Tiyatro yaşamın aynasıdır... Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >6 - TİYATRO >DRAMA - Çocuk ve Gençlik Tiyatroları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumSevgili Anneciğim,Babacığım

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
terapist Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1803
  Alıntı terapist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Sevgili Anneciğim,Babacığım
    Gönderim Zamanı: 09.Ekim.2008 Saat 19:07

"Sevgili Anneciğim, Babacığım;

Bütün duygu ve düşüncelerimi dile getirebilseydim, size şunları söylemek isterdim: Sürekli bir büyüme ve değiş­me içindeyim. Sizin çocuğunuz olsam da sizden ayrı bir kişilik geliştiriyorum.

Beni tanımaya, anlamaya çalışın. Deneme ile öğrenirim... Oyunda, arkadaşlıkta ve uğraşlarımda özgürlük tanıyın…. Beni heryerde,her zaman ko­ruyup kollayın... Bırakın kendi işimi kendim göreyim… Büyüdüğümü başka nasıl anlarım?

Büyümeyi çok istiyorsam da ara sı­ra 'yaşımdan küçük' davranmaktan kendimi alamıyorum   . Bunu önemse­yin….. Ama siz beni şımartmayın... Bana yerli yersiz söz vermeyin…… Sözünüzü tutmayınca sizlere güvenim azalıyor…

Bana kesin ve kararlı davranmak­tan çekinmeyin. Yoldan saptığımı gö­rünce beni sınırlayın... Öğütlerinizden çok, davranışlarınızdan etkilendiğimi unutmayın. Küçük yanılgılarımı büyük suçmuş gibi başıma kakmayın…. Bana yanılma payı bırakın…. Beni korkutup sindirerek, suçluluk duygusu aşılayarak uslandırmaya çalışmayın...

Yanlış davranışım üzerinde durun,.. düzeltin. ceza vermeden önce beni dinleyin... Beni yeteneklerimin üstünde işlere zorlamayın... Bana güvendiğinizi belli edin. Beni destekleyin,… hiç değilse çabamı övün. Beni başkalarıyla karşılaştırmayın umutsuzluğa kapılırım.

Benden yaşımın üstünde olgunluk beklemeyin. Bütün kuralları birden öğretmeye kalkmayın, bana süre tanıyın... Beni köşeye sıkıştırmayın; yalana sığınmak zorunda kalırım... Beni aşağılamayın... Başkalarının yanında onurumu kırmayın... Bana haksızlık ettiğinizi anlayınca açıklamaktan çekinmeyin. Özür dileyişiniz size olan sevgimi azaltmaz, tersine, beni size daha çok yaklaştırır...

Benden "örnek çocuk" olmamı istemezseniz, ben de sizden kusursuz ana - baba olmanızı beklemem; sevecen ve anlayışlı olmanız bana yeter..

Ekim 2004' de kaybettiğimiz Prof.Dr Atalay Yörükoğlu’nun tüm anne ve babaların el kitabı olmasını dilediğim ‘çocuk ve ruh sağlığı ‘adlı kitabının sonundaki ‘bir pulsuz dilekçe' adlı final yazısı…….

Başa dönüp bir daha okumaya ne dersiniz?

Beykoz Vakfı Tiyatro Bölüm Başkanı

R.Sinan AKBAşAK

‘Masum ve Pulsuz dilekçe’10 Ekim 2004 tarihli Milliyet gazetesinde Melih Aşık’ın  ‘Açık Pencere ‘sütünlarında yeniden yayımlanmıştır.

Düzenleyen Tuğhan Akbaşak - 12.Ekim.2008 Saat 21:34
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22.Şubat.2009 Saat 15:36
Evet bizim sözlerimiz bunlar. Farkettiniz mi? Bizde küçük yaşlarda bu kelimeleri söylemek isterdik eminim. Çocuktuk ve bu kadar kelime ve anlamını bilmek henüz bizde yer etmemişti. ClapClapClapClapClapClapClapClapClapClap.
Bu güzellikleri bizimle paylaşan R.SİNAN AKBAŞAK ( Canım Hocamız )' a teşekkürler.
Hocamızın kıymetini her zaman bilmemiz dileğiyle...
SAYGI VE SEVGİLERİMLE

Düzenleyen bekir - 22.Şubat.2009 Saat 15:41
Yukarı Dön
Sinan Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 98
  Alıntı Sinan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16.Temmuz.2018 Saat 07:27
  ClapDetaylar gözden geçirilerek güncellenmiştir.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu Sayfa 0,109 Saniyede Yüklendi.