Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Dost Beykoz dan DOĞA

Nereden Yazdırıldığı: Tiyatro yaşamın aynasıdır...
Kategori: 2 - ÇALIŞMALARIMIZDAN
Forum Adı: Basında Tiyatroterapi
Forum Tanımlaması: Haberler,Fotoğraflar, Yorumlar
URL: http://forum.tiyatroterapi.com/forum_posts.asp?TID=1983
Tarih: 12.Temmuz.2020 Saat 09:14
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com


Konu: Dost Beykoz dan DOĞA
Mesajı Yazan: terapist
Konu: Dost Beykoz dan DOĞA
Mesaj Tarihi: 02.Mart.2012 Saat 20:20
KÜLTÜR

Beykoz Vakfı’nda Doğa oyunu sahnelendi

Beykoz Vakfı Genel Sanat Yönetmeni Sinan Akbaşak’ın yönetmenliğini yaptığı, “Doğa” isimli oyunun galası Vakıf Salonu’nda yapıldı…

Beykoz Vakfı Çocuk Tiyatrosu Grubu’nun sahnelediği “Doğa” oyunun gala gecesine, Kaymakam Aydın Ergün, BEDES Başkanı Gülay Demirel, Tapu Kadastro Müdürü Gödekoğlu, Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül, Atatürkçü Düşünce Derneği Beykoz Şubesi Başkanı Ekrem Başlantı, Beykoz Halk Eğitim Müdürü Beycan Kal, eski Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Bülent Tanla ve vatandaşlar katıldı.
 
 
Oyun öncesi kısa bir konuşma yapan Beykoz Vakfı Genel Sanat Yönetmeni Sinan Akbaşak, öğrencinin öğrenmeyi sanat haline getirebilmesi için öğreticinin kendisinin de bir sanatçı olduğunu unutmaması, bilgiyi bir sanat yapıtı gibi somutlaştırarak öğrenciye sunması gerektiğini belirterek, “Çocukları mutlu etmek için buradayız. Bizler çocuk oyunlarını pek seyretmeyiz. Onun için bu oyunumuzu gençlik oyunu yaptık. Sahnelenecek “Doğa” adlı oyunumuzda 27 çocuk göreceksiniz. Bu çocuklar amatör oyuncular, yapabildikleri kadar oynayacaklar. Bu yüzden sizlerin hoşgörünüze sığınıyoruz. Tiyatromuzun galasına katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
 
 
Sinan Akbaşak’ın konuşmasının ardından, Beykoz Vakfı Çocuk Tiyatrosu Grubu’nun sahnelediği “Doğa” oyunu perdelerini açtı.
 
 
Sahnede güçlü bir performans sergileyen oyuncular yaklaşık 1,5 saat süren iki perdelik oyunda, doğa ve insanın nasıl uyum içinde yaşayabileceğini ve gelişen teknoloji ile doğanın nasıl tahrip edildiğini, doğaya zarar vermeden doğa ile nasıl iç içe yaşanılabileceğini, zaman zaman izleyicileri güldürerek anlattı.
 
 
Perdenin kapanmasıyla birlikte Beykoz Vakfı Çocuk Tiyatrosu Grubu izleyenlerden büyük alkış aldı.
 
Haber Merkezi

Teşekkürler Dost BeykozSayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2007 Web Wiz - http://www.webwizguide.com