Tiyatro yaşamın aynasıdır... Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >10 - HABERLER >Sanat Haberleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumGALATA KULESİ VE İSTANBUL ARKEOLOJİ MÜZESİ

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: GALATA KULESİ VE İSTANBUL ARKEOLOJİ MÜZESİ
    Gönderim Zamanı: 30.Mart.2009 Saat 17:29

29/03/2009 tarihinde. Öncelikle Gezime Galata Kule'sinden başladım. Kuleye giriş sağ ve sol taraftaki merdivenlerden çıkarak giriyorsunuz. Girişte sol tarafınızda hediyelik eşyalar görebilirsiniz. Önce bilet almanız gerek. Bilet fiyatı 10 TL. Türk vatandaşlarına 5 TL. Sonra almış olduğunuz biletle bekliyorsunuz asansörün gelmesini. Asansör geldiğinde biniyorsunuz ve yukarıya doğru çıkmaya başlıyor. Bu arada sizde asansörde bulunan televizyondan müzikler veya kültürel gösteriler seyrediyorsunuz. Asansör açılıyor ve " Bilet kontrol " sesi geliyor. Sonra Sol taraftaki merdivenlerden 2 kat yukarıya çıkıyorsunuz. Sağınızda restoran ve tam önünüzde bir kapı. Dışarıya yani kulenin balkonuna çıkacağınız kapı. Sonrasını fotoğraflardan bakabilirsiniz. Sonra Galata Kulesi'nden İstanbul Arkeoloji Müzesi'ne doğru yolalırken birden bir müzik sesi beni durdurdu. O kadar güzel çalıyorlardı ki, orada olupta dinlememek mümkün değildi. Bende en yakınlarına oturarak ve bir diet kola ve yarım döner ekmek eşliğinde 1 saatimi onların çaldığı muhteşem müzikler eşliğinde geçirdim. Beraber fotoğraf çektirecektim ama müziklerini bölmek istemedim ve sadece onların resimlerini çektim. Yardımcılarından daha önce, onlara özgü bir flüt almıştım ve nasıl çalındığını öğrendim. İşlemeli ve çok güzel bir flüt. Öğrendiğim zaman paylaşacağım sizlerle. Sonra Arkeoloji müzesine doğru yola çıktım. Ayrıca Yolda Eminönü Cami, İstanbul Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün de resimlerini çektim. Valilik ve İl Milli eğitim müdürlüğü Cağaloğlu yokuşu üzerinde. Lazım olabilir belki. Sirkeci diye geçiyor. Müze  Gülhane Parkı Girişinden girdiğimizde,sağ taraftaki yoldan hafif yokuştur, Topkapı Sarayı'na doğru gittiğimiz yolun solunda kalıyor. Burada daha çok fotoğraf çekecektim ama telefonum bozuldu. CryLOL. Neyse Size iyi seyirler. Bir daha ki müze gezimizde görüşmek üzere.ClapBig%20smileLOLTongueWink

ilk linkte ARKEOLOJİ MÜZESİ Fotoğrafları var.
İkinci linkte GALATA KULESİ Fotoğrafları var.   

Düzenleyen bekir - 01.Nisan.2009 Saat 11:55
Yukarı Dön
mgerdan Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 267
  Alıntı mgerdan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.Mart.2009 Saat 21:37

fotoğraflar için çok teşekkürler..naçizane birkaç yorum da yaptım...

Pera Müze

Oyuncak Müzesi

Sultanahmet Meydanındaki diğer müzeler..

Gezi programınız bol,fotolar için ışığınız bol olsun.:)

Yukarı Dön
hazal_c Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 127
  Alıntı hazal_c Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31.Mart.2009 Saat 17:11
Eline emeğine sağlık bekir abi Smile Galata kulesi çok büyüleyici görünüyor ama manzaradaki evler hiç de iç açıcı değil maalesef Confused çok çarpık bir yapılaşma var.. Kızılderililer çok ilginç gözüküyorlar paylaştığın için çokkk teşekkürler Smile Arkeoloji müzesi, tarihi binası ve içindeki eserlerle  muhteşem görünüyor gezmiş kadar oldum Smile  
Yukarı Dön
mgerdan Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici

Alıntı mgerdan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31.Mart.2009 Saat 19:45
fotolara güvenip kaytarmak yok arkadaşlar,ilk fırsatta hepimiz tekar gezmeliyiz...
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.Nisan.2009 Saat 08:07
Evet bende M. Gerdan'a katılıyorum. Buradan fotoğrafları yayınlamam sizin fotoğrafları görüp, merak ederek gidip oraları yakından görmeniz ve benim kaçırdığım yerler varsa sizin bunu dile getirmenizi isterim. Bu arada hazal'cığım eminim sen de en kısa zamanda gideceksindir. 

Düzenleyen bekir - 14.Şubat.2010 Saat 17:06
Yukarı Dön
terapist Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 1803
  Alıntı terapist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.Nisan.2009 Saat 09:27
Hayatı kendini geliştirmek ve edindiklerini paylaşamak üzerine kurduğunu ve bu yolda çok hızlı ilerlediğini görüyor.,seni izlemekten keyif alıyorum Bekir..
Sanırım çocuk bölümü öğrencilerinin önüne örnek olarak neden konduğun konusunda herkes bana hak vermiştir.

Clap
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.Nisan.2009 Saat 10:27
EmbarrassedEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassedTongue.
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14.Şubat.2010 Saat 17:16
Disk Atan Atlet'i eminim gazete veya televizyonda görmüşsünüzdür. Görmeyenler için Arkeolojı Müzesi Linkine ekledim. Wink

Düzenleyen bekir - 14.Şubat.2010 Saat 17:16
Yukarı Dön
mgerdan Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici

Alıntı mgerdan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16.Şubat.2010 Saat 15:04

Bir an tekrar gittin sandım ,hangi arada diyecektim.

Havalar güzelleşiyor,yeni sergiler,yeni restore edilip açılan yerler..
Fotoğraf makinesini,yürüyüş ayakkabısını kapan ....Hadi daha program oluşturmadınız mı!!!!
Sağlıklı,neşeli,sanat dolu bir hafta diliyorum...
Hayatınızda mutlaka sanatın yer olması dileğiyle...Hangi şekild eolursa olsun.

Düzenleyen mgerdan - 16.Şubat.2010 Saat 15:05
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu Sayfa 0,063 Saniyede Yüklendi.