Tiyatro yaşamın aynasıdır... Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >13- PAYLAŞMAK İSTERMİSİNİZ.. >Hangi oyunu izledim..
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumBALIKESİR MUHASEBECİSİ

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: BALIKESİR MUHASEBECİSİ
    Gönderim Zamanı: 02.Şubat.2009 Saat 08:52
Oyunu 31 Ocak akşamı Ümraniye Haldun Alagaş Spor ve Kültür Kompleksi'nde seyrettim. Oyunun başlamasını beklerken çalınan eski şarkılar çok hoş ve oyun için sanki motivasyon niteliğindeydi. Keyifle dinledim. Sahnedeki cansız mankenleri karanlıkta ve loş ışıkta canlı gibi hissetmenize yol açabilir. Müzikli bir başlangıçla ve küçük dans figürleriyle oyun başlıyor.  Oyun Reşat Nuri Güntekin in ölümsüz eserlerinden birisi. Balıkesir’de muhasebecilik yapan bir memurun, arkadaşının sözüne uyarak İstanbul’a gelmesi ve yasal olmayan yollardan ticaret yapması sonucunda yaşadıklarının anlatıldığı Balıkesir Muhasebecisi, yoksulluğun ve kazanma hırsının yok ettiği değerler ile ahlaksal çöküşe dikkat çekiyor. Ülkemiz toplumsal ve ekonomik yaşantısında yaygınlaşan “fırsatçılık” olgusunun, her şeyin olduğu gibi insani olanın da alınıp-satılır hale gelmesinin eleştirisini de yapıyor. Oyuncuların performansı gerçekten çok güzel. Özellikle Naci Taşdöğen ve Mazlum Kiper'in doğal oyunculukları görülmeye değerdi. 

Yazan: Reşat Nuri Güntekin
Yöneten: Nedret Denizhan

Oyuncular :
Tahir: Mazlum Kiper
Huriye: Berrin Koper
Şerif Ali Dayı: Naci Taşdöğen
Necdet: Tarık Şerbetçioğlu
Leyla: Demet Bozyaka
Bedri: Turgut Arseven
Ramiz : Rıdvan Çelebi
Namık: Yılmaz Meydaneri
Komiser: Bora Ayanoğlu