Tiyatro yaşamın aynasıdır... Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >4- SİZE ÖZEL >R.Sinan AKBAŞAK Yazıları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumKendinize Haksızlık

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
terapist Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1803
  Alıntı terapist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.Ağustos.2009 Saat 10:08
Merhaba Oğuzhan.. Ben bu yazıyı gençleri eleştirmek için yazmadım .
Amacım önerilerde bulunmaktır. Herkes özellikle gençleri acımasızca eleştiriyor ama örnekler arasında kendisi olmuyor. Bu da "davranışlar sözcüklerden daha yüksek sesle konuşurlar" ilkesine aykırıdır.
Un, şeker ve yağ verince helva yapılabilir ama yağ yerine su olursa tatlı lapaya dönüşür..hala yiyecek sayılabilir ama artık vasattır.
Yani aldıkların verdiklerinle  bağlantılıdır.
Benim çalışmalarda sıklıkla yaptığımın sizleri küçük öğrencilerimle biraraya getirerek onların önlerine iyi örnekler koymak olduğunu ve senin de bu iyi örneklerden olduğunu bilirsin.
Kişi kendini geliştirip hep daha iyi örnek olmak durumunda olmalıdır.
UNUTMA MORALİ BOZULANLAR ÖNCE KAYBEDENLERDİR.

Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.Ağustos.2009 Saat 11:42
Hocam sizinle muhabbet etmek ne kadar keyiflidir bilenler bilir. Bizim bildiğimizi sandığımız şeyler, kimi zaman sağdan soldan duyduğumuz, yorumlardan etkilenerek hazırcılık yaptığımız, bildiğimiz sandığımız ve asıl ve yeterli açıklamayı duyunca " hım doğruymuş" sözünü söylemek biraz zor gelebilir insana. İşte bu konuda Kendimize Haksızlık ettiğimiz açıkça görebiliriz. Neden biz araştırıp, öğrenmedikte, hazırcılığa alıştık. Bilgiyi her zaman bizim bulmamız konusundaki çabalarınızı herkes biliyor ve bu sayede sizin öğrencileriniz ( biz çocuklarınız deriz ) Kendilerine Haksızlık etmemeyi öğrenmenin keyfini yaşıyor. Asıl leksiklik Bence İnsanın sizi Tanımamasıdır.

SEVGİ ve SAYGILARIMLA. 
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.Ağustos.2009 Saat 17:06
Herkese selam ekim 2008 den beri buralara göz atmamışım.(Mazeret yok)
Gazetebeykozda yazınızı okuyunca  bende birşeyler yazayım dedim.Aslında yazılacak çok şey var ama .."verdiğiniz kadar alırsınız" Bu doğru. Ben bana pek çok şey verilmesine rağmen elimin tersiyle ittiğimi ancak 20 li yaşların bir ikisini harcayınca anladım. veriliş şeklinde filan problem yoktu ama ben biraz ön yargıyla yaklaştım ailemin verdiklerine .beni kendilerine benzetmeye çalışıyorlar ben farklı kendine has birey olacam diye çaba sarfettim. öyle değilmiş şimdi anladım . iş işten geçmedi tabi şimdi elimden geleni yapıyorum ama arada kapanacak çok şey var zor mu olur imkansızmı bilmiyorum .Bildiğim hata yaptığım Bu yaşıma kadar kimseye iyi örnek olabildiğimi sanmıyorum kötüde olmadım ama bu da beni kurtarmaz. Anne olduğumda  verdiklerimin alınabilmesi için bulabildiğim her yolu denemeye kararlıyım.
Yukarı Dön
sekizekim Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
  Alıntı sekizekim Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.Ağustos.2009 Saat 17:40
Bende buraya gazetebeykozdan geldim.bir dostum iletyle bu yazıyı göndermiş.sinan akbaşak adını google dan bulup bu siteye ulaştım.Üye oldum gazeteye yazıyla ilgili yorum yazmıştım.her kelimesi zamanın ve yaşamın imbiğinden geçmiş süzülmüş ve süslenmiş bir yazı olmuş.okuyan herkesin faydalanacağı ve bir daha okuyp başkalarına göndereceği bir yazı olmuş bu iyi.Sonra sıra siteye geldi doğrusu çok kapsamlı çok özel özenli bir site bukadar amatör ruhla bu kadar ciddi işi başarmak sadece cesurların işidir.ülkemizin cesur insanlara ihtiyacı var..kimler kadar cesur olması gerektiğini söylememe gerek var mı?
Yukarı Dön
yaren Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 8
  Alıntı yaren Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.Ağustos.2009 Saat 22:51
evet
İnsanlar kendilereine haksızlık yapıyor olabilir ama bunda başkalarının da etkisi olduğu bir gerçek.
 Bizim yaşımızdakiler bazen bu kendimize yaptığımız haksızlığı ( kitap okumamayı, kendi kültürümüzden uzaklaşıp kabalığa özenmeyi) havalılık olarak tanımlayıp yüzsüz bir şekilde övüne biliyor.
Dilerim ki sizin bu yazınızı okuyan her genç gerçekleri görür
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.Ağustos.2009 Saat 23:23

EN ACISIDA KENDİLERİNE HAKSIZLIK YAPTIKLARININ FARKINDA OLMAMALARI.BUNU BİR TARZ ZANNEDİYOLAR.

Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.Ağustos.2009 Saat 21:07
Hocam yazınızı her zamanki gibi okumaktan çok keyif aldım.Ve bir noktaya takıldım kaldım.Frank Sinatra'yı beğenmeyen genç... Takıldım,çünkü bu benim çok yakındığım
bir konudur.
-Bu yazarın en iyi kitabı şudur. -Okudun mu? -Hayır -Nerden vardın bu kanıya -Herkes öyle söylüyor
Birileri izliyor,okuyor,dinliyor,değerlendirmeler yapıyor.Birileri de sadece başkalarının değerlendirmelerini beyninde kopyalayıp yapıştırarak fikir sahibi oluyor.İnsanlar bu şekilde hiç bilmedikleri,görmedikleri,izlemedikleri şeyleri beğeniyorum ya da beğenmiyorum diyebiliyorlar.
Hiç bilmediğimiz konular hakkında sadece başkalarının yorumlarına dayandırarak fikir sahibi olmanın kendimize yapabileceğimiz en büyük haksızlık olduğunu düşünüyorum.
Yukarı Dön
mgerdan Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici

Gönderilenler: 267
  Alıntı mgerdan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.Ağustos.2009 Saat 09:41
Belki bir sohbet anı,belki bir köşe yazısı,göz ucuyla gördüğünüz bir isim,kulağınıza çalınıpda araştırdığınız bir müzik,isim...Aslında bambaşka şeylerle ilgilenirken bile insan neler keşfediyor.
Beğenip beğenmemek ayrı konu.Gerçekten o konu türününü en iyi örneğidir ama size hitap etmez ya da o anki ruh halinizle hiç farketmeyebilirsiniz de.Ama genel durum "herkes öyle diyor",kim onlar,herkes öyle diyorsa doğru o mudur tartışılır.
Ama önyargısız her türlü konuya açık olup,tüm lezzetleri tatmanın keyfi sanırım tartışılmaz.
Bir yazıda geçen bir şair adı,birkaç mısra belki size o evrenin kapılarını açacak.Belki hiç duymadığınız bir film,bir müzik sizi derinliklerine sürükleyecek.
Sağlıkla,sanatla iyi haftalar hepinize...
Tüm zenginliklere doğru yolculuğa....
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29.Temmuz.2011 Saat 23:23
Bir gün elimden tuttular.. Tiyatroya götüreceğiz seni dediler.. Oysa çocuklar bekliyordu mahallede top oynamaya, bir kişi eksik olmamalıydı.. 10 yaşında bir çocuktum, doğrusu ne anlardım tiyatrodan, belkide hakkında çok şey bilmeliydim. Nasıl bilebilrdim? Onca arkadaşım olacağını, nerden bilebilebilridim en insacıl ihtiyacım olan "duygularımı" paylaşacağımı... Nerden bilebilebilrdim aşık olacağımı... Bilemezdim, severek bir parça ezber yapabileceğimi, heyecanla tiyatro çalışmamızın olacağı günü iple çekeceğimi...Belkide sosyalleşeceğimi...
Beni affedin bu paylaşımdan dolayı...
Başlamıştı Sinan hocamın tiyatro çalışmaları, beni elimden tutup götürdüler, Sinan hocadan rica ettiler tiyatro çalışmalarına başlamam için....
- Çocuklara başlamaları için bir sınav yaptım dedi...
Yani ben adaleti bozabilecek biriydim.. Onca istekli varolan öğrenci arasında torpile yer yok demekti..
Ama birini daha tiyatroya katmaktan geri durmadı aksakallı o sevecen insan... Ek konjandan bir yer açtı.. Seyirci olabilirdim çalışmalara.. Eğer ben istersem...
O sene başlamadı tiyatro maceram, çocuklarına kefilsiz, imzasız, habersiz verdiği sözünde durdu... "Haklarını" ihlal etmeme izin vermedi. Ama tiyatrodan uzak durmamada izin vermedi..
Seyirciydim ilk başta... En kıymetli, en "gerçek" arkadaşlıklarım oldu.. Yıllardır hiç görmediğim ama yıllardır hissettiğim arkadaşlıklarım...
Bugün bu teşekkür yazısını beni tiyatroya dahil ettiği için değil, hak yememeği, dürüstlüğü, kabul ediciliği yaşattığı ve o 10 yaşındaki çocuğu tüm doğruları uğruna dışlamadan ama ödünde vermeden hayata dahil ettiği için yazıyorum...
Sonsuz teşekkürler ve saygılarımla...

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu Sayfa 0,087 Saniyede Yüklendi.