Tiyatro yaşamın aynasıdır... Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >11 - HEPİMİZ İÇİN >GENÇLERE DAHA ÇOK UYAR
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumBu yıl mutlaka ama mutlaka

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
terapist Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1803
  Alıntı terapist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Bu yıl mutlaka ama mutlaka
    Gönderim Zamanı: 25.Ocak.2010 Saat 14:23

Bu yıl mutlaka ama mutlaka

Bir sokak ressamına portremi yaptıracağım.

Heykel veya resim yapmayı öğreneceğim.

Dedemin askerlik anılarını sonuna kadar dinleyeceğim.

Yoganın felsefesini ve meditasyon yapmayı öğreneceğim.

Annemle babamın nasıl tanıştıklarını ve birbirlerini ilk gördüklerinde ne hissettiklerini öğreneceğim.

Güneşin doğuşunu bekleyeceğim ve yeni doğan güne gülümseyerek uykuya dalacağım.

Bir şişenin içine hayatın benim için ne anlama geldiğini yazıp denize atacağım ya da çok sıkışırsam yardım isterim ama denize içinde mesaj olan şişe muhakkak atacağım.

Zayıflayacağım.

Kendime asla acımayacağım, böyle bir şeyi hissettiğim an benden daha kötü durumdaki birisi için güzel bir şey yapacağım.

‘Keşke!’ yerine ‘Gelecek sefere’ demeyi öğreneceğim.

Bir müzik aletini kullanmayı öğreneceğim.

Kendimin, annemin, babamın, kardeşimin ve en sevdiğim arkadaşımın kahkahasını kaydedeceğim.

Kim olursa olsun tanıştığım her yeni insanın benim bilmediğim en az bir şeyi bildiğini unutmayacağım.

Ne zaman susmam ve ne zaman konuşmam gerektiğine daha fazla dikkat edeceğim.

Bir ağaç dikeceğim.

Benden küçük birine ağabeylik/ablalık edeceğim.

Bir yakınım tarafından hak etmediğimi düşündüğüm bir davranışla karşılaştığımda eleştirmeden ve tepki vermeden önce, 48 saat geçmesini bekleyeceğim.

Kendime daha çok güveneceğim ve daha cesur olacağım, geriye dönüp baktığımda yaptığım değil, yapamadığım şeyler için daha fazla pişmanlık duyulduğunu aklımdan çıkarmayacağım.

Farklı bir dil, mesela İspanyolca öğreneceğim.

Gizlice enfes krepler ve omlet yapmayı öğreneceğim ve bir sabah herkesten önce kahvaltıyı ben hazırlayacağım.

Sokakta yüksek sesle en sevdiğim şarkıyı söyleyeceğim.

Bütün bir günü yatakta yanıma dergileri yığarak ve kuru yemişler, kurabiyeler, pastalar yiyerek geçireceğim ve bu tembellikten hiç pişmanlık duymayacağım.

Kaç yaşında olursak olalım, her biten yılın sonunda eski defterler mutlaka açılır, hesaplar, dökümler yapılır, keşke şöyle yapsaydım, şunu deseydim veya şöyle davranmasaydım kelimelerinin ağırlıkta olduğu cümle grupları havada uçuşur, sonra da ‘olsun, bu yıl mutlaka...’ kararları alınır. İşin en güzel yanı da budur zaten, gerçekleşip gerçekleşmeyecekleri çok da büyük önem taşımaz. Önemli olan yepyeni bir enerjiyle yeni bir sayfa açıyor oluşumuzdur.

Aslında bu kararların pek çoğunu gerçekleştirmeye vakit bulamayız ama eğer gerçekten istersen ve yapmayı kafana koyarsan göreceksin ki gelecek yılın sonunda listede yapamadığın çok az şey olacak. Tabii isteklerimizin mantık çerçevesi içinde olması şart; eğer ‘Everest’e tırmanacağım, yeni bir kıta keşfedeceğim, kendimi klonlayacağım, uçmayı öğreneceğim, uzayda yeni bir yıldızı keşfedeceğim’ gibi gerçekleşmesi oldukça güç olan şeyler istersen, sene sonu listen için aynı sözü veremiyoruz ne yazık ki.

Düzenleyen terapist - 26.Eylül.2015 Saat 20:32
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.Ocak.2010 Saat 16:24
İstediklerimi yapacağım bir yıl olacak.Tongue Artısı bile olabilir.LOL 

Düzenleyen bekir - 25.Ocak.2010 Saat 20:24
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu Sayfa 0,102 Saniyede Yüklendi.