Tiyatro yaşamın aynasıdır... Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >13- PAYLAŞMAK İSTERMİSİNİZ.. >Hangi Filmi İzledim..
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumALACAKARANLIK ( Twılıght )

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ALACAKARANLIK ( Twılıght )
    Gönderim Zamanı: 27.Ocak.2009 Saat 16:42
Bu filime hafta sonu sınav sonrası gittim. Çok beğendim. Klasik vampir filimleri gibi değil. Eğer filime gidecekseniz aşırı kan şiddet gibi sahneler var sanıyorsanız yanılırsınız. Kısacası bir vampir ile bir insanın tüm zorluklara rağmen aşkları.

Isabella Swan Washington'ın, hiç yağmurun dinmediği küçük kasabası Forks'a taşınır. Bu, şimdiye kadar aldığı en sıkıcı karar gibi görünmektedir. fakat, gizemli ve çekici Edward'la tanışması hayatını heyecenlı ve tüyler ürpertici bir hale sokar. Edward, şimdiye kadar içinde yaşadığı küçük toplulukta vampir kimliğini saklayabilmiştir. Ancak, artık kimse güvende değildir, özellikle Edward'ın en değer verdiği insan olan Isabella... Üç göçebe vampir James, Victoria ve Laurent geldiğinde Bella’nın hayatı tehlikeye girer ve Edward’ın ailesi Alice, Carlisle, Esme, Jasper, Emmett ve Rosalie onun hayatını çok geç olmadan kurtarmak için uğraşırlar.

Filimden  ve kitaptan bir kaç güzel söz...

BELLA " Onun bir yanı kanıma susamıştı fakat koşulsuz ve geri dönülemez biçimde ona aşık olmuştum."

EDWARD " Eğer sana zarar verirsem yaşayamam. Beni isteğin sürece, seni her zaman isteyeceğim. Sonsuza kadar!...

BELLA " Üç şeyden emindim. Birincisi Edward bir VAMPİRDİ...İkincisi, ne kadar baskın olduğunu bilemesem de onun bu vampir yanı KANIMA susamıştı. Üçüncüsü ise, koşulsuz ve geri dönülemez bir şekilde ona AŞIK olmuştum.

Yönetmen: Catherine Hardwicke
Senarist: Stephenie Meyer - Melissa Rosenberg

Oyuncular:

Kristen Stewart ...Isabella Swan
Robert Pattinson...Edward Cullen
Michael Welch... Mike Newton
Justin Chon... Eric Yorkie
Peter Facinelli ... Carlisle Cullen
Kellan Lutz... Emmett Cullen
Elizabeth Reaser... Esme Cullen
Nikki Reed... Rosalie
Ashley Greene... Alice Cullen
Rachelle Lefevre... Victoria
Anna Kendrick... Jessica Stanley
Jackson Rathbone... Jasper
Cam Gigandet... James

Düzenleyen bekir - 06.Aralık.2009 Saat 12:50
Yukarı Dön
hazal_c Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 127
  Alıntı hazal_c Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.Ocak.2009 Saat 20:10
İlk çıktığı gün izledim tabii ki Big%20smile reklam yapmak istemiyorum ama koskocaman bir perdede ve oturduğum sırada tek başıma izlemek -üstelik önümde hiç bir baş olmadan- muhteşemdi evde bile bu kadar rahat olamazdım herhalde
ilk gün olduğu ve okul çıkış saatleri henüz gelmediğinden oldukça boştu salon. filmi çok keyifle izledim ve sinir krizleri geçirmedim -hayret!- çünkü genelde kitap serisinden uyarlama filmlerde kriz geçiriyorum en önemli ayrıntıları atlayıp gereksiz şeylerle dolduruyorlar filmi ancak alacakaranlık tam da istediğim gibi aktarılmıştı
oyuncular (bella dışında) doğru seçilmiş gibiydi özellikle edward'ı oynayan rob pattinson ki bu rol için doğmuş gibi görünüyorEmbarrassed. bella'yı oynayan kristen stewart'a çok bayıldığımı söyleyemeyeceğim filmin genelinde gözlerini kırpıştırıp, aval aval bakınıyordu belki de senarist ve yönetmen bella'yı böyle hayal etti bilemem diğer filmlerinde iyi iş çıkardığı söyleniyordu ama benim için tatmin edici değildi. rosalie de inandırıcı değildi görünüm bakımından çünkü kitapta saf bir sarışından söz ediliyordu tamam nikki reed'de gayet afet bir bayan ama saçlarını böyle boyamak yerine doğal sarışın bulabilirlerdi bence. alice'e bayıldım tam hayalimdeki alice olmuş, güzel,sevimli,çıtı pıtı ve espritüel bir vampir. emmett'de öyle ki bellaya bıçağını salladığı sahneye bittim =) jasper da donukluğuyla inandırıcı olmuştu. esme ve carlisle iyi bir çift olmuşlar onlar da iyilerdi. ve diğerleri yani jacob,charlie,billy black,angela,ben,eric,jessica uygundur. james'i yani sadist vampiri oynayan cam gigandet muhteşemdii gerçekten bir sadist gibiydi acaba rolüne nasıl konsantre oldu Big%20smile ne yazıkki onu bir daha göremeyeceğiz ama eşi victoria peşimizi bırakmayacak merak etmeyin Wink
jacob bu filmde çok baskın değildi tabii ki ama ikinci film YENİ AY 'da edward'dan çok jacob var üzgünüm az vampirsiz bir film olacak ama kurtadamları seviyorsanız sorun yok!
minik espriler konmuş filme ki bence çok hoş olmuş örneğin charlie'nin edwardla tanışmayı kabul ederkenki tavrı süperdi "gelsin bakalım!" şeklinde.. ya da bellanın biber gazı stokları ki hiçbir işe yaramadı Big%20smile
eh gitmenizi tavsiye ederim kitaplarını okumaya ihtiyaç duymadan izleyebileceğiniz bir film Wink

bu arada farkedermisiniz bilmem charlie ve bella yemek yerken bir ara stephenie meyer yani kitapların yazarı gözüküyor restorantta. kızıl saçlı güzel bir hanım TongueWink
Yukarı Dön
mutuu3194 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 33
  Alıntı mutuu3194 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.Mart.2009 Saat 23:30
ben bu kitabı bugüne kadar farkedemediğime şaşıyorum.ilk kitabı okumadım ama filmi gerçektende çok güzeldi.Filmin sonrasında da kendimi serinin ikinci kitabı YENİAY ı alırken buldum:))))
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31.Mart.2009 Saat 17:23

ALACAKARANLIK KARAKTERLERİ

EDWARD CULLEN:
17 gibi görünen 108 yaşında bir vampir. Karşısındakilerin düşüncelerini okuma(Bella'nınkiler hariç), süper hızlı koşma ve her diğer vampir gibi insan üstü güce sahiptir. İspanyol gribinden ölmek üzeyken Carlisle onu ısırarak onu vampire çevirmiştir. İnsan kanı içmemeye çalışsada aslında çok fazla kan içmek istiyordur ama hayvanların kanlarıyla idare etmek zorundadır. Aşkı Bella için yapmayacağı şey yoktur bunların arasında o öldüğünü sandığı için vampirlerin en güçlüsüne kendisini öldürmesini istemekte girer.(Yeni Ay) Tutulmadada görüceğimiz gibi sevgilisi için baş düşmanına bile insanca davranmaya başlamıştır.

Bella Swan:
Lisede sondan bir önceki senesinde Phoenix, Arizona'dan Forks, Washington'a taşınan 17 yaşındaki gençkız ayrıca Edward ın bircik aşkı. Edward ı ilk gördüğünde onda bir değişiklik olduğunu biliyordu araştırdı ve buldu o bir vampirdi ama Bella buna aldırmadı. Hatta o onu terk ettiğinde(yeni ay) bunalıma girmişti. En iyi arkadaşı Jacop gizliden gizliye ona aşıktı.(Tutulma)Edward la evlendiğinde balayına çıktıklarında Bella hamile olduğunu anlar ve balayı yarıda kesilir ama bebek çıkmazsa Bella ölecektir ancak Bella bebeğine çok bağlanmıştır.Edward Bella'nın ölmemesi için onu vampire çevirmiştir.(breaking dawn)

Alice Cullen:
İnsanların aldıkları kararlara göre geleceği görebilen, Edward'ın vampir kızkardeşi.Ve Bella ya en sıcak davranan vampir.(edward haricinde) Ayrıca Jasper ın eşi. Bella ya da çok bağlı. O uçurumdan atladığında onu görmeye gelmişti.(Yeni Ay) Ayrıca yetenekleri de çoğu zaman insanların işlerine yarıyor özelliklede insanların ne yapacağını görerek.(Tutulma) Alice alışverişkolik ve çok sıcak kanlı biri. Bir periye benzer imaji var. Ayrıca Edward ın en sevdiği kardeşlerinden biri ancak bazen gerçekten çok sinir bozucu olabiliyor.(Tutulma)

JASPER HALE:
Cullen ailesinin duyguları manipüle edebilen üyesi, Alice'in eşi ve Rosalie'nin kardeş figürü ayrıca hayvan kanı içip insan kanına en çok susayan kişi.(yeni ay) Yüzünde herzaman acı çekiyormuş gibi bir ifade vardır. Ayrıca yeni vampirler konusunda uzmandır.(tutulma)

ROSALİE HALE:
Cullen ailesinin dünyanın en güzeli olarak tanımlanan üyesi, Emmett'in eşi ve Jasper'ın kardeş figürü.Bella ya en kötü davranan kişi ama zamanla ona alışır.(yeni ay)En büyük ve imkansız hayali anne olamaktır. İnsanken sarı şaçlı   menekşe rengli gözlü güzel kız olarak tanınırmış ancak eski nişanlısı Royce tarafından acı çeken ve ölmek üzereyken vampir olan Rosalie. Royce ın arkadaşlarını teker teker öldürmüş Royce uda ancaak hiç birinin kanını içmemiş çünkü içinde onlardan bir parça taşımak istememiş.(Tutulma) Emmett i ölmek üzeyken bulmuş ve onu km lerce yürüyerek Carlisle a getirmiş böylece Emmett le aşkı başlamış.

EMMETT CULLEN:
ailedeki en güçlü vampir, Edward'ın kardeşi figüründe ve Rosalie'nin eşi.Bella ya karşıda tam bir arkadaş gibi ve onu aileye herzaman kabul eden kişi. Edward ın en sevdiği kardeşi.

CARLİSLE CULLEN:
Yirmilerinde görünen 300 küsür yaşındaki sevecen vampir. O kasabanın doktoru ve Cullen ailesinin baba figürüdür. Bella ya karşıda aynı bir baba gibi davranır. Edward dan sonra karısı Esme yi de yaşaması için vampire dönüşmüştür.

ESME CULLEN:
Carlisle'nin vampir karısı ve Cullen ailesinin anne figürü, aile fertlerine onları ne olursa olsun birarada tutan büyük bir sevgi aşılamıştır. Bella ya annesi gibi davranır.

James, Bella'yı öldürmek isteyen göçebe vampirler grubunun lideri.
Victoria, James'in Bella'yı bulmasında ona yardım eden sevgilisi.
Laurent, James'in klanının en kibar üyesi

DİĞERLERİ
Renée Dwyer
, Bella'nın Arizona'da yeni kocası Phil ile yaşayan annesi
Charlie Swan, Bella'nın babası ve Forks'ta Polis şefi.
Jacob Black, Bella'nın çocukluk arkadaşı ve Quileute kabilesi üyesi olan kızılderili

Twilight - Soundtrack Albümü

1. “Supermassive Black Hole” (Muse) – 3:29
2. “Decode” (Paramore) – 4:22
3. “Full Moon” (The Black Ghosts) – 3:50
4. “Leave Out All the Rest” (Linkin Park) – 3:20
5. “Spotlight” (Twilight Mix) (Mute Math) – 3:20
6. “Go All the Way (Into the Twilight)” (Daniel Newman and Perry Farrell) – 3:27
7. “Tremble for My Beloved” (Collective Soul) – 3:53
8. “I Caught Myself” (Paramore) – 3:55
9. “Eyes On Fire” (Blue Foundation) – 5:01
10. “Never Think” (Robert Pattinson) – 4:29
11. “Flightless Bird, American Mouth” (Iron & Wine) – 4:00
12. “Bella’s Lullaby” (Carter Burwell) – 2:19

Bonus Tracks:
13. Let Me Sign (Bonus Track) - Robert Pattinson
14. La Traviata (Bonus Track) - The Royal Philharmonic Orchestra
15. Clair de Lune (Bonus Track) - The APM Orchestra
16. Bella’s Lullaby Remix - Carter Burwel

Alıntıdır

Düzenleyen bekir - 17.Temmuz.2009 Saat 17:28
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19.Ağustos.2009 Saat 18:21
Guzel film ama izlemedim .. :S:S
Yukarı Dön
sıla Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 100
  Alıntı sıla Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.Ağustos.2009 Saat 18:59
filmi çok beğendim. serinin 3. kitabına başlamak üzereyimTongue
ss
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu Sayfa 0,125 Saniyede Yüklendi.