Tiyatro yaşamın aynasıdır... Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >13- PAYLAŞMAK İSTERMİSİNİZ.. >Hangi Filmi İzledim..
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumOsmanlı Cumhuriyeti..

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
terapist Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1803
  Alıntı terapist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Osmanlı Cumhuriyeti..
    Gönderim Zamanı: 15.Aralık.2008 Saat 23:07
Çok zamandır Sinemada film izlemeyi bırakmıştım..Böylesi bir keyfi bozan mısır kart kurtu ve şapırtısı,kola kutusu pıısttı ve klok kloku ayrıca gerekli gereksiz tepki veren seyirci beni uzaklaştırmıştı.Bu bayram farklı geldi ..bir kaç iyi filmin seyrine olanak tanıdı ve bende "onu seyretmedim" hayır sonra seyredeceğim..dvd si çıksın alırırımların iyi birer mazeret olmadığına karar verdim ve Osmanlı Cumhuriyetine yollandık Hemde tüm sinir olduğum şeyleri yaparak ..mısır aldım ,kolayı pısst açtım..intikam alıyordum..Şaka  şaka sinemada 6 kişiydik dördü birlikte gittiğimiz dostlar..Eşim,Yeda Ceyda ve Ben ..
 Bu arada kavacıkta izliyoruz..20dakika sonra paldır küldür birileri geldi ama daha film başlamamıştı..(demekki biliyorlarmış) 136 fragmandan sonra başlattık.
Tabii Ata demirer iyi bir oyuncu..Sümer Tilmaç bana çok samimi gelir..Vildan da Yakışmış..senaryo Gani Müjde olunca  iyi başladı ve iyi devam etti ..yer yer zeki ve tarih bilgisi olanlara hitabeden espriler ustacaydı..Zaman zaman bunları niye böyle anlatıyor ,nasıl bağlayacak endişeleri de yaşamadım değil.Ama doğudaki en son vilayet Ankara..doğuda olanlar  "entep sen cermen" gözü kulağı olana her şeyi anlattı..insanı  yormadan ..bak arkadaş bugün bu halde olabilirdin..mesajı espriyle yoğrularak  sağlam verildi..ve en son beklediğim o cümle geldi..giden 7.Osman Amerikan filosuna bakarak"keşke bir gün geldikleri gibi giderler "diyecek birisi çıksaydı kavramını 1888 de 7 yaşında bir çocuğun karga kovalarken değil de kuşunun kafesini ağaçtan alırken düşüp rüya gibi başa döndürmesi ve bekle Milletim ben geliyorum dercesine koşturması derin bir oh dedirtti.. iyiki sen vardın Atam yoksa...düşünmek bile istemiyorum..filmde seyrettiklerimiz bile hafif kalırdı..
O çok tantanalarla ortaya çıkan filme inat sesiz sedasız çok daha iyi anlatmıştı anlatılması gerekeni..Tüm emek verenlerini kutluyorum.
RSA

http://www.osmanlicumhuriyeti.com/

Düzenleyen Terapist - 15.Aralık.2008 Saat 23:10
Yukarı Dön
sena Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 12
  Alıntı sena Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.Aralık.2008 Saat 12:55
katılıyorum hocam harika bi filmdiiiSmile
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.Aralık.2008 Saat 13:20
filme her nekadar komedi diye gidip ağlıyarak çıksam da harikaydı.)
Yukarı Dön
terapist Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 1803
  Alıntı terapist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.Aralık.2008 Saat 23:41
niye komedi diye gittiniz..?
niye ağlayarak çıktınız..?
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22.Aralık.2008 Saat 18:50
reklamları komedi şeklindeydi bende çok gülücem diye gittim ama film başladıktan sora çok hayal kırıklığına uğradım başta hatta recep ivedik bile daha iyiydi dedim bir ara :)ama daha sonra hem geçmişi hemde günümüzde yaşanan olayları çok güzel yansıttığını gördüm
Yukarı Dön
hazal_c Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 127
  Alıntı hazal_c Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.Aralık.2008 Saat 15:20
Ben açıkçası çok önyargılı gittim filme,kuzenim "Yok artık Hazal!" dedi de belki güleriz diye girdik filme( önyargım filmin özetinde Ya Atatürk olmasaydı yazısıydı. Ne şimdi bu? diye düşünüyordum)

Biz de kavacıkta izledik filmi,ama çıktığının ikinci günüydü o yüzden hıncahınç doluydu salon hocacığımın da dediği gibi 136 fragmandan sonra film başladı tarlada koşan atatürkle başlayınca bir an yine şüpheye kapıldım malum film gibi mi diye ama sonuna kadar kah gülerek kah hüngür şakırt ağlayarak keyifle filmi izledim ve perdede 7 yaşındaki Atatürk'ün koşuşunu izleyerek ayağa kalktım herkesle birlikte coşkuyla Ata Demirer'i, Gani Müjde'yi  ve diğer bütün oyuncuları alkışladım ve en çok da Mustafa Kemal Atatürk'ü alkışladım bizlere bıraktığı büyük miras için..

Bence gerçekten Atatürk'ü anmak isteyenler için malum filmden bin kat daha iyi bir film olmuş!Tebrikler Ata Demirer!
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu Sayfa 0,102 Saniyede Yüklendi.