Çocuklarınızı çok sevmeyin... R. Sinan AKBAŞAK

Böyle başlamak istedim söze şaşırdınız değil mi şaşırın da istedim. Biraz şaşırın, durun ne yaptığınıza bir bakın. Bir insanı, yavrunuzu sevmek nasıl bir şeydir?  Belki de kenardan veya benim yaşımda bakmanız gerekiyordur… Belki sizin yaşınızda bakanlar hep aynı şeyleri görüp aynı şeyleri düşünüyorlardır…
Bebeğiniz olacak… Yaşasın yaşmadaki en büyük mucize, en muhteşem haber, en yüce sevinç.

Haydi, sizin gözünüzden bakalım…

Bebeğim olacak… Bebeğiiiimm… Bir dakika, hangi doktora ya da doktorlara gitmeliyim… Evet, evet çook muhteşem bir doktorum olmalı… Ayrıca bebeğimin yani henüz bir mercimek tanesi kadar olan yavrumun bir de psikologu olmalı. Kapalı ve karanlık bir yerde, üstelik suyun içerisinde… Evet, onu orada mutlu tutabilmeliyiz.  Ne yapmalı müzik müzik… Evet, müzik dinletmeliyim de hangisi? Fazıl say…  Ama ya isyankar olursa? Dahilik güzel de… Acaba ney mi dinletsem?  Uzmanlar bu aşamada hatta doğduktan sonra bile bazı bebeklerin elektrik süpürgesi sesinden hoşlandığını yazıyor ama bence saçma.
 Şimdiii müzik işini hallediyoruz daa benim yatış kalkış saatlerim de programlanmalı… Evet, onu da hallediyoruz. Doğum şu hastaneden ve şu uzman ayarlandı… Sezaryen tabii ki
Doğuma kadar olanlar tamam gelelim sonrası… Kıyafetler; hemen hazırlığa başlıyorum ve doğru şu bebe mağazasına gidiyorum, hatta gidiyoruz. İlk ay tabii ki, sonrasını sonra… Ama ya vakit bulamazsam… En iyisi ilk altı ayı tamamlayalaım altı ay… Bu önemli zaman dilimi. Doğum şu günde olacaksa ilk kontrol bu güne gelecek bir erteleyip cumartesiye kaydıralım. Baba da yanımızda olsun malum aşımız yapılacak. Hastaneye gidince ikinci randevuyu da almayı unutmamalıyım.  Evet, bu arada internetten uyku arkadaşı sipariş vermeyi kaçırmam umarım.

İyi de altı aydan sonrası kolay mı öyle yan gelip ya.. Yani oturmak…  Hesaplamak lazım… Hareketlenmeler başlar…  Köşeli her şey atılacak, sokağa asla maskesiz çıkılamaz. parka mı her taraf köpek pisliği ayol. Yani dikkat ederim bu benim işim tabii de ya ezkaza koşup bir kediyi tutmak isterse düşünebiliyor musun bir kedi ve tüy… Asla olamaz. tamam parka gidilmeyecek onun, yavrumun geleceği için onu çok seviyorum ya hasta olursa ne yaparım…

Koşmak istiyor tabii koşmalı zaten de nerede koşacak ev küçük üç kere koşup dönünce sıkılıyor park istiyor ayol anlattım ya parka çocuk götürülür mü? Hani şöyle yemyeşil ama üstünde hayvan gezmemiş bir yer olsa bırak çocuğu yuvarlansın dönsün dursun… Hop bir dakika karıncalar karıcalar ne oldu ya çimlerin içinde karınca varsa ya kulağına kaçarsa ya başka bir böceği eline almaya kalkarsa elinden geçtim ağzına… inanmıyoruuuum ağzına…  asla hayır asla olmaz çayır çimen yok olmaz  yaz gelsin ben onu deniz kenarına kuma götürürüm orada sere serpe oynar kumda ne olacak i … bi şey olmaz dimi ay bana öyle bakmayın kumda da olur biliyorum kediler kakalarını kuma gömerle etraf kedi dolu tüyünden geçtik bir de… İnanmıyoruuum. Yok, hayır kesinlikle kum… Kum olmaz   

Çocuğum yavrum kuzum ağlama ev küçük biliyorum ama baban büyüğünü alacak arada hep koşucaz hem seneye okula başlıyorsun orada… Aman Allahım…  Okul nasıl bir yer imdat ben çocuğumuı okula göndermem… Okulda bin türlü problem… Dur daha okula gitmeden serviste başlar… Sonrası kantin… Hocaaaam, sıraları her akşam strelize ediyorlar dimiii…  Tuvalette el dezenfek tanı olmazsa olmaz yani… Bahçeye bırakmak yok ama… Biliyorum siz onun bekçisi değilsiniz ama ben onu yavrumu çok seviyorum…

Ay uyumuşum…
Allahım, daha yavrum mercimek kadar…  Haberini alalı yarım saat oldu. Neler gördüm rüyamda…  Ama hepsi onun iyiliği için. Ben, ben yavrumu çok çok çok seviyorum.

.

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu Sayfa 0,090 Saniyede Yüklendi.