Tiyatro yaşamın aynasıdır... Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >13- PAYLAŞMAK İSTERMİSİNİZ.. >Hangi Filmi İzledim..
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumA WALK TO REMEMBER

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: A WALK TO REMEMBER
    Gönderim Zamanı: 14.Mart.2009 Saat 09:05
Tür : Dram / Romantik
Yapım : 2002, ABD, 100 dk.
Yönetmen : Adam Shankman
Senaryo : Karen Janszen, Nicholas Sparks
Görüntü Yönetmeni : Julio Macat
Müzik : Mervyn Warren
Yapımcı Firma : Warner Bros / Gaylord Films / Pandora Filmproduktion

Oyuncular :
Mandy Moore (Jamie Sullivan) , Shane West (Landon Carter) , Peter Coyote (Reverend Sullivan) , Al Thompson (Eric) , Daryl Hannah (Cynthia Carter)

Çevrenin en sevilen ve tanınan gençlerinden olan Landon Carter (Shane West) yörenin en zengin ailelerinden birinin oğludur. Birgün başı belaya girer ve ceza olarak okulda sahnelenecek olan tiyatro oyununda görev almasına karar verilir. Burada sessiz ve çekingen bir kız olan Jamie'le (Mandy Moore) karşılaşır ve ona aşık olur. Bu aşk, ikisininde hayatını değiştirecektir. Filim başlangıçta çok ilginç gelebilir.

Landon “grubuyla” birlikte haylazlık peşindeyken yakalanıyor ve cezalandırılıyor. Cezası ise bir tiyatro oyununda başrolü oynamak, küçük çocuklara ders vermek gibi şeyler içeriyor. İşe bakın ki, asıl kızımız Jamie de bu işleri gönüllü olarak yapıyor.

Tiyatro oyunundaki replikleri ezberlemek için Landon Jamie’den yardım isterken Jamie’nin tek isteği oluyor; “Bana aşık olmayacaksın.” Landon ise “bu bir problem değil” dese de oyunun sonunda onlarca kişinin içinde Jamie’yi öpmesinin doğaçlama olduğunu bir tek o, Jamie ve oyunun senaristi anlıyor.Clap

Filimi Türkçe altyazı olarak bulabilirsiniz. Ben Henüz Türkçe dublajlı görmedim, bulamadım. Bu arada ilk bulduğum cd sinde Filimin Adı " Yıldızların Altında " yazıyordu. Asıl adı " UNUTMAMAK " ve İnternette en eski adı " Uzaktaki Anılar . İşinize yararsa. Yardımcı olabildiysem ne mutlu.Big%20smile

Düzenleyen bekir - 06.Aralık.2009 Saat 12:53
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.Haziran.2009 Saat 11:28
Filmi izleyeli çok oldu gerçi ama yine de yazmak istedim.Önce beğendiğim yönlerinden başlayayım.
Film sanki amerikan kolej çocuklarını anlatan bir gençlik filmi gibi başlıyor.Ancak aşk filmi olarak devam ediyor.Hatta olaylar,denize atlayıp kafasını çarpan çocuğun üzeine kurulu olacağınız düşünüyorsunuz ama çocuk filmde sadce bir ayrıntı olarak kalıyor.Yani film sizi beklentilerinizden çok farklı bir yere götürüyor.
Bir de filmde kullanılan şarkıları çok beğendim.Hatta filmden sonra Mandy Moore'un diğer şarkılarını da hemen bulup dinledim.(Tori Amos tarzı biri zannetmiştim,Beyonce tarzında olduğunu görünce hayallerim yıkıldı  hemen dinlemekten vazgeçtim.O anı hiç yaşamadım varsaydım)
Beğenmediğim yönleri de şunlar:
Konuyu çok klasik buldum.Erkek kızı başta hiç beğenmez,hatta çılgın arkadaş grubuyla beraber kızla  dalga geçerler.Etrafta onunla görünmek istemez.Çılgın arkdaş grubuna rezil olmaktan korkar.Ancak ilerleyen zamanlarda kıza birşey olur,evrim geçirir,çocuk da birden bire ona aşık olur.Ama sonunda kız hasta çıkar.Hasta çıkan kızların yüzde doksandokuzu da kanserdir.Sonra erkeğin aman tanrım ne yaptım ben demesi,son üç ayı kızla evli olarak geçirmesi...Bu filmde de bunu gördüm açıkçası.O yüzden çok etkilenemedim.
Yukarı Dön
hazal_c Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 127
  Alıntı hazal_c Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22.Haziran.2009 Saat 23:53
Filmi Bekir abinin cdyi elime tutuşturmasıyla izledim bana klasik türk filmi gibi geldi açıkçası ama ben severim öyle şeyleri klasik ama güzeldi bol bol ağladım Big%20smile çocuğa da ailecek bayıldık ama şimdiki hallerine bakınca baygınlık geçiriyordum berbatmış mandy moore da sonradan bozmuş yazık bu halleri pek tatlıymış.. orta karar bir gençlik filmi ama duygusal filmleri sevenlere önerilir Smile
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu Sayfa 0,070 Saniyede Yüklendi.