Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

İşimize Geldiği Gibi...

Nereden Yazdırıldığı: Tiyatro yaşamın aynasıdır...
Kategori: 4- SİZE ÖZEL
Forum Adı: R.Sinan AKBAŞAK Yazıları
Forum Tanımlaması: Bakışın Yansımaları...
URL: http://forum.tiyatroterapi.com/forum_posts.asp?TID=1596
Tarih: 29.Mart.2024 Saat 08:17
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com

Konu: İşimize Geldiği Gibi...
Mesajı Yazan: terapist
Konu: İşimize Geldiği Gibi...
Mesaj Tarihi: 06.Şubat.2010 Saat 01:11

Cevaplar:
Mesajı Yazan: hülya
Mesaj Tarihi: 06.Şubat.2010 Saat 01:54

Yazı kadar temennide muhteşemClap

Mesajı Yazan: yalçın
Mesaj Tarihi: 06.Şubat.2010 Saat 10:06
SÖYLENECEK OLAN HERŞEYİ ÇOK GÜZEL ANLATMIŞSINIZ HOCAM.BU YAZININ ÜSTÜNE ŞU ANDA SÖYLENECEK BİR ŞEY BULAMIYORUM.ELİNİZE,BEYNİNİZE SAĞLIK.ÇOK ANLAM VE MANALAR İÇEREN BİR YAZI...SAYGILAR           y.ALTUN

Mesajı Yazan: Misafir
Mesaj Tarihi: 06.Şubat.2010 Saat 20:21
Öğrenmek ve öğretmek çoğu insanın işine gelmez. Bu yüzden değil mi bazı mesleklerin sonunun gelmesi. Bu yüzden değil mi insanların bilgisizliği. Benden başkası bilmesin, bana muhtaç olunsun, bir ben bilirim ve yaparımla, yanındaki insanlara bir şey öğretmekten ve öğreneceklerin de artık onlara muhtaç kalınmayacak düşüncesi ile yaşarlar. Böyle bir toplum haline geliyoruz. Bilgiyi paylaşmak daha da kalıcı olur insanda. Bilgi paylaşıldıkça bilgi olur, insan bunun farkına vardıkça gelişir ve çevresini geliştirir.
Kendimi geliştirmeme ve çevremi de benim kadar geliştirme çabası içerisine girmemi sağlayan HOCAMA Sevgi ve Saygılarımla.
Yüreğinize sağlık...   

-------------

Mesajı Yazan: mgerdan
Mesaj Tarihi: 07.Şubat.2010 Saat 12:46

Olaylar renksizdir aslında.Onlara verdiğimiz değerler,renklerle şekillenirler ve bilinçaltımızda onlara öyle anlamlar yükleriz ki beynimiz  artık o mantık dışına çıkamaz.Beyin için önemli olan doğru ya da yanlış değildir.O ana kadar yanlış demişseniz o mantığı beyinden düzeltmek biraz zaman alır,çünkü beyin kendi mantığında ona yanlış demiştir ve onun için doğru odur.Şimdi kendi mantığıyla çelişmeye başlayıp onu doğru kabul etmesi biraz zaman ve emek isteyecektir,vazgeçtiği an tekrar başa dönecektir.Bu dönemde hocamın dediği gibi gerçekten ona yol gösteren,eleştiriyi yapıcı anlamda yapıp destek olan dostlara ihtiyaç vardır.

Kimse mükemmel değildir.Aynı kişiyle ilgili yorumlarınıza bir bakın.Biri "o kişi samimidir,iyidir,yardımseverdir...."der,diğeri aynı kişi için "o yalancı,kötü,cimridir..." der.Aynı kişi karşıında bambaşka yorumlar.O yüzden insanı tanımak zor,gerçek karar vermek zor.Eğer bunda sadece bana yararlı,bana iyi,hep kendimize bir fayda sağlayan işlere evet der ve diğer seçenekleri ve nedenlerini araştırmazsak olduğumuz yerde sayarız.

Nerden nereye geldim.Zamanım dardı toparlayamadım.Ben tiyatroya gidiyorum.İnsanı insana insanla anlatan,bugün biraz daha eski dönemlere,Bakhalara.

Hepinize şimdiden sağlıklı,neşeli,gerçek dostlarınızın hep yanınızda olduğu,yıkıcı değil yapıcı eleştiriler,önerilerle hep birlikte gittikçe koyulaşan bu dünyada barışı ve umudu kaybetmeden,sevgiyi,hoşgörüyü ve değerlerimizi koruyarak sanat dolu bir hafta diliyorum.

Mesajı Yazan: oğuzhan
Mesaj Tarihi: 08.Şubat.2010 Saat 22:16
Öyle bir dünyada yaşıyoruz ki herkes kendi çıkarına gelen durumları kendine hak sayıyyor.Başkasının hakkına girmeyi mağrifet sayıyor."Hep bana"cılık almış başını gitmiş.Eleştirilmeyi hazmedemiyoruz.Olumsuz bir şey duymak canımızı sıkıyor.Peki ama herkes mi düzgün ,dört dörtlük ,şu dörtte üçü sularla kaplı dünyada.Eleştirileri ciddiye almazsak nasıl kendimizi geliştiririz?Nasıl yaptığımızın doğru veya yanlış olduğunu anlarız?Etrafımıza bir bakalım artık at gözlüklerini çıkaralım.Bizlerden çok iyileri var bu hayatta.Çalışalım,yorulalım hak edelim ondan sonra bırakalım ister övsünler,ister yersinler.

Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz
Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde
                                         ZİYA PAŞA

Hocam kaleminize sağlık çok güzel bir yazı olmuş.

-------------
oğuzhan

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2007 Web Wiz - http://www.webwizguide.com