Tiyatro yaşamın aynasıdır... Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >Forum Yardm
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Forum Yardm

Bir yardm konusu sein
Forum iin Kayt ve Giri
Neden giremiyorum?
Kayt olmal mym?
Parolam Unuttum
nceden kaydolmutum, ancak imdi giremiyorum

Kullanc Tanmlamalar ve Forum Ayarlar
Forum ayarlarm nasl deitirebilirim?
Forumun zaman benim yerel zamanma uygun deil
Srlamam (rank) neyi gsterir?
Sralamam (rank) deitirebilir miyim?
Bu forumda hangi web taraycy kullanmalym?

Gnderme-Posta sorunlar
Forum iinde nasl posta gnderebilirim?
Postalar nasl silebilirim?
Postalar nasl dzeltebilirim?
Postama nasl imza ekleyebilirim?
Nasl bir anket yaratabilirim?
Neden forumu grntleyemiyorum?
Mesajm, Gizli, veya Onay Bekliyor eklinde grnyor
Zengin Yaz Editr (WYSIWYG)

Mesaj Biimlendirme
Forum kodlar nelerdir?
HTML kullanabilir miyim?
Emoticons (Smileys) nedir?
Grnt (images) gnderebilir miyim?
Kapal (closed) konular nelerdir?

Kullanc gruplar
Forum Yneticileri (Forum Administrators) nedir?
Forum Bakanlar (Forum Moderators) nedir?
Kullanc Gruplar (Usergroups) nedir?

zel Haberleme
zel Mesaj Sistemi nedir?
zel mesajlarm gnderemiyorum
zel mesajlarm sadece baz kullanclara gnderemiyorum
Bazlarnn bana zel mesaj gndermesini nasl engelleyebilirim?

RSS Linkleri
RSS Linki Nedir?
Forum RSS Linklerine Nasl Abone Olabilirim?

Takvim Sistemi
Takvim Sistemi Nedir?
Nasl takvim olay girii yapabilirim?

Hakknda
Bu forumda hangi yazlm kullanlyor?

Forum iin Kayt ve Giri
Neden giremiyorum?
Foruma girebilmek iin kayt yaptrrken yazdnz kullanc ad ve parolasn girmeniz gerekmektedir.Halen kaytl ye deilseniz foruma girebilmek iin ncelikle kaytl ye olmalsnz. Kaytl ye olmanza ve doru kullanc ad ile parolay yazmanza ramen halen foruma giremiyorsanz, ncelikle web taraycnzda erezlerin (cookies) kullanlabilir olup olmadn kontrol edin. Halen sorun yayorsanz web taraycnza bu siteyi gvenilir site olarak tantmanz gerekebilir. Eer foruma giriiniz yasaklanm (banned) ise yine foruma giremeyeceinizden her halde forum yneticiniz ile grnz.
Yukarı Dön

Kayt olmal mym?
Foruma gnderme yapabilmek iin kayt olmanz gerekmeyebilir, nk kaytl olmasa dahi kullanclarn foruma gnderme yapma yetkisini verme ya da yasaklama forum yneticisinin elindedir. Ancak, foruma kayt olmakla ek zelliklerden ve olanaklardan yararlanabileceinizi dikkate alnz. Kayt olmak sadece bir ka dakikanz alacandan, kayt olmanz neriyoruz.
Yukarı Dön

Parolam Unuttum
Parolanz unuttuunuzda telalanmanza gerek yok. nceki parolalar hatrlanamaz ise de, yerine yenisi verilebilir. Unuttuunuzun yerine yeni parola almak iin giri (login) dmesine basn ve giri sayfasnn altnda greceiniz parolam unuttum (lost password) sayfas linkini tkladnzda ynlendirildiiniz sayfadan, yeni parolann e posta ile gnderilmesini isteyebilirsiniz. Eer belirtilen seenek kullanlabilir deil ya da, yeni parolann gnderilebilecei bir e posta adresi nceden profilinizde belirtilmemi ise, forum ynetecisi ya da forum bakan ile temasa geerek parolanz sizin iin deitirmesini isteyebilirsiniz.
Yukarı Dön

nceden kaydolmutum, ancak imdi giremiyorum
Bir sre iin gnderme yapmam ya da hi gnderme yapmam olabirsiniz. Forum yneticilerinin veritabanndan uzun belirli sre foruma katlmayan kullanclara, veritabann boaltp rahatlatmak iin silmeleri allagelmi bir uygulamadr.
Yukarı Dön

Kullanc Tanmlamalar ve Forum Ayarlar
Forum ayarlarm nasl deitirebilirim?
Forum ayarlarnz, profil bilgilerinizi, kayt detaylarnz vs., ye Kontrol Paneli, den foruma bir kez girmi iseniz deitirebilirsiniz. Bu merkez menden bir ok grnm kontrol edebilir ve ye olanaklarna eriebilirsiniz.
Yukarı Dön

Forumun zaman benim yerel zamanma uygun deil
Forumlarda kullanlan zaman, sunucunun tarih ve saati olduundan, eer sunucu baka bir lkede bulunuyor ise, tarih ve saat o lkenin yerel ayarlardr. Tarih ve saati kendi yerel ayarlarnza deitirmek iin ('Forum Preferences') Forum Tercihlerinizi ye Kontrol Paneli den deitirip, sunucu ile yerel ayarlarnz arasndaki fark yazp ayarlarnz yapnz. Forumlar standart ve gn tasarruf zamanlamasn ayarlayabilmek iin tasarlanmadndan, gn tasarrufu iin yaplan ayarlama zamanlarnda yeniden zaman ayarlarn yapmanz gerekebilir.
Yukarı Dön

Srlamam (rank) neyi gsterir?
Forumdaki sralama (ranks) sizin hangi kullanc grubunun yesi olduunuzu ve kullanclar gsterir. rnein, forum bakanlar ve yneticilerinin farkl ve zel bir sralamas olabilir. Forumun ayarlarna ve hangi sralamada olduunuza bal olarak, forumun deiik zelliklerini kullanabilirsiniz.
Yukarı Dön

Sralamam (rank) deitirebilir miyim?
Yapamamanz normaldir. Ancak, forum yneticisi ykselme sistemini (ladder system) kullanarak sralamay yapmsa, mesajlarnzn saysna gre bir st gruba otomatik olarak geersiniz.
Yukarı Dön

Bu forumda hangi web taraycy kullanmalym?
Windows XP veya Apple MAC OS X platformunda Internet Explorer, Mozilla, Firefox, Safari, Netscape, Opera, ve benzeri tarayclar kullanabilirsiniz. Ama biz tm platformlar iin Firefox u neriyoruz.
Yukarı Dön

Gnderme-Posta sorunlar
Forum iinde nasl posta gnderebilirim?
Forumlarda mesaj gnderebilmek iin, forum ya da konu ekrannda ilgili dmeyi tklatn. Forum yneticisinin forum ayarlarna bal olarak, bir mesaj gndermeden nce foruma girmeniz gerekebilir. Konu ekrannn altnda kullanabileceiniz kolaylklar listelenmitir.
Yukarı Dön

Postalar nasl silebilirim?
Forumun gndermelerinizi silebilmeniz iin uygun ayarlara sahip olmas kaydyla forum bakan ya da forum yneticisi olmadnz ve srece, sadece kendi gndermelerinizi silebilirsiniz. Eer biri sizin gndermenizi cevaplam ise, artk kendi gndermenizi de silemezsiniz.
Yukarı Dön

Postalar nasl dzeltebilirim?
Forumun gndermelerinizi dzenleyebilmeniz iin uygun ayarlara sahip olmas kaydyla, forum bakan ya da forum yneticisi olmadnz srece gndermelerinizi dzenleyemezsiniz. Forum ayarlarna bal olarak gndermelerinizi dzelttiinizde, dzelten kullanc ad, dzeltmenin tarih ve saati gnderimin altnda grnecektir.
Yukarı Dön

Postama nasl imza ekleyebilirim?
Forum yneticisi forumda imza kullanmna izin vermi ise, gnderiminizin altna imzanz ekleyebilirsiniz. mza ekleyebilmek iin ncelikle ('Profile Information') Kiisel Bilgilerinizde ye Kontrol Paneli, ni kullanarak imzanz yaratm olmanz gerekmektedir. Bir kez bunu yaptktan sonra Gnderme formunun altndaki ('Show Signature') mzay Gster kutusunu iaretleyerek imzanz gnderebilirsiniz.
Yukarı Dön

Nasl bir anket yaratabilirim?
Bir forumda anket yaratmak iin yeterli haklarnz varsa, forum ve konular ekrannn tepesinde ('New Poll') Yeni Anket dmesini greceksiniz. Anket yaratrken, anket sorusunu ve en az iki anket seenei girmeniz gerekmektedir. Ayrca, katlanlarn sadece bir defa ya da bir defadan fazla oy kullanabileceklerini seebilirsiniz.
Yukarı Dön

Neden forumu grntleyemiyorum?
Baz forumlar, sadece belirli kullanclarn ya da belirli kullancalarn oluturduu gruplarn eriimi iin ayarlanmtr. Bu tr bir forumu grmek, okumak vs. iin ncelikle, forum bakan ya da yneticisinin salayabilecei izinlere ihtiyacnz olacaktr.
Yukarı Dön

Mesajm, Gizli, veya Onay Bekliyor eklinde grnyor
Onay gerektiren bir foruma veya konuya mesaj yazmsnz. Mesajnz herkesin grebilmesi iin ynetici veya moderatrler tarafndan onaylanmas gerekir.
Yukarı Dön

Zengin Yaz Editr (WYSIWYG)
Internet Explorer 5+ (sadece windows), Netscape 7.1, Mozilla 1.3+, Mozilla Firebird 0.6.1+, kullanyorsanz ve forum ynetici zengin yaz editrn amsa zengin yaz editrn kullanarak mesaj yazabilirsiniz. Zengin yaz editrnde sorun yayorsanz ayarlar blmnden kapatabilirsiniz.
Yukarı Dön

Mesaj Biimlendirme
Forum kodlar nelerdir?
Forum kodlar, forumda gnderdiiniz mesajlar biimlendirmenize olanak verir.Forum kodlar HTML ye ok benzer. Sadece tag'lar keli parantez iindedir. rnein, < and > yerine [ and ] gibi. Ayrca, mesaj gnderirken forum kodlarn altrmayabilirsiniz. Buray tklayarak kullanabileceiniz forum kodlarn grebilirsiniz.
Yukarı Dön

HTML kullanabilir miyim?
Mesajlarnzda HTML kullanlamaz. Kt niyetle gnderilebilecek HTML kodlarnn forumun grntsn bozabileceinden ve hatta mesaj kullanc tarafndan aldnda web taraycs alamaz duruma gelebileceinden gvenlik nedeniyle kullanlmamaktar.
Yukarı Dön

Emoticons (Smileys) nedir?
Emoticons or Smileys'ler duygular ifade etmek ya da gstermek iin kullanlabilecek kk grafik grntlerdir. Eer forum yneticisi izin vermi ise Emoticons'u forumlarda mesaj gnderirken mesaj formunun yannda grebilirsiniz. Gnderiminize emoticon eklemek iin, gndermek istediiniz emoticon zerine tklaynz.
Yukarı Dön

Grnt (images) gnderebilir miyim?
Eer forum yneticiniz yklemeye izin vermise, bilgisayarnzdaki bir grnt postanza yklenebilir (upload) ve eklenebilir. Ancak, eer grntnn (image) yklenebilmesi mmkn deil ise, grntnn bulunduu sunucuya link vermeniz gerekecektir. rnein, http://www.mysite.com/my-picture.jpg.
Yukarı Dön

Kapal (closed) konular nelerdir?
Kapal Konular (Closed Topics), forum bakanlar ya da yneticileri tarafndan bu ekilde ayarlanm olanlardr. Eer bir kapatlm ise, artk bu konuda gnderme yapamaz, gndermeyi cevaplayamaz ve bir anketi oylayamazsnz.
Yukarı Dön

Kullanc gruplar
Forum Yneticileri (Forum Administrators) nedir?
Forum Yneticileri (Forums Administrators) forumlarda en yksek kontrol yetkisine sahip kiilerdir. Forumlarda zellikleri kapatp ama, kullanclar yasaklama, kullanclar silme, gndermeleri dzeltme ve silme, kullanc gruplar oluturma gibi imkanlar bulunmaktadr.
Yukarı Dön

Forum Bakanlar (Forum Moderators) nedir?
Forum Bakanlar (Moderators) forumun gidiine gnlk olarak bakan tek ya da grup halinde kullanclardr. Sorumlu olduklar forumda, konu ve gndermeleri dzeltme, silme, yer deitirme, kapatma, kapatlm ama haklarna sahiptirler. Bunlar genellikle kiilerin saldrgan ve kfrl ifadelerini engellemek iin bulunurlar.
Yukarı Dön

Kullanc Gruplar (Usergroups) nedir?
Kullanc gruplar, grup kullanclarn bir yoludur. Her kullanc bir kullanc grubunun yesidir ve her gruba forumda kullanabilecei okuma, grme, gnderme, anket yaratma gibi kendisine zg haklar tannm olabilir.
Yukarı Dön

zel Haberleme
zel Mesaj Sistemi nedir?
Eer forum yneticisi zel mesaj sistemini amsa, dier yelere mesaj gnderebilir ve alabilirsiniz.
Yukarı Dön

zel mesajlarm gnderemiyorum
Bunun bir ka nedeni olabilir. Foruma girmemi olabilirsiniz, kaytl olmayabilirsiniz veya forum yneticileri zel Mesaj Gnderme sistemini (Private Messaging system) iptal etmi olabilir.
Yukarı Dön

zel mesajlarm sadece baz kullanclara gnderemiyorum
Bu, zel mesaj gndermek istediiniz kiininin sizden gelecek zel mesajlar bloke etmesinden kaynaklanyon olabilir. Hal byle ise, zel mesaj gnderdiinizde bu konuda sizi uyaran bir mesaj alm olmanz gerekir
Yukarı Dön

Bazlarnn bana zel mesaj gndermesini nasl engelleyebilirim?
Eer bir kullancdan istenmeyen zel mesajlar alyorsanz, size zel mesaj gnderilmesini bloke edebilirsiniz. Blokaj yapmak iin zel Mesaj Sisteminde (Private Messaging system) Arkada listenize (buddy list) gidin. Kullancy Arkada (buddy) olarak yazn, fakat drop down listeden ('Not to message you') Mesaj gndermesini sein. Bylece bu kullancnn size zel mesaj gndermesini engellemi olacaksnz.
Yukarı Dön

RSS Linkleri
RSS Linki Nedir?
RSS, sitelerin gncel ieriklerini paylamalarn salayan bir teknolojidir. Eer forum yneticisi bu zellii etkinletirmi ise foruma eklenen son mesajlardan ve takvimdeki nemli olaylardan annda haberdar olabilirsiniz.
Yukarı Dön

Forum RSS Linklerine Nasl Abone Olabilirim?
Forumdaki RSS desteinden yararlanmanzn bir ok yntemi vardr, rnein; RSS Destei olan bir Web Browser kullanmak (Firefox, IE7, Safari, Opera), RSS Haber Okuyucu kullanmak, veya RSS destei olan Mozilla Thunderbird gibi bir e-posta program kullanmak.
Yukarı Dön

Takvim Sistemi
Takvim Sistemi Nedir?
Takvime girilmi olan mesajlar ve yelerin doum gnlerini gnlk, haftalk ve aylk olarak grebilirsiniz.
Yukarı Dön

Nasl takvim olay girii yapabilirim?
Forum yneticisi sizin iinde bulunduunuz gruba veya size zel takvime giri yapma yetkisi vermi ise takvime olay girii yapabilirsiniz. Eer izniniz varsa mesaj yazarken tarih seebileceiniz bir alan gelecektir.
Yukarı Dön

Hakknda
Bu forumda hangi yazlm kullanlyor?
Web wiz forum kullanlmaktadr. Web Wiz Forums forum Microsofts Active Server Pages (ASP) tabanyla kodlanmtr ve Windows web serverlarda alr. Kendi web siteniz iin web wiz forum indirmek iin tklayn www.webwizforums.com.
Yukarı Dön

Forum Atla

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2007 Web Wiz

Bu Sayfa 0,055 Saniyede Yüklendi.