Tiyatro yaşamın aynasıdır... Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >13- PAYLAŞMAK İSTERMİSİNİZ.. >Hangi oyunu izledim..
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumCABARE (CABARET )

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: CABARE (CABARET )
    Gönderim Zamanı: 19.Mart.2009 Saat 08:30
Üsküdar Müsahipzade Celal Sahnesi Sahnesinde 18 Mart 2009 tarihinde bir grup arkadaşımla izledim oyunu. Bu arada Biletler için Teşekkürler CüneytClap. Müzikli bir oyun. 2 Perde. Başlangıçta perdenin ortasından bir baş aşağıya doğru iner ve sunucu bir anda perdenin önüne geçer. Önce gelen insanları değişik dillerde selamlar, oyun başlar. Oyun Almanya'da geçer. Oyundan çok keyif aldığımı söyleyebilirim. Oyuncuların performanları çok iyiydi. Bir iki küçük ayrıntıya takıldıysakta oyun gerçekten görülmeye değer.ClapClapClapClapClap

Özet olarak : Bir kabare şarkıcısı ile Amerikalı bir yazarın kısa ömürlü aşkı ve onları kuşatan büyük toplumsal kaos… 1931 yılı, Berlin… Bir yanda faşizmin tırmanışıyla süre giden huzursuzluk ve açlık; diğer yanda yalnızca eğlence ve para peşinde küçük burjuvaların kendi kabuklarındaki umursamaz yaşamı…

Yazan: Joe Masteroff
Yöneten: Yücel Erten
Müzik: John Kander

OYUNCULAR :  Mert Turak, Senan Kara Tutumluer, Can Başak, Ergun Üğlü, Selma Kutlu, Hakan Arlı, Işıl Zeynep Tangör, Tolga Coşkun, Eraslan Sağlam, Özge Midilli

Düzenleyen bekir - 26.Nisan.2009 Saat 16:49
Yukarı Dön
mgerdan Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 267
  Alıntı mgerdan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19.Mart.2009 Saat 12:48

"wilkommen,bienvenue,welcome im cabaret,au cabaret,to cabaret"diyerek "Kit Kat Cabare"yi Emcee (Mert Turak)sunuyor..

11 Martta promiyer olmasına rağmen ben 15 martta izledim,sadece şehir tiyatroları oyuncuları ve orkestrası ile yaka mikrofonu ve hoparlör kullanılmadan ,birkaç küçük sakatlığa rağmen(oyuncularda) gerçekten çok başarılılardı.Ben bu oyunun önümüzdeki sezonda da böyle dolu dolu oynanacağına inanıyorum.Salon,ek sandalyeler doluydu.Hele Sally(Senan Kara Tutumluer)bayılma sahnesinde orkestra şefi falanda ayağa kalkınca gerçekten birşeyler oluyor sandık:(
Ve pek çok oyuncu birçok oyunda sahne alıyor,özveriler müthiş.

1930 lar.Berlin.Kabare şarkıcısı Sally ile aslen yazar ama  Almanya'ya kitabını bitirmek bu sırada da dil kursu vererek geçinmeye çalışan Cliff(Can Başak)'in yolları kesişir kabarede bir yılbaşı gecesi.Cliff'in kaldiği pansiyoncu bayan,onun sevgilisi Alman yahudi,diğer dansçılar,arkadaşlar eşliğinde Almanya'nın yaşadığı bunalım,arkadaşları ispiyon,yıllardır beraber yaşadığın insanları ötekileştirme çabaları ile kabarede kendini eğlenceye vererek herşey yolundaymışcasına yaşamak.."Yani politika falan mı?..Ama bunun bizimle ne alakası var ki?"Sally'nin bu sözleri bile her çağa uyuyor:(Neyse çok anlatmalıyım gidin görün...Dekor,kostumler,orkestra...Buyrun kabareye....

hadi hala bilet almadınız mı?20-22 mart gibi nisan programı açıklanacak.www.ibb.gov.tr  şehir tiyatroları üzerinden online bilet hakkınızda var.iyi seyirlerrrr...

"Evinde oturma yapayalnız/Gel müzik dinle
Yaşam bir oyundur dostum/Buyrun kabareye"
Yukarı Dön
mgerdan Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici

Alıntı mgerdan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19.Mart.2009 Saat 12:52
Ve bir not daha:Gitmeden önceki gece Filiz Toprak'ın vefat haberini almıştım mesajlardan.Oyun öncesi pansiyon sahibesi rolünde Selma Kutluğ sahneye çıktı,acımız var bugün diyerek bir dakika saygı duruşunda durduk.Saygıyla...
Çıkışta Mert Turak ile görüştük.Bacağında bir sakatlık olduğunu ve birkaç oyuncuda daha bu tür sorunlar yaşandığını belirtti.Ama sahnede inanın hissettirmiyorlar...Mert Turak bu sezon Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz,Eskici Dükkanı,Leonce ile Lena,Kabaret te oynuyor ve genç günlerde Kafes başlayacak.Allah yardımcısı olsun...
Yukarı Dön
erdemkozan Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 17
  Alıntı erdemkozan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.Mart.2009 Saat 18:20

Güldük..gerçekten güldürmeyi başardılar ama aslında ortada gülünecek hiç bir şey yoktu. Bir tarafta etrafına duyarsız insanlar, diğer tarafta bu durumdan yararlanan ve yavaş yavaş, sinsice yayılan "Nazi" ler.

Bu tabloyu düşündükçe aklıma bizim durumumuz geldi. İçerik farklı ama yol, yöntem aynı. Herneyse..

Oyuncuların başarısı tartışılmazdı. Herkes sunucuyu ve Sally'i beğenirken ben gittim çok farklı birini beğendim. Adı Işıl Zeynep Tangör sanırım. Gülüşü ve kendini oyuna verişi takdire şayandı. Zaten genel olarak kendilerini oyuna vermişlerdi ki birden fazla kaza tehlikesi atlattılar. Sahne önündeki spot ışıklar az kalsın bir kaç oyuncunun gözünü çıkaracaktı..:D

Bir de orkestranın olaylara tepki vermesi çok iyiydi

Nihayeten, oyunu izlememi sağlayan kişiye tekrar teşekkür ederim..güzel vakit geçirdik.
Yukarı Dön
mgerdan Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici

Alıntı mgerdan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.Mart.2009 Saat 22:45
Işıl Zeynep Tangör bu sezon "İnek" de de oynuyor.Ve Ggenç günler kapsamında mayıs ayında bu oyunda oynayacak.bu sevda böyle başlıyor.Kim nerde,a bu oyunda var derkennnnn...

ÖFKE

Yazan: John OSBORNE
Çeviren: Kemal KONUŞMAZ
Yöneten: Erarslan SAĞLAM
Danışman: Başar SABUNCU
Dramaturg: Gökhan AKTEMUR
Hareket Düzeni: Özge MİDİLLİ
Sahne ve Kostüm Tasarımı: Gamze KUŞ
Işık Tasarımı: Mahmut ÖZDEMİR
Sanat Danışmanı ve Afiş Tasarımı: Onur ÖZCAN
Ses Tasarımı, Özgün Müzik ve Müzik Seçimi: Selim Can YALÇIN, Görkem ŞEN

Oyuncular:
Selim Can YALÇIN
Işıl Zeynep TANGÖR
Serdar ORÇİN
Derya ARTEMEL

Yönetmen Yardımcısı:
Aslı Nimet ALTAYLAR
Tufan Hüseyin ASLAN

http://www.facebook.com/group.php?gid=80630205080&ref=ts
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03.Mayıs.2009 Saat 18:43
mert turak'ı çok beğendim ben.sonu da çok güzel di.
Yukarı Dön
mgerdan Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici

Alıntı mgerdan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14.Mayıs.2009 Saat 08:41
mert turak sevenler  www.gencgunler.com a bakıyor Kafes adlı oyunda oynuyor,bilginize:))
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu Sayfa 0,063 Saniyede Yüklendi.