Tiyatro yaşamın aynasıdır... Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >13- PAYLAŞMAK İSTERMİSİNİZ.. >Anılar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumKüçük Kız...

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Didem Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4
  Alıntı Didem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Küçük Kız...
    Gönderim Zamanı: 04.Ekim.2008 Saat 20:51

Daha küçücüğüm... Ufak tefek, çıtı pıtı halimle "anneee bak tiyatro kursuu varmışşş" deyivermiştim heyecanla Beykoz Vakfı'ndaki afişi görünce...Embarrassed Tabi benim her faaliyetin içinde bulunmak isteyen, herşeyi kendi imkanlarınca yapmaya çalışan aktif annem (semra) , ben o tepkiyi verince gayet memnun bir şekilde "ne güzel olur yarın gelip konuşalım nasıl alıyorlarmış kursa" deyiverdi.. O ufak tefek çıtı pıtı kız çok sevindi tabiki..Embarrassed Benim yaşımdan 3yaş büyüklerin! alt yaş sınırı olarak kabul edildiği Beykoz Vakfı'nda yaşım tutmamasına rağmen gönlüm öyle bir tutmuştu ki orayı....Embarrassed Her ne olursa olsun, yaşım küçük olsada girmeliydim oraya.. O sahneye çıkmalıydım... O zamanlar sınavla alınıyordu.. 1ay öncesinden sınava hazırlanmaya başlamıştı o ufacık kız.. Her ne marifeti varsa hepsini gösterecekti sahnede, gösterecekti ki hayran kalsınlar... o ufacık kız ne kadar da yetenekliymiş desinler.. Tongue  Sınav günü gelip çattı.. ne kadar heycanlansam da içim kıpır kıpır fıkır fıkır olsada büyük bir insan edası ile içeri girdim... Daha girer girmez sahnenin kokusunu hissettim içimde.. şimdi çok özlediğim o kokuyu.. Benden kocaman olan ve karşımda durup bana bakan insanların karşısında sahneye çok rahat çıktığımı hatırlar gibiyim.. Embarrassed çok rahat fakat bir okadar heyecanlı... Bir ses hatırlıyorum " Hoşgeldin küçük kız... ! " Sahnede yüzüme ışık vurmuş ben o sesin sahibini görmeye çalışırken o sesin hayatımda çok önemli bir yere sahip olacağını o zamanlardan anlamıştım sanki... "Ama sen çok küçüksün yaşın tutmuyor" demelerine rağmen, çocukluğun verdiği cesaret mi yoksa gerçekten orada çok olma isteğimden mi bilmem şu cevabı vermiştim: " Ama sonra beni kaçırdığınıza çok pişman olursunuz.." Big%20smile  Sahnede tüm yeteneklerimi en mutlu en şirin en rahat halimle sergileyip ayrılmıştım ordan... Ve sonuç : girmeye hak kazanmıştım ! Embarrassed

Daha sonra o ufacık tefecik kız büyüdü... O sesin sahibini özlemekte şu an... o sahnenin kokusunu özlemekte.. orda geçirdiği sayısız hatıraları düşünüp gülmekte... şimdi ise o küçük kızın aklına çok özlediği sesin sahibinden bir söz geldi;

" Seni görenler kim bu küçük kız diyebilirler.. Ama bir de sahnede görsünler "
                                                           R.Sinan Akbaşak

Sizi çok seviyorum....

Düzenleyen Terapist - 07.Ekim.2008 Saat 10:37
Yukarı Dön
terapist Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1803
  Alıntı terapist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04.Ekim.2008 Saat 20:59

Didoşum...canım benim 

R.Sinan AKBAşAK

Düzenleyen Terapist - 04.Ekim.2008 Saat 21:00
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu Sayfa 0,102 Saniyede Yüklendi.