Tiyatro yaşamın aynasıdır... Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >13- PAYLAŞMAK İSTERMİSİNİZ.. >Hangi Filmi İzledim..
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumAVATAR

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: AVATAR
    Gönderim Zamanı: 18.Aralık.2009 Saat 23:25

Gerçek ile sanal karakterlerin kusursuz birleşimi diye kendini tanımölayan filim dünya dışı Na’vi kabilesinin dünyalılarla olan ilişkilerini dostluklarını savaşlarını anlatan bir kurgu.

Yapım: 2009 Ülkesi: ABD
Tür: 3 Boyutlu, Aksiyon, Bilim Kurgu, Fantastik, Gizem, Macera
Yönetmen: James Cameron Senaryo:James Cameron
Yapımcı: James Cameron, Colin Wilson, Josh Mclaglen, Jon Landau Görüntü
Yönetmeni: Mauro Fiore Müzik:James Horner
Oyuncular: Michelle Rodriguez Giovanni Ribisi Sam Worthington Sigourney Weaver Zoe Saldana

Filimin Yapım aşaması : " Avatar " ilk kez "Kutup Ekspresi" (2004) filiminde Robert Zemeckis tarafından kullanılan "hareket yakalama" (gerçek oyuncuların hareketlerinin birebir bilgisayar ortamına aktarılması) tekniğinin geliştirilmiş versiyonu ile üretilen "bilgisayar tabanlı" (computer generated) bir film. Ama bunlar sadece kullanılan teknolojinin bir yönü. "Avatar"ı şimdilik eşsiz kılan esas unsur ise fotoğraf gerçekliğinde üretilen sanal dünyalar ve üç boyutlu çekime olanak tanıyan Cameron ve ekibinin geliştirdiği "Realty Camera System" çekim tekniği.

Cameron'un senaryosunu 1995 yılında yazdığı "Avatar"ı bunca yıl bekletmesi Rüyasını perdeye aktarmak için teknolojinin gelişmesiydi. "Avatar"da sadece "Pandora" gezegenini oluşturmak için 1 Petabaytlık (1 milyon gigabayt) veri işliyor. Yüzlerce sanatçı yapım öncesinde binlerce set tasarımı çiziyor.

Konusu

Yakın gelecekte Pandora adında yeni keşfedilmiş bir gezegen vardır. Bu gezegende dünyada çok az rastlanan ancak çok değerli olan bir elementten bol miktarda bulunmaktadır. Ancak asıl sorun, bu gezegenin sahipleri ve doğası gereği madenciliğe izin verecek türden olmamasıdır. En büyük tehdit, 3 metrelik ırklarına Na'vi adı verilen yaratıklardır.

Bilimadamları, kendi Na'vi görünümlü yaratıklarını yapacak bir yol bulurlar (Na'vi ve insan DNA melezi). İnsanlar ve bilimadamları boş Na'vi bedenlerini kullanarak Pandora'ya gitmek ve Na'viler'e savaşmadan yaklaşmak istemektedirler.

Weaver, Avatar projesinin liderini oynamaktadır ve amacı Na'vi'ler ile barışçıl yollardan temas kurmaktır. Worthington ise felçli, ancak hala savaşçı bir kalbi olan gaziyi oynamaktadır. Bu nedenle bu proje onun kullanamadığı vücuduna kavuşması için mükemmel bir ortam yaratmaktadır. Yeni vücuduna alışması pek uzun sürmemektedir. Başlarda ikili oynaması, sonraları başına çok iş açacaktır.

Filimi 18 Aralık 2009 Akşamı, Yani vizyona girdiği gün izledim. Fragmanını izlediğim günden beri merakla beklediğim bir filimdi. Filim 161 dakika sürüyor. Baştan sona ilgiyle izledim. 3D teknolojisi ile seyredemedim ama bir daha ki seyredişim 3D  teknolojisi olan bir sinema da olacak. Filim, baştan sona hani bir görsel şölen denir ya işte gerçekten öyle bir filim. Özellikle Na'vi'lerin şarkı sözylemeleri ve dua sahnelerini çok beğendim. Ağaçlar, değişik canlılar ve Kocaman rengarenk bir orman.ClapClapClapClapClap 

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu Sayfa 0,071 Saniyede Yüklendi.