Tiyatro yaşamın aynasıdır... Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >13- PAYLAŞMAK İSTERMİSİNİZ.. >Hangi oyunu izledim..
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumDÖRT KİŞİLİK BAHÇE

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: DÖRT KİŞİLİK BAHÇE
    Gönderim Zamanı: 14.Ekim.2010 Saat 16:28

Dört Kişilik Bahçe’de geçmişte renkli günlere tanıklık etmiş ahşap konak artık üç “unutulmuş” kadının ve eski bir Osmanlı paşası olan Server Bey’in kendi tenhalıklarına sığındığı bir limana dönüşmüştür. Değişen düzen içinde savrulan aile, artık hiçbir şeyin yaşamadığı bu konakta, tıpkı insana onarılmazlık duygusu veren bahçe gibi sırlarıyla birlikte tutukludur sanki… Çağdaş Türk tiyatrosunun usta kalemi Murathan Mungan’ın, yüzleşmelerle gelişen hüzünlü hikâyesinin arka planında ise son İstanbul var…

Dramaturgluğunu Arzu Işıtman’ın, sahne tasarımını Zuhal Soy’un, kostüm tasarımını Aysel Doğan’ın, müziğini Burçak Çöllü’nün, ışık tasarımını Murat Özdemir’in, efekt tasarımını Yusuf Tuncer’in yaptığı oyunda; Ayşe Kökçü, Sevil Akı, Metin Çoban, Esin Umulu rol alıyor.
Yöneten: Ersin Umulu

Dört Kişilik Bahçe adlı oyunun broşüründen…
Yazan: Murathan Mungan

Oyunu Ümraniye Sahnesi’ n de 13.10.2010 tarihinde izledim. Oyun tek perde. 90 dakika sürüyor yaklaşık. Dekoru ve oyunculukları çok beğendim. Özellikle Metin ÇOBAN ‘ ın ve Sevil AKI’nın performansları. 

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu Sayfa 0,063 Saniyede Yüklendi.