Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Transformers 2 - Revenge of the Fallen (2009)

Nereden Yazdırıldığı: Tiyatro yaşamın aynasıdır...
Kategori: 13- PAYLAŞMAK İSTERMİSİNİZ..
Forum Adı: Hangi Filmi İzledim..
Forum Tanımlaması: İzlediğiniz filmler hakkındaki düşünceleriniz.
URL: http://forum.tiyatroterapi.com/forum_posts.asp?TID=1220
Tarih: 26.Ekim.2020 Saat 07:55
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com


Konu: Transformers 2 - Revenge of the Fallen (2009)
Mesajı Yazan: Misafir
Konu: Transformers 2 - Revenge of the Fallen (2009)
Mesaj Tarihi: 20.Haziran.2009 Saat 10:03
 
 
 
Filimin Fragmanı İçin Tıklayın
http://www.transformersmovie.com/intl/tr/ - http://www.transformersmovie.com/intl/tr/
 
Oyuncu kadrosu; John Turturro, Josh Duhamel, Shia LaBeouf, Megan Fox, Tyrese Gibson, Rainn Wilson, Jonah Hill, Matthew Marsden, Kevin Dunn, Teresa Palmer, Samantha Smith, Peter Cullen, Julie White, Darius Mccrary, Cornell Womack, Robert Bizik, ısabel Lucas, Romon Rodriguez, Mark Ryan, Jareb Dauplaise, Yvetta Young, Jonathon Trent, Aaron Hill.
 
KISACA :
 
Genç Sam Witwicky’nin (Shia LaBeouf), savaşan robot uzaylıların arasında sonucu belirleyen bir savaşta evreni kurtarmasının üzerinden iki yıl geçti. Gösterdiği büyük kahramanlığa rağmen Sam, üniversiteye gitmek, kız arkadaşı Mikaela’nın (Megan Fox) yanından ayrılmak ve anne-babasından (Kevin Dunn ve Julie White) ilk kez ayrı kalmak gibi günlük endişeler yaşayan sıradan bir gençtir. Tabii ki bir de bu ayrılığı en yeni dostu ve koruyucu robotu Bumblebee’ye açıklaması da fazladan sıkıntılara yol açar. Sam’in hedefi normal bir üniversite yaşantısı yaşamaktır fakat bunun için kaderini gözardı etmesi gerekir. Sam, Mission City’de yaşanan çatışmayı geçmişte bırakıp günlük hayata dönmek için çabalarken, Autobotlar ve Decepticon’lar arasındaki savaş her ne kadar gizli tutulursa tutulsun pek çok değişikliğe yol açmıştır. Sektör 7 bölümü bu arada dağıtılmış ve bölümün en sadık üyesi Ajan Simmons (John Turturro) işten çıkarılmıştır. Onun yerine NEST adında yeni bir kurum kurulmuştur. Lennox (Josh Duhamel) ve Epps (Tyrese Gibson) gibi sahada tecrübeli komutanlardan yararlanılan NEST, Decepticon’larla ölümcül bir çatışmaya daha girilmesini önlemek için Autobot’larla birlikte çalışmaktadır. Ne yazık ki Ulusal Güvenlik Danışmanı Theodore Galloway (John Benjamin Hickey) öngörülü biri olmadığından yaklaşan tehlikeyi tam olarak idrak edemez. Tüm savunma kurumlarının kontrolünü ele geçirmeye ve böylece onların gücüne sahip olmaya çalışan Galloway, kendince önemsiz bir kurum olarak gördüğü NEST’i, savaş tehlikesi ortadan kalktığı düşüncesiyle ortadan kaldırmayı amaçlar. İnsanların, Autobot’lar ile Decepticon’lar arasındaki savaştan herhangi bir çıkarı olmadığına inanmaktadır. Sam’in yeni okulunda hayatı güzel bir seyre girmek üzereyken ve yeni fakat biraz baskıcı oda arkadaşı Leo’ya (Ramon Rodriguez) ile aynı derecede baskıcı fakat daha çekici Alice’e (Isabel Lucas)uyum sağlamaya başladığı sırada, Sam’in dikkati birden kafasında şimşek gibi beliren hayaller yüzünden dağılır. Büyükbabası gibi bunamaktan korkan Sam, bu hayalleri saklar, ta ki aklında uçuşan mesajları ve simgeleri daha fazla gözardı edemeyinceye kadar. En iyi şekilde hazırlanmış planlarına karşın, Sam kendisini tekrar Autobot’lar ile Decepticon’lar arasındaki savaşta bulur ve yine evrenin geleceği tehlikededir. Henüz bilmese de, kötülük ile iyiliğin arasındaki mücadelede, en büyük gücün anahtarı Sam’in elindedir. Arkadaşlarının ve NEST’deki dostlarının, hatta anne ve babasının yardımıyla Sam nihayet Witwicky’lerin doğuştan hakkını benimser ve ailesinin felsefesinden daha fazla saklanmaz: Fedakarlık yoksa, zafer de yok!

Transformers 2 - Yenilenlerin İntikamı

1986 daki animasyondan sonra Transformers filiminin ilk serisi beklenenin üzerinde performans ve görsel şölenle izleyicilerin kalbini resmen fet etmişti. Başarı devami geldikçe güzeldir diyorum ve işte karşınızda Transformers 2 - Yenilenlerin İntikamı. İlgi çekici bir isimle, Yenilenlerin İmtikamı’yla vizyona girmesi kötü robotlarında ne kadar iddalı olabileceklerinin ipucusu sanırım. Hem önemli olan yaptığın iş değil, yaptığın işin en iyisi olmak deyimiyle filmi izlersek belkide karakteri kötü ama işini iyi yapan robotlardan birkaçının hayranı olabiliriz.

26 Hazıran 2009 da vizyona girmesi beklenen filiminde başrolü ilk filmde de olduğu gibi Shia LaBeouf ve Megan Fox paylaşmakta. Autobotlar” ile “Decepticonlar arasında geçen şavaşda ortada kalan insanların tek çaresi yine Autobotlar ve Shia LaBeouf’dur. Filmin çeşitli dünya ülkelerinde geçmeside ayrıca ilgi çekici yönlerinden birisi oldu.
 
 
ÇEKİM ALANLARI
Filimin çekimlerine ABD'de başlandı. Mısır piramitlerinin yakın çekim sahneleri için Los Angeles'ta hazırlanan maketler kullanıldı.
Yönetmen Michael Bay, Mısır piramitlerinde çekim yapmak için Mısır hükümetinden izin aldı. Çekim sırasında piramitlere zarar verilmeyeceği konusunda yetkililere güvence verildi. Filmin başrol oyuncusu Shia LaBeouf'un da yer aldığı bir grup, Mısır'da Giza piramitleri bölgesi ve Luxor'da 3 gün süreyle çalışma yaptı. Güvenlik nedeniyle bu çekimler gizli tutuldu.

 

 

çeşitli yerlerden alıntıdır.Cevaplar:
Mesajı Yazan: Misafir
Mesaj Tarihi: 10.Ağustos.2009 Saat 17:41
Filmi izleyeli bir hafta kadar oldu. Film aksiyon sahneleriyle ve efektleriyle, bu tarz film severlerin çok beğeneceği bir film olmuş. Şahsen ben beğendim. İçindeki Çocuğun büyümüş versiyon filmi diyebilirim.LOL 

-------------Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2007 Web Wiz - http://www.webwizguide.com