Tiyatro yaşamın aynasıdır... Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >13- PAYLAŞMAK İSTERMİSİNİZ.. >Hangi oyunu izledim..
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumİNTİHARIN GENEL PROVASI

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: İNTİHARIN GENEL PROVASI
    Gönderim Zamanı: 21.Aralık.2009 Saat 20:04

Oyunu 20 Aralık 2009 Pazar günü Üsküdar Müsahipzade Celal Sahnesi'nde izledim. Başından sonuna kadar gülüyorsunuz. Sonu size pek bilindik sonlardan gelmese de ben böyle sonları seviyorum. Oyuncuların performansları gerçekten çok iyiydi. Dekor ve özellikle fona yansıtılan animasyon canlandırmayı çok çok beğendim. Oyunda bir sahnede yerdeki saati sahne değişmesine rağmen almamaları ve gelen garsonun bunu çaktırmadan alması gözümden kaçmadıWink. Oyunda kurusıkı silah ile ateş etme sahnesi var, aman dikkat. Girişte bir uyarıda bulunulmadı ama belki hamile bayanlar ya da korkanlar bu oyuna gitmek isterse akıllarında olsun. Bilet ve bu güzel gün için Müge Ablama Teşekkürler.  

Yazan : DUŞAN KOVAÇEVİÇ

Çeviren : BİLGE EMİN

Yöneten : M.NURULLAH TUNCER

Dramaturgi : DOĞAN KORKMAZ

Sahne Tasarımı : M.NURULLAH TUNCER

Işık Tasarımı : FATİH MEHMET HAROĞLU

Kostüm Tasarımı : NİHAL KAPLANGI

Efekt : ERSİN AŞAR

Müzik: NEDİM YILDIZ

Animasyon: AKSEL ZEYDAN GÖZ

Yönetmen Yardımcıları : MELAHAT ABBASOVA, PINAR AYGÜN, DERYA ÇETİNEL

Sahne tasarımını Nurullah Tuncer'in, kostüm tasarımını Nihal Kaplangı'nın, dramaturgluğunu Doğan Korkmaz'ın, müziğini Nedim Yıldız'ın, koreografisini Handan Özer'in, ışık tasarımını Fatih Haroğlu'nun, efekt tasarımını Ersen Aşar'ın yaptığı tek perdelik oyunda, Bora Seçkin, Serhat Mustafa Kılıç, İbrahim Can ve Bennu Yıldırımlar rol aldı.

Duşan Kovaçeviç, “metafizik komedi” olan İntiharın Genel Provası’nda dünyada ve ülkemizde son yıllarda giderek artan ‘intihar’ olgusunu işliyor. Oyunda, intihar etmek isteyen bir mimar Tuna köprüsüne gelir. “Sanatsal bir ölüm” hayaliyle, sevgilisine son kez telefon edip aşkını vurgular. İntihar Eden Adam, köprüden tam atlayacağı sırada Balıkçı feryat edip onu durdurur: Köprüaltına ağ yerleştirdiğinden adam buradan atlamamalıdır. Derken adamın sevgilisi Kadın belirir, intihara engel olmaya çalışır. İntihar Eden Adam tam atlayacakken Kadın ile Balıkçı dans etmeye başlar. Bu sırada beyaz üniformasıyla Kaptan belirir. İntiharda kararlı olan adamın mesleğini öğrenince ona bir iş teklifi yapar. Yapacağı iş görüşmesiyle hayatı kurtulacak, bütün borçlarını ödeyecektir. Fakat bir süre sonra kendisine bir 'oyun' oynandığını anladığında, iş işten geçmiştir. Tekrar intihar etmek üzere köprüye gelir. İlk anda, `hayatta daha kötüsü ne olabilir'? diye düşünürken, akıl almaz olaylar yaşamış, bu kez ruhunu da kaybetmiştir.

Yukarı Dön
mgerdan Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 267
  Alıntı mgerdan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.Aralık.2009 Saat 22:46

geldiğin için ben teşekkür ederim.

aslında bir yeri atladık.izleidğimiz zaten provaydı.biz oyuna öyle dalmışız ki:))ama mecbur adam dersen evet oradaki final değişikti,biz size oyun oynadık derken...bu oyunda zaten prova izledik.

yepyeni oyunlarda buluşmak üzere...izlemediğimiz oyun kalmadı pek:))
Yukarı Dön
mgerdan Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 267
  Alıntı mgerdan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.Aralık.2009 Saat 22:49
Bu arada Bennu Yıldırımlar,Bora Seçkin ve İbrahim Can'ı senelerdir izlemiştim ama Serhat Kılıç'ı ilk defa sahnede izledim.Ve bir oyunda dört farklı rol,üstesinden güzelce geldi.İlk hafta olduğu için kendide çok heyecanlıydı.
Onlarla tanışmakda güzeldi:))
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13.Ocak.2010 Saat 23:55

Bende Ümraniye'de izledim. Finali çok çok güzeldi. Ama sahnedeki ışığı uzun bir süre seyircilerin gözüne tuttuklarından bir süre gözlerim karardı.Smile

kurusıkı sahnesinde herkez aynı anda hopladı aynı andı oyyhhh diye derin bir  nefes aldı.Smile

ve son olarak danslarını çok beğendim.Smile
ClapClapClap
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu Sayfa 0,064 Saniyede Yüklendi.