Tiyatro yaşamın aynasıdır... Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >13- PAYLAŞMAK İSTERMİSİNİZ.. >Hangi oyunu izledim..
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumTEKRAR ÇAL SAM

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: TEKRAR ÇAL SAM
    Gönderim Zamanı: 05.Şubat.2009 Saat 08:55
 Oyunu 04 Şubat 2009 akşamı Haldun Alagaş Spor ve Kültür Kompleksi'nde seyrettim. Daha önceden aldığım bilet sayesinde ilk sıradan izleme şansını yakalamıştım. Bu ikinci seyredişim oyunu. İlkinde de çok eğlenmiştim, bunda da çok eğlendim, çok güldüm. Hocamızın sözü geldi aklıma çarşamba akşamları seanslarına giderken iyi düşünün. Evet gerçekten de yorgunluk belirtileri ve aksaklıklar oldu arasıra. Lavabo ışığının bir kere yandıktan sonra tekrar açık kalması en belirginiydi bence. Oyuncuların performansları gerçekten özverili ve görülmeye değer. Sevinç ERBULAK'ın Özge ERBERK'e çok benzediğini söyleyebilirim. ( Biraz kilo fazlası vardı. ) (ALLAN) U. Arda AYDIN'ın performansı süperdiClap. Sesini kullanışı özellikle. Sezai AYDIN, benim çok güldüğüm sahnelerin baş oyuncusu.  Anlamsız cümleler kurduktan sonra, anlamsız olduğunu farkettiği zaman, oyun yazarına söylenmesi, sevgilisinden ayrılma şeklini görseniz.LOL  Özellikle ( Tükettin beni kelimesi ) bütün salonu kahkahaya boğdu. Derya ÇETİNEL, evin perisi ve mimiklerini o kadar güzel ve ustalıkla kullandı ki sözlerini, söylemek istediklerini şirin ve güzel yollarla anlattı. İrem Arslan AYDIN, Allan'ın karısı rolünde ve arasıra Allan'ın hayallerinde karşımıza çıktı. O da oldukça başarılıydı. H. Bogart'la ( Sezai AYDIN ) atışmalarına çok güldüm. Sevtap ÇAPAN, ( Linda ) Televizyondan da izlemişliğim var kendisini. Performansını gerçekten çok beğendim. Sesini kullanışı, mimikleri, fazla söz bulamıyorum. ( Dick ) Emrah ÖZERTEM, Rolüne fazlasıyla yakışmıştı bence. Özellikle baba sahnesi ve Sahneye ölüm döşeğinde iken koluna serum bağlanmış geldiği zaman çok güldük. Oyunu kısacası çok beğendim. Müzikleri de ayrıca güzeldi.
Oyun kısaca : Çıkmazlarını aşmak için kendisinde yaşattığı kişilerle, zaaf ve korkularıyla konuşan ve bata çıka kişiliğini arayan bir adamın trajikomik öyküsü. Aynı zamanda bir sevda öyküsü. Sinema eleştirileri yazan ve hayallerle yaşayan Allan Felix karısı tarafından terk edilmiştir. Hayatını yeniden düzenleme çabası komik bir kâbusa benzemektedir. Çünkü hayata kendisi olarak değil, hayranı olduğu Humphrey Bogart gibi bakmakta, ona özenmektedir. Tek isteği, dağılan evliliğini unutabilmek için kendine uygun bir kızla birlikte olabilmektir. Yakın arkadaşı, borsadan başka bir şey düşünmeyen işadamı Dick ve onun özgüven eksikliği konusunda Allan’dan geri kalmayan karısı Linda’nın yardımıyla uygun bir “kız arkadaş” arayışına koyulur. Bu süreçte eski karısı Nancy ile Bogart’ın hayalleri onun peşini hiç bırakmaz.

YAZAN : Woody Allen
YÖNETEN : Ragıp Yavuz

OYUNCULAR :
U. Arda Aydin, Sevtap Çapan, Emrah Özertem, Sezai Aydın, İrem Arslan, Sevinç Erbulak, Derya Çetinel.

Düzenleyen bekir - 05.Şubat.2009 Saat 08:59
Yukarı Dön
oğuzhan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 71
  Alıntı oğuzhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.Şubat.2009 Saat 13:37
bkm de sürmanşeti izledim muhteşemdi ama oyuncu kadrosuda çok sağlamdı
erkan can dolunay soysert tardu flordun ceyda düvenci beste bereket
oğuzhan
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu Sayfa 0,078 Saniyede Yüklendi.