Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Tiyatroya dair"BİR DERS"

Nereden Yazdırıldığı: Tiyatro yaşamın aynasıdır...
Kategori: 2 - ÇALIŞMALARIMIZDAN
Forum Adı: TOYAT Tiyatro Oyun Atölyesi
Forum Tanımlaması: Katılımcı yorumları
URL: http://forum.tiyatroterapi.com/forum_posts.asp?TID=338
Tarih: 20.Nisan.2024 Saat 06:22
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com

Konu: Tiyatroya dair"BİR DERS"
Mesajı Yazan: MehmetYavrutürk
Konu: Tiyatroya dair"BİR DERS"
Mesaj Tarihi: 12.Kasım.2008 Saat 08:52

TİYATROYA DAİR 'BİR DERS'

İsmi lazım değil, adamın biri,bir zamanlar,bir laf atmıştı;”Bir kitap okudum, hayatım değişti” İşte ben de bir gün hayatımı değiştirecek bir projenin içine girmiştim;Uzun zamandır hayalini kurduğum,midevi bir ziyafet projesi!

Tam her şey hazırdı ki,Beykoz Vakfı Tiyatro Hocası Sinan kardeşimin,o akşam ki 'büyüklere dönük' kurs davetine “maruz” aldım.Daha ben nasıl kıvıracağımı düşünemeden, Sinan;seni bir şey öğrenesin diye değil,birikiminle bize katkıda bulunasın diye davet ediyorum .. diyerek 'öldürücü darbeyi indiriverdi.Haliyle bu zerafet karşısında,midevi ziyafete şimdilik elveda diyerek tiyatronun yolunu tuttum.

Onüç,ondört yaşından,olgun yaştakilere kadar,onbeş yirmi katılımcının olduğu ders Sinan Hoca'nın konuşmasıyla başladı.Ne anlatıyordu?Bir şey anlatmıyordu,bir ayna tutuyordu.Ama kırık bir ayna! Her bir parçası adeta bir Picasso tablosu ayrı görüntü yansıtıyordu.Sonra oradakilere elindeki,ucu yıldızlı görünmez,sihirli değneğiyle ufak dokunuşlarda bulunmaya başladı.Önce tek tek çekingen başlayan katılım,giderek en küçükten en olgununa,herkesin limitlerini zorlayarak, hatta aşarak katıldığı,ama her kafadan bir sesin çıktığı bir kakafoni değil,çok sesli senfonik bir hal aldı.Sonunda entelektüel düzeyi yüksek,kolektif bir enerji-siz bunu sinerji diye okuyun-ortaya çıktı.O enerjinin gücüyle,kırık aynanın parçaları bir bir birleşip,hayata dair çok net,çok renkli bir görüntü ortaya çıktı.Tabii herkesin kendi baktığı açıdan,kendi baktığı gözle farklı gördüğü ama emini ki güzel bir görüntü!

Şimdi kırk saatte geçmez dediğim,iki saat,iki dakikada geçmişti.Birikimlerime birikim katarak!

Katılırsanız belki hayatınız değişmez.Ama hayatın bakıp ta göremediğimiz,görülesi yanlarında birini yakalayacak bir açı,bir pencere önü kapabilirsiniz.'Bana ne katkısı olabilir ki,ne kazanabilirim ki'nin cevabını,en azından daha ilk derste ne çok eksiğim varmış diye verebilirsiniz.

Ya da benim gibi hayat da uğruna ertelemeye değer midevi ziyafetler' bulunan,bir şeyler olduğunu keşfedebilirsiniz. 

Mehmet YAVRUTÜRK

Clap

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Misafir
Mesaj Tarihi: 14.Kasım.2008 Saat 08:44
13/11/2008 tarihindeki çalışmamız hakkında görüşlerim. Benim için çok güzel geçti. Benim görüşüm iskambil kağıtlarını veya logoları bozup yeniden yapmak. Bir yemek örneği ile anlatabilrim. Yapılmış bir yemeği devamlı ısıtıp yerseniz belli bir süre sonra ekşir, billiriz. Ama yemeği istediğimiz ve yiyeceğimiz kadar yaparsak, malzemelerin bizde olduğunu bildiğimiz için her defasında yapılan aynı yemekten farklı tatlar alırız. Bir şeyi düşünmeden yaptığımız zaman doğal, amatör olması güzel oluyor. İstenilen bir şeyi yaptığımız zaman istemesekte baskı altında bırakıyoruz kendimizi. Şimdilik bunlar var aklımda... 

-------------

Mesajı Yazan: mutuu3194
Mesaj Tarihi: 14.Kasım.2008 Saat 13:13
çalışmadan eve gidene kadar benım konustuklarmızla ,yaptıklarmızla ilgili düşünme fırsatım baya bi oldu  malum beykoz-zincirlikuyu hatta bu sefer yanlışlıkla 4 levente kadar gittim sonra geri döndüm ama neyse:)...ben iki haftadır geliyorum çalışmalara ve dünkü çalışmamızdan anladığım şeylerden biri benim ortalama bir seyirci olşummuş bu zamana kdar...ayrıca şunu farkettim dunku çalışmanın özellikle 2. yarısı çok zevkliydi ,herkes çok eglendi.en azından benim için öyleydi.bu zmana kdar konustğumuz şeylerin neredeyse çoğunu o karelerde görebildim.Ve bir oyuncunun oynayacağı karakteri canlandırırken mutlaka kendisinden bir şeyler katması gerektgni anladım.bu arada hocamız ilk derste bi abimizle beni kıyaslamıştı  yaş olarak ,dunde çocuk örneğine gelince bana bekarmısınız diye sorunca alllah allah dedim ben mi çok yaşımdan fazla gosteriyorum halbuki daha gecen hafta yirmibirime girdim:))

Mesaj Tarihi: 15.Kasım.2008 Saat 11:46
sağolun hocam sizin böyle düşünmeniz benide sevindirdi.ayrıca  yaş olayını da zaten ben biraz espri niyetine sölemiştim yoksa benimde aksi bi düşüncem yoktu....adem abi ye de bir teşekkür etmem lazım galiba:)) bahsetmeseydi böyle bir şey var die böyle şeyler yapıoruz diye orada olmazdm!!!

Mesajı Yazan: Volkan
Mesaj Tarihi: 18.Kasım.2008 Saat 11:53
hocam öncelikle teşekkürlerimi sunmak istiyorum ben ve arkadaşlarımı böylesine zor hayat maratonuna hazırladığınız için çünkü gördüğüm kadarıyla sadece tiyatro eğitiminden ötesini veriyorsunuz öğrencilerinize en önemliside biz bir AİLEYİZ diyebiliyoruz eminimki bu tecrubeniz bende dahil olmak üzere bircok kişinin hayatına ışık tutacaktır. unutmayınki gölgeye verilen en büyük ceza güneş olmaktır Saygılarımla..

Mesajı Yazan: pynar
Mesaj Tarihi: 20.Kasım.2008 Saat 04:10
Herkese kocaman 'merhabalar' :)) Beykoz 'da oluşan bu muhteşem çiçek bahçesinin bahçevanı..Bizlere bu güzel dünyanın kapılarını açan hocamız Sinan Akbaşak 'a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.Sinan hocamın yanında bulunmaktan sizler gibi bende çok mutluyum..birlikte vakit geçirmek,bilgilerimizi paylaşabilmek,doğru olanın ne olduğunu saptayabilmek,arkadaşlığın dostluğun pekiştirilebilmesi için çok güzel bir yer burası...Perşembe günleri olan çalışmalara katılıyorum,çok keyifli geçiyor.Tiyatro terimleri,sahnede yapılmaması gerekenler,rol çalma,durum komedisini...ve bir çok bilgiyi hep birlikte konuşup sinan hocamızın eşliğinde paylaşıyoruz..Yeni çalışmalarda yeni yüzler görmek ümidi ile....

-------------
Dünya'nyn gidi?atyny hiç be?enmiyorum...

Mesajı Yazan: ilturukku
Mesaj Tarihi: 20.Kasım.2008 Saat 14:11

siteye ilk girişim....güzel eğitici bir site.şu siyah fontu değiştirirseniz görünümü çok daha belirgin ve iç açıcı olacak sanırım.sadece tavsiye...

iki haftadır çalışmalara katılıyorum daha birşey söylemek için erken...ama düşünen,sorgulayan ve sosyal insanların oluşturduğu bir toplum yapısına bir tuğla da tiyatro terapi den diye düşünüyorum....sağlıcakla kalın.

-------------
HAYATI ERTELEMEYİN....TEKRARI YOK...

Mesaj Tarihi: 21.Kasım.2008 Saat 13:47
20/11/2008 tarihli çalışmamız yine fırtınalı ve güzel geçti. LOL 

-------------

Mesaj Tarihi: 28.Kasım.2008 Saat 08:31
27/11/2008 çalışmamız. ilk önce sahne çarptı gözüme, sonra kalorifer peteklerinin oluşu. ben gerçekten birçok insan adına, önce kendi adıma SİNAN hocaya teşekkürlerimi sunarım. Bizi düşündüğü,sevdiği,bizim için birşeyler yapma inancı bize belki de en büyük güç olacak. Çalışmamıza gelince, sıcak geçti. Big%20smileClap Perdeleme, perdelememe, bir bütünün parçası olma, bir başlangıç olma, farklı düşünme, düşündüğünü ifade edebilme, sahneye alışma vb. bir çok konu gördük diyebilirim. KİŞİ,OLAY,KAVRAM. Bende kendime şunu sordum. Yaşadığımız toplumun bir parçası olabiliyor muyuz? Bunun cevabını ben kendi kafamda biliyorum. Belki sizde sorgularsınız.   

-------------

Mesajı Yazan: hunder
Mesaj Tarihi: 02.Aralık.2008 Saat 12:44
diğer bölüme de yazdım..Bu gurubun ferdi olabilmek şanstır..Bu zamanda k,m izin verir düşünmeye sorgulmaya..
Benim tek duyduğum..Bu budur,bundan dolayı böyledir..
yaaani işine gelirse arkadaş..ister al kafana koy.., istersen karşıdan bak; sen bilirsin ve beni hiç ilgilendirmez..tartşabilmeyi yeni fikirlere yelken açmayı çok isterdim ..ama bize motor takmışlar..,sadece gürültü eden  bazen bir iki hareket olsada mekanik,ruhsuz..
Size başarılar.. izmirden..orada olabilirdim ama babamın tayini bu şehirde..ve ben burdayım..
herkese selamlar..
ÜYE YENİ OLDUM VE 100, OLDUĞUM İÇİN ADIMI HUNDER ALDIM.Big%20smile

Mesajı Yazan: qkce
Mesaj Tarihi: 04.Aralık.2008 Saat 22:59

Ben 27/11/2008 tarihinde aranıza katıldım.. Bu benim için çok büyük bir heycan ve sevinç oldu. İkinci haftam olmasına rağmen hayata farklı açılardan bakmayı denedim ve n gördüm ki herşey benim gözlemlediğimdem  dahda farlıyımış hayata farklı yönlerden bana bakmyı öğreten ve gerçekten düşlerimin üzerini örttünü fark ettirdiği için hocama çok teşkkür etmek istedim.

-------------
=)

Mesaj Tarihi: 05.Aralık.2008 Saat 00:32
ewt hocam eve yeni geldim baktım internetimiz gelmiş(uzun zamandır yoktu) dedim en iyisi ben bir alımdakileri yazayım. Dikkatimi çeken sizinde vurguladığınız sık sık düş konusu.Neredeyse kimsenin bu konu üzerinde bir şeyler söylememesi.Bana sorduğunuzda bende biraz saçmaladım düşün dışına çıkıp biraz fantezi yaptım ama gariptir aklıma geln ilk şey oydu:)Artık eski çalışmalara göre daha fazla zevk alıyorum perşembe günlerinden. Sizi, arkadaşları tanıdıkça daha da güzelleşiyor. Arkadaşların isimlerinide artık öğrendim siz falan kişi şöyle böyle dediğinizde o kim diye düşünmüyorum en azından:)Birde hocam siz beni sahneye çıkartıyorsnuz sürekli  alışırsam hiç inmek istemeyebilirim ki her çıktığımda biraz daha güzel, başka geliyor:)

Mesajı Yazan: hazal_c
Mesaj Tarihi: 05.Aralık.2008 Saat 14:36
ben dün akşam ilk defa bir yetişkin çalışmasına katıldım ve tekrar beykoz vakfı'nda olmaktan dolayı çok mutluyum
Konuştuğumuz konular gerçekten çok anlamlıydı birincisi o metinde anlatılmak istenenler, oyun esnasında rol arkadaşlarımızla ilişkilerimiz, sadece oyunda da değil aslında perde arkasındaki ilişkilerimiz de çok önemli bunları hocamızın verdiği örneklerle daha da iyi kavradık.Söyleyip geçmekle olmuyor işte, gözümüzde canlandırdığımızda asıl doğru ve yanlışı görebildik. İkincisi sahne disiplinimiz ve sorumluluklarımız üzerine konuştuklarımız ve üçüncüsü düşler.. Dediğiniz siteye yani Düş Hekimi'ne baktım resimlerdeki mutlu yüz herşeyi anlatıyor aslında , adam en büyük düşlerini gerçekleştirmiş. Peki biz neden düş kurmayalım? Aslında birşeyleri başaran insanlar hep hayalle başlamadılar mı? Bilim adamı olsun ya da sadece sıradan bir insan.. Bence çok güzel bir çalışmaydı yorgun bir güne,güzel bir son oldu benim için. Tekrar görüşmek üzere ..

(ayrıca bu çalışmada ne kadar hamladığımı da görmüş oldum Ouch)

Mesaj Tarihi: 06.Aralık.2008 Saat 08:48
04/12/2008 Çalışmamız. O gün tam zamanında tiyatroya gelmiştim. Tiyatroya erken gelmek, Hocamızla muhabbet etmenin ayrı bir keyfi var. Çalışmamızda  '' İLKELERİ '' adlı yazı okudum bir sayfa kadar. Bu okuduklarımı tartıştık. Sahnede nasıl olmamız gerektiğini, bir oyuncunun arkadaşları, sahne ve seyirci ile bir bütün olması gerektiğini öğrendik. Düşlerimizin olmadığını ( ya da orada söylemek istemedik benim düşüncem bu ) gördük. Olan düş dediklerimiz ise biz düş olarak görsekte, aslında bir istekten başka bir şey değil. İstedikten sonra yapılmayacak şey yoktur. Bir de bahane uydurmadan, sorunları çözmeyi, alternatif bulmayı öğrendik. 

TİRAD : Kendi içine kapalı, uzun replik. Tirad, karşılıklı hızlı söz alışverişinin yani diyalogun tam karşıtıdır.

REPLİK : 1) Oyunda kendisine söylenen söze, verilen sözlü karşılık.
              2) Oyuncunun sözü karşısındakine bırakırken söylediği son.

-------------

Mesaj Tarihi: 19.Aralık.2008 Saat 17:07
18/12/2008 tarihli çalışmamız. Çalışmamız öncesi hocamızla sohbet ettik biraz. Hep beraber gittiğimiz ( bazı arkadaşlarımız gelemediler ) '' KENDİ GÖK KUBBEMİZ '' tiyatro oyunu hakkında konuştuk. Aslında hocamız konuştu, biz sustuk ve söylediklerini anlayarak onayladık. Bizden beklediği bence bunun tam tersiydi. Bizim oyun hakkında konuşmamız ve hocamızın söylediklerimizi onaylaması gerekiyordu. ( Doğruları tabi ) Bunu kendi adıma söylüyorum tabi, bu benim düşüncem. Öğrenmenin en iyi yolu cevabı kendimizin bulması. Hocamız bize bilgiyi altın tepside sunuyor, biz onu almasını ve kullanmasını henüz tam kavrayamadık sanırım. ( Bu da benim düşüncem ). Bize çok güzel bir hikaye anlattı. '' Karga hikayesi '' dedi adına. Buradan size onu anlatmayacağım şimdi ama eminim yakında burada bulabileceksiniz. Oradan aldığım ders yetti bana. Sonra doğaçlamanın önemini, hayatımızdaki vazgeçilmezliğini konuştuk. Uygulamasını sahnede yapmaya çalıştık. Öğreneceğimiz çok şey var daha, bizimle birlikte sizinde tabi.     

-------------

Mesaj Tarihi: 25.Aralık.2008 Saat 08:34
24/12/2008 tarihli gezimiz. Keşanlı Ali Destanı' nı izlemeye gidiyoruz. Herkes kalınca giyinmiş, gideceğimiz saati bekliyoruz. Nihayet yola çıktık. Akşamın karanlığında birer mum edasıyla yoldayız. Oyun İBB Şehir Tiyatroları Kağıthane Sadabat Sahnesi'nde. çok güzel bir oyundu. Oyuncuların sesleri tam olarak herkese ulaştı mı bilmiyorum, bana biraz az geldi. Keşanlı ali ise zaman zaman şive sorunu yaşadı. bunlar benim düşüncelerim tabi. şu an bu kadar yazabiliyorum. Tekrar yazacağım. Ayrıca bu organizasyonlarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 

-------------

Mesaj Tarihi: 25.Aralık.2008 Saat 13:47
Dün akşam seyrettiğimiz Keşanlı Ali Destanı mükemmel bir oyundu. Oyunculuklar muhteşemdi. Ses bana da az gibi geldi daha doğrusu orkestra oyuncuların sesini pek çok kez kapattı şarkıların bazı sözlerini anlayamadım ama yine de çok keyif aldım. Her silah patladığında istemeden havaya sıçradım. Niyeyse çok fazla tepki verdim. Savaş Barutçu'nun başrolde olduğunu zannediyodum ama değilmiş Embarrassed Engin Alkan'ı tanıyordum oyuncuların resimleri arasında görünce çok sevindim ve şaşırdım hiç kabadayı gibi canlandıramadım gözümde ama Keşanlı Ali'yi çok iyi canlandırdı bir ara ışıkçı ve orkestrayla konuşması güzel bir değişiklikti oyunun orjinali mi bilmiyorum tabii. (Bu arada Savaş Barutçu - çıkartamayanlar için - kirli sakallı, uzun kahverengi cübbeli ve Ali'ye kumpas kuran sarhoş adamdı.) Arda Aydın genç yeteneklerden en sevdiğimdir. O da muhteşemdi. Pek çok rolde oynadı ama hepsinde de çok başarılıydı. Ve tabii sesiEmbarrassed... Ayrıca Zilha'yı oynayan Meriç(soyadını bilmiyorum) de genç bir oyuncu olmasına rağmen çok başarılıydı. Şerife Abla'nın oyunun başındaki diyafram gösterisi(öyle diyorum çünkü çok güçlü bir diyafram kullandı gerçekten) gerçekten süperdi. Ve diğerleri.. özellikle Ali'nin diğer arkadaşları ki oyunun en büyük komedi unsurları onlardı Big%20smile Adını hatırlayamadığım bütün oyuncuları can-ı gönülden kutlarClap, sinan hocacıma tekrardan teşekkür etmeyi kendime bir borç bilirim efendim SmileTongue

Mesajı Yazan: terapist
Mesaj Tarihi: 25.Aralık.2008 Saat 14:37
Oyun Bilgilerini "Gezilerimiz" kategosinde oluşturdum.inceleyebilirsiniz

Mesaj Tarihi: 27.Aralık.2008 Saat 09:56
25/12/2008 tarihli çalışmamız. Bugün bütün arkadaşlarımız tam olarak katıldılar. ( İşlerinden dolayı mecburen katılamayan arkadaşlarımız vardı. ) Keşanlı Ali Destanı adlı tiyatro oyununu konuştuk, yorum yaptık, eleştirdik. Kendi düşüncelerimizi, fikirlerimizi dile getirdik. Hocamız bizden sahnede sesimizi kullanmamızı ve bunu küçük bir oyun, şiir, tirad veya yazı ile beden dilimizi kullanarak göstermemizi istedi. Daha önceden de istemişti. Biz biraz çekindik veya ilgilenmedik. Sadece iki arkadaşımız küçük bir şiir ve bir tirad okudu. Bu hocamızı biraz kırdı. Sonra hocamız kendi çalışma şartlarını anlattı. Zamanında nasıl uğraştıklarını. Daha sonra sahnede telefon konuşmaları hakkında doğaçlama yaptık. Sinir etme ve edilme hakkında. Çok güzel geçti. Hocamızı kırmaya hakkımızın olmadığını düşünüyorum ve bundan sonra elimden gelenin fazlasını yapacağıma eminim. ( Tüm arkadaşlarım böyle düşünüyordur bence. ) Evet artık tiyatro da yırtık olmanın yollarını daha iyi kavramalı ve uygulamalıyız. Yapmamız gerekenler için yırtınmalı, uğraşmalı, görmeli, uygulamalı, bilmeliyiz. ( Yırtınma kelimesinin tiyatro da ki anlamı Hocamız tarafından bize açıklanmışıtr. ) Şimdilik bu kadar.

-------------

Mesaj Tarihi: 29.Aralık.2008 Saat 13:45
Geçtiğimiz hafta, Çarşamba akşamı birlikte seyrettiğimiz Keşanlı Ali Destanı hakkında konuştuk. Zaten amacımız buydu, oyunu izleyip, hakkında fikir alışverişinde bulunmak. Bizler yine fazla konuşmadık sanırım Confused Bekir Abi haklı, Sinan Hocamızı daha fazla üzmeyelim, biraz daha gayret edelim. Yarın akşamki çalışmada görüşmek üzere..

Mesaj Tarihi: 03.Ocak.2009 Saat 08:00

30 / 12 / 2008 tarihli çalışmamız. Perşembe günleri yaptığımız çalışmalarımızı bu hafta yılbaşı nedeni ile Salı gününe aldık. Bu hafta birçok arkadaşımız elinde bir yazı, hikaye, tirad, oyun veya bir öykü ile gelmişti. Açılışı hocamız yaptı. Yaşanmış bir hikaye, ( kendisinin  yaşamış olduğu bir hikaye ) okudu. Teker teker herkes elindeki çalışmasını okudu, anlattı. Arada hocamız yine başından geçen bir olayı anlattı. İnsanın hatalarından ders çıkarması gerektiğini vurguladı ve daha ne çok öğrenecek şeyimizin ve bunun bir ömür boyu öğrenmekle bitmeyeceğini söyledi. Gerçekten de öyle. O kadar çok bilmediğimiz şey var ki… Sonra vedalaşırken herkes birbirine iyi seneler dileğinde bulundu. Sarıldı. El sıkıştı.    

-------------

Mesaj Tarihi: 05.Ocak.2009 Saat 19:29
Geçtiğimiz salı günkü çalışmamız hakkında yorum yapamadığım için üzgünüm ama mazeret üretmeyeceğim.Bekir abinin dediği gibi pek çok arkadaşımız bir çalışma hazırlayarak gelmişti.ve bekir abi farklı olarak kendi yazdığı bir skeç getirmişti özge ve emir ile birlikte canlandırdılar bence gayet güzeldi bekir abi başlangıç buysa senden çok daha güzellerini bekliyoruz Smile ve sinan hocamız da kendine ait yazılarını bizimle paylaştı sizden öğreneceğimiz daha binlerce şey var hocam bunu her geçen gün bana kanıtlıyormuşsunuz gibi geliyor bana. ben geçtiğimiz hafta birşey hazırlayamadım bunun için de özür dilerim mazeret üretmeyeceğim çünkü bu benim ödevimdi bu hafta okuyabileceğim birşey var umarım beğenirsiniz. işte 2008in son çalışması böyleydi. 2009da yine güzel çalışmalar ve güzel işlere imza atmak dileğiyle ! Smile

Mesaj Tarihi: 09.Ocak.2009 Saat 17:36
08/01/2009 tarihli çalışmamız. Bugün misafir arkadaşlarımız çoğunluktaydı. Aralarında, aramıza katılmak isteyen arkadaşlarımızda vardı. Bu arada bir de TİYATROTERAPİ ailesine katılan bir piyano var. Bu hafta, geçen hafta birşeyler hazırlayamayan arkadaşlarımız hazırlıklı gelmişlerdi. Ellerindeki metinleri ellerinden geldiğince bizide olaya katmak amacıyla okudular. Seslerde inişler, çıkışlar, sesini gerektiği gibi kullanmaya çalıştılar. Yeni gelen arkadaşlarımızdan Samet bir adet şiir okudu. Cemal SAFİ'den Tek Hece şiirini. Çok güzel ve tok bir sesi vardı. Sonra sesimizi ne kadar kullanabildiğimiz görmek istedi hocamız. Bir doğaçlama ile. Sanırım herkesin aklında kalan Volkan'ın doğaçlaması idi. Smile Zamanımız yetmediği için herkes yapamadı. Önümüzdeki hafta sesimiz nasıl kullanacağımızı ve en tiz sesten en bass sese kadar nasıl çıkacağımızı göstereceğiz inşallah.  

-------------

Mesaj Tarihi: 16.Ocak.2009 Saat 17:06
15/01/2009 tarihli çalışmamı. Bugün çalışmamıza geçen hafta konuştuğumuz ve kararlaştırdığımız gibi 19:30 ' da başladık. Sesimizi her seviyede kullanmaya çalıştık. elimizdeki metinlerde bunları uygulamaya çalıştık. Hızlı okunan bir metini anlamamızın zorlaştığını, dikkatin dağıldığını ve anlatılmak istenen olayın tam olarak kavranılmadığını gördük. Bir metinin, kelimelerin söylenmesi gereken sürelerde kullanılması, noktalama işaretlerinde gerekenin yapılması, daha iyi anlama, akılda kalma, dikkate alınma, algılama ve öğrenmemizi kolaylaştırdığını gördük. Sonra hep beraber fotoğraf çektirdik. Bunu Ceyda abla çok istiyordu. Bizde istemiyorduk değil yani LOL. Fotoğraf çektirme anımızı görecektiniz. Sonra çalışmamıza devam ettik. Herhangi bir yere odaklanıp, öylece kalmayı, ( donup kalmak gibi ) çalıştık. Hocamız sağolsun bizi güldürmek için bazı şeyler yaptı. Bazı arkadaşlarımız da öyle. sonra bu gülmeyi, nasıl kontrol edeceğimizi öğrendik. İnanın o kadar güzeldi ki, bir ara hocamız ( Adem iyi, ne zamandır gülmüyorsun, gelim mi yanına ) deyince içimden kahkahalarla güldüm ve hala aklıma gelince gülüyorum, şimdi bileLOLLOLLOL. Sonra Eşleştik ve birbirimizin gözünün içine bakarak donmayı denedik. Tabi gülmemek için çaba sarfederek. Bundan sonrada birbirimizin gözünün içine bakarak alakasız muhabbetler ettik. Beden dilimizi kullanmadan. Bu arada bir fıkra dinledik hocamızdan. Zaman gene bize ayak uydurdu ve nasıl geçtiğini onun da bildiğini sanmıyorum.          

-------------

Mesajı Yazan: appa98
Mesaj Tarihi: 16.Ocak.2009 Saat 23:10
15 Ocak 09 tarihindeki çalışmamız oldukça verimli geçti. Gerçi gülmemek benim gibi birisi için oldukça zordu ama yinede birşeyler yapmaya çalıştım. Taa ki  Sinan hocanın kahkasını duyana kadar. Her zaman söylediğim gibi biz burada sadece tiyatro üzerine çalışmalar yapmıyoruz aynı zamanda hayata da hazırlanıyoruz. Özellikle genç yaştaki arkadaşlar için bu sıcak yuvanın önemli olduğunu düşünüyorum. Ben bu sıcak yuvayı geç keşfedenlerdenim ve daha önce keşfetmediğim için üzgünüm. Ama ne demişler zararın neresinden dönersen kardır.(DİKKAT: a'nın üzerinden şapka çıkabilirLOL)

Mesaj Tarihi: 23.Ocak.2009 Saat 08:21
22/01/2009 tarihli çalışmamız. Bugün işyerinde fazla işim olmadığı için erken çıkmış ve hemen tiyatroya gelmiştim. Erken gelmek çok güzel. Hocamız ve erken gelen arkadaşlarımızla sohbet ediyoruz. Sonra çalışmamıza geçtik. Klasik birkaç tiradı seslendirdik. Tabi bunu ses tonumuzu kullanarak yapmaya çalıştık. Sahnede oyuncunun nerede durması gerektiğini, sahneyi nasıl doldurması gerektiğini, ( dekorlarla değil tabiLOL ) sesini daha rahat nasıl kullanacağını ve duyuracağını örneklerle gördük. Türkçemizdeki ( L )  ( A ) ( Ğ ) harflerinin kullanılması hakkında bilgi sahibi olduk. Ceyda ablanın fanatik bir Beşiktaş'lı olduğunu gördükLOL. Sonra yine ayrılma vakti geldi ve vedalaşıp birbirimizle  haftaya görüşmek üzere ayrıldık.      

-------------

Mesaj Tarihi: 23.Ocak.2009 Saat 11:48
Bekir abi zaten neler yaptıklarımızı yazmış bende birkaç ekleme yapayım bu hafta sahnedeki heyecanımızın dinmeyeceğini herkes görmüş oldu ayrıca sinan hocamızın yaptığı bir benzetmeyle sahne çalışmalarımızın önemini kavradık şöyle ki: araba kullanmak için sadece bilgi yetmez bilgiyi aldıktan sonra direksiyon eğitimi alınır ve sonra yavaş yavaş kendimiz kullanmaya başlarız tiyatroya uyarlarsak; sinan hocamızın anlattıklarını dinledikten sonra bizlerin bu küçük okumaları yada tirad/monolog çalışmaları birer direksiyon eğitimi; bu çalışmalarımızla yavaş yavaş tiyatroya adım atıyoruz. oldukça gülüp eğlendiğimiz bir çalışma oldu Big%20smile haftaya görüşmek üzere.. heyecanımız dinmesin Smile

Mesaj Tarihi: 30.Ocak.2009 Saat 17:06
29/01/2009 tarihli çalışmamız. Tiyatroya geldiğimde bazı arkadaşlarımız sahnede hocamla birşeyler konuşuyorlardı ve ellerinde birer kağıt vardı gördüğüm kadarıyla. Sonra herkesle selamlaştıktan sonra arkadaşlarımız sahnede kaldı ve hocamızda sahneden aşağı indi. Anladım ki ellerindeki kağıtlar bir oyunun kağıtlarıydı. Sonra oyuna başladılar. Ben çok beğendim. Özellikle raporatöre ( Eren'e yanılmıyorsam ismini ) çok güldürdü biziLOLLOL. Sonra bir oyunda hocamız çantasından çıkardı ve sahnede arkadaşlarımız uygulamasını okuyarak yaptı. Bu çalışmada da Samet  bizi çok güldürdüBig%20smileLOL. Bu oyunları sahnemizde dekoru fazla değiştirmeden birbirine bağlama yönünü düşündük ve düşündüklerimizi söyledik. Sonra hocamız Başından geçen bir olayı anlattı. Bize ayrıca çok güzel bir haber verdi hocamız ayrıca. Toron KARACAOĞLU dedehocamızın geleceğini söyleyince çok mutlu oldumClap. Günün bitişi geldi ve sahne açılmak üzere bir daha ki bize kaldı. 

-------------

Mesaj Tarihi: 06.Şubat.2009 Saat 09:04
05 Şubat 2009 tarihli çalışmamız. Tiyatroya erken gelmiştim. Biraz arkadaşlarla sohbet ettik. Sonra dersimize geçtik. Hocamızın dışarıda biraz işi olduğu için, biz başlamıştık. Trafik Terörü ile başladık. Sahneleri biraz daha hareketliydi bu seferLOL. Sonra diğer çalışmaya Telefon Muhabbeti'ne geçtik. Çalışmanın arasında hocamız geldi. Arkadaşlarımızın çalışmaları bitince Hocamız sözü aldı. Biraz yorgundu. Mazereti yoktu ama gelmemek için.LOL Sonra çocuk, genç ve büyük çalışmaları hakkında konuştuk biraz. Birkaç arkadaşımız ( bayan ) kapı bozulduğu için tuvalette kalmış üç insanı canlandırmaya çalıştı. Ceyda ablayı görmeliydiniz. Sonra üç arkadaş daha çıktı sahneye ( erkek, biri ben). Otobüs durağında, tesadüf eseri karşılaşan, eski sevgili, kızın abisi ve yeni sevgilisi olmak üzere 3 kişiyi canlardırmaya çalıştık. Kızın abisi yaman çıktıLOL. Ara verdik 5 dakika. Sonra sahnede partnerinizle beraber aynı anda sayma tekniğini uygulamaya çalıştık. ( İlk denemelerde şehit düşen oldu tabiLOL. ) Sahne arkasını  değişik biçimde kullanmayı öğrendik. ( Nasıl haşamat etti bizi Meral, helal olsunLOL.) Hazal bize SIDIKA adlı kitaptan bir iki tane parça okudu. Çok güzeldi ve çok güldüm. Ayhan Abi bir tirad okudu. Oğuzhan bir tirad okudu. Sonra bunlar hakkında küçük bir açıklama yaptı hocamız. Evet her insanda farklı okuyordu. Farklı duygularla ama anlamı değişmiyordu parçanın. Sahneden geçen 20 tane tank gördükLOL. Düşüncelerimizin penceresini açmayı öğrendik. Zaman çok çabuk geçmişti. Bu kadar şeyi o kadar kısa zamana nasıl sığdırdığımıza inanmaya bilirsiniz ama biz zamanın çabuk geçmesinden şikayetçiyiz.      

-------------

Mesajı Yazan: oğuzhan
Mesaj Tarihi: 08.Şubat.2009 Saat 12:46
22 ocak 2009 da aranıza katıldım 2 senedir istanbuldayım 2 senedir tiyatro kursu arıyordum.Ta ki bu tarihte yanınıza gelene kadar halbuki hergün önünden geçtiğim binanın farkına varamadığım için ne kadar müsterih oldum bilemezsiniz.Sıcak bi ortam var tiaytaroda özellikle Bekir bana çok yardımcı oluyor yalnız şu 20 tank olayını açmasak ii olacaktı.Wink hocamız hakkında yorum yapmanın bi anlamı yok.Üstadlar uludur.

-------------
oğuzhan

Mesaj Tarihi: 12.Şubat.2009 Saat 23:29
evet bugünün ilk yorumunu ben yapayim istedim herşey daha taptazeyken.ilk önce sinan hocama çok çok geçmiş olsun hepimiz sizi çok aradık hocam en kısa zmanda ayağa kalkmanızı diliyoruzThumbs%20Upbugün çok çok eglenceli geçti.Çünkü belkide ilk defa herkes elinde bişeylerle geldi.Bireysel perfonmaslar, kısa ve eglenceli skeçler(Meralin kendi yazdığı 10 numaraydı),Sametin şiiri ve tabiki tiyatronun vazgeçilmezi doğaçlamalar.normalde kim kalkcak die birbirine bakan bizler bu hafta nasıl olduysa kalkmak için can atıyoduk hatta bir ara koltuklarda kimse kalmadı:)Bu arada pazar gününü de heyecanla bekliyorum kolbastıyı yani:))

Mesaj Tarihi: 13.Şubat.2009 Saat 08:50
12 Şubat 2009 çalışmamız. Bugün çallışmamız öncesi Hocamızın hasta olduğunu öğrenince çok üzüldük.Cry. Hemen aramak ve yanına gitmek istedik, Ceyda abla "ilk defa biraz uyudu, dinlenmesi lazım" deyince bize de yüreklerimizden dua etmek ve dersimize çalışmak kaldı. Ceyda ablanın elinde bazı tiradlar vardı hocamızın gönderdiği. Anlayacağınız gibi Hasta olduğu halde bile bizi düşünen nadir insanlardan biridir HOCAMIZ. Sonra tiradları okumak isteyen arkadaşlarımız okudu, şiir okuyan, skeç yazıp oynayan, doğaçlama yapan, Sıdıka ki bizim en çok güldüğümüz skeçler arasında. Bunlar yapılırken bizde elimizde bir boş kağıt arkadaşlarımıza puan verdik. Bu puanlar hocamız tarafından değerlendirilecekti. Evet herkeste bugün sahneye çıkma telaşı vardı doğru. Sebebini ben şöyle açıklayabilirim. Biz orada olduğumuz sürece R.Sinan AKBAŞAK hocamızda bizimle beraber orada olacak. Bu bilinç çıkardı bence bizi sahneye, koşa koşa çıkmaya, istekli görünmemiz Hocamıza ulaşan bir dua olacağına inandık bence. Bir kaç arkadaşımız eksikti ama çalışmamız iyi geçti. Tabi Hocamızın olmaması dışında. Aradan sonra Ceyda abla bir müzik dinletti bize. KOLBASTI. Bunu bir iki arkadaşımız biliyordu ve bizde öğrenmek için bilen arkadaşlarımızla sözleştik beraber çalışmak ve öğrenmek için bu dansı. Sonra doğaçlama yaptık son yarım saat. Çocuk olduk, psikolojik yardıma ihtiyaç duyduk, plajda olduk, otobüse bindik. Dersimizin sonunda vedalaşarak evlere dağıldık. 

-------------

Mesaj Tarihi: 13.Şubat.2009 Saat 22:01

evett bekir ve umut abilerimin de dedikleri gibi hocamız hasta olduğu için hepimiz üzgündük bu hafta Cry ancak şu ana kadar en çok hocamızın istediği gibi olan çalışmamızdı ki bu konuda hepimiz hem fikiriz. bu hafta sahneye çıkmayan kimse kalmadı eksik arkadaşlarımız vardı ancak haftaya da bu tempomuz devam edecek ve tam kadro tam gaz 27 mart için yine çokkkkk güzel bir program oluşturacağız hep birlikte. Bu hafta bence çok eğlenceli geçti. keşke hocamız da olsaydı. Hocam, çok çok çok geçmiş olsun dört gözle sizin iyileşmenizi bekliyoruz...

Mesajı Yazan: ilturukku
Mesaj Tarihi: 15.Şubat.2009 Saat 19:23
hocam....geçmiş olsun...acil şifalar diliyorum.en kısa zamanda beraber olmak ümidiyle....
perşembe günü hemen telefonlara sarıldık rahatsızlığınızı öğrenince ama ceyda hanım ilkez dinlenma fırsatı bulduğunuzu söyleyince..arayamadık.tiyatro çalışmalarını merak etmeyin herkes sanki siz aramızdaymışsınız gibi ciddiyetle çalışıyor....tekrar geçmiş olsun...en kısa zamanda birlikte olmak umuduyla....

-------------
HAYATI ERTELEMEYİN....TEKRARI YOK...

Mesaj Tarihi: 20.Şubat.2009 Saat 09:58
Geldim...İyi dilekleriniz için çok teşekkür ediyorum.. umarım perşembe birlikte olabiliriz..
 ve yokluğumda  aynı ilgi ve ciddiyeti gösterdiğiniz için ayrıca teşekkürler..
hepinize sevgiler Smile

Mesajı Yazan: appa98
Mesaj Tarihi: 20.Şubat.2009 Saat 10:36
Hocam tekrar geçmiş olsun. Hastaneden çıktığınıza sevindim umarım tamamen iyileşmişsinizdir. Perşembe günü görüşmek dileğiyle kendinize iyi bakın. 

Mesaj Tarihi: 20.Şubat.2009 Saat 17:42
19 Şubat 2009 çalışamız. Bugün Tiyatroya geldiğimde oldukça yorgundum. Tabi bu tiyatroya gelene kadardı. Hocamız bu hafta da aramızda değildi. Bizde bize düşeni yapıp, çalışmamıza başladık. Önce Trafik Terörü adlı oyunu bir gözden geçirdik. Sonra bir tirad, bir oyun daha ve bir tirad daha. Aramızı geç verdik çünkü kolbastıyı öğretecek hocamız gelmişti ve biraz da kolbastı çalıştık. Ara sonrası biraz doğaçlama yaptık. Bir tirad daha okundu. Zaman çok çabuk geçti. Hatta gitmek istemiyordu kimse ama evlerimize ulaşım zor olduğundan vedalaşıp, görüşmek üzere ayrıldık. Bu arada bugün hocamızın hastaneden çıkışını forum sayfamızda görmem ayrıca mutlu etti beni. Tekrar geçmiş olsun Hocam. Allah bir daha göstermesin.Clap  

-------------

Mesaj Tarihi: 22.Şubat.2009 Saat 01:28
Hocam çok çok çokkkk geçmiş olsun, sizi çok seviyoruz ve perşembeyi iple çekiyoruz SmileSmileSmile

bu hafta derse geç kaldık, gecikmeli katıldığım için bizden önce ne yapıldığını bilmiyorum ama geldiğimizde grubumuzun en sessizleri caner ve milan doğaçlama yapıyorlardı onları seslerini duymak ilginç bir değişiklik oldu artık onlarda hep çıkmak isteyeceklerdir herhalde Wink daha sonra kolbastı hocamız bizi çalıştırdı kan ter içinde kaldık ama şaka maka 3 figür öğreniverdik ona da burdan tekrar teşekkür ediyoruz karşılıksız iyiliği için...Clap  dersimizin sonunda istemeyerek ayrıldık (yalnız öyle yorulmuşum ki deliksiz uyudum Big%20smile )

Mesajı Yazan: GÖKHAN
Mesaj Tarihi: 25.Şubat.2009 Saat 22:25

hocam çok geçmiş olsun sağlıklı nice günler diliyorum izin dolayısıyla yeni duydum affınıza sığınıyorum size moral veren seslerin içinde olmak isterdim.geçen hafta kolbastıya katılamadığım için umut 4 hareketi gösterdi bana 3 saat kadar evde çalıştık ter içinde kaldık amaçok güzel bi oyun hem oynaması hemde seyretmesi çok güzel perşembe günü görüşmek üzre hocam

Mesaj Tarihi: 25.Şubat.2009 Saat 22:34
teşekkürler Gökhan..

Mesaj Tarihi: 27.Şubat.2009 Saat 08:57
26/02/2009 çalışmamıza ilk ben gelmiştim. Sonra Hocam ve Yeda. Arkasından bütün herkes. Bazı eksiklerimiz vardı tabi.Öncelikle Hocamızı aramızda görmek, bizi çok sevindirdi. Trafik terörü oyunu hakkında biraz çalışma yaptık. Hocamız bize neler yaparsak daha uygun, daha güzel olacağı hakkında fikirlerini sundu. Bizde uygulamaya geçtik ve ortaya göze hoş görünen ve seyir keyfi daha yüksek birşey çıkmaya başladı. Sonra Kolbastı hocamız ile öğrendiğimiz figürleri sahnede, Hocamız karşısında sergiledik. Aradan sonra arkadaşlarımız Telefon Muhabbeti adlı oyunu sergilediler. Sonra 27 Mart için yapacaklarımız hakkında biraz konuştuk. Fikir alışverişi yaptık. Hep beraber sahneye çıkıp, çalışmamıza orada devam ettik. Samet bize birkaç şiir okudu. Bizde ondan rol çalmamaya çalıştık. Hocamız bir fıkra anlattı sonraBig%20smile.Çok güldük. Zaman çoktan dolmuş ve biz nasıl geçtiğini anlamamıştık. Gitmek üzere vedalaşırken, bir fıkra anlatma organizesi olmuştuk sanki, önce ben, samet, adem abi, derken bir anda Hocamız müdahele ederek " hadi artık gidelim" demeseydi, eminim orada sabaha kadar kalıp, birbirimizle muhabbet edip, çalışmamıza devam ederdik. Birbirimizi çok seviyoruz. Bundan eminim. Hep böyle kalmamız dileğiyle. Bu haftalık bu kadar. 

-------------

Mesaj Tarihi: 03.Mart.2009 Saat 17:27
02/03/2009 Çalışmamız. Bugün Yine tiyatroya ilk gelen bendim. Sonra teker teker gelmeye devam etti arkadaşlarım. Çalışmamıza Trafik Terörü adlı oyunla başladık. Bir arkadaşımız gelmediği için, onun yerine ben geçtim. Çok keyifli ve güzeldi. Hocam yine boncukları bize verip, Tesbihi bizim yapmamızı söyledi. 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nde neler yapacağımızı konuştuk. Samet şiir seçme konusunda zorlandı. Ben ve Yeda, Ev Hali ( YAZAR : Kemal Oruç,) adlı bir oyunu sergilemek istediğimizi söyleyerek sahneye çıktık. Arkadaşlarımız çok beğendi. Hocamızda dahil. Samet getirdiği foroğraf makinesi ile her fırsatta çalışmamızdan görüntüler aldı. Çalışmamızın bitiminde Son bir kez de Dışarıda Hocamızla beraber fotoğraf çektirdik. Bu konuda bayağı uğraştı diyebilirim fotoğraf makinesiLOLLOL. Hocamızı Sağ Sağlim Tekrar aramızda görmek üzere Uğurladık.

-------------

Mesaj Tarihi: 03.Mart.2009 Saat 19:55
Dün akşam yine her zamanki gibi çok keyifliydi özellikle Trafik Terörü ve Ev Hali LOL Hocamız gitmeden önce bize minik ipucları verdi onları birleştirip ortaya yeni güzellikler çıkarmak bizlere kaldı. 27 Mart gösterimiz için çalışmalara son hız devam, perşembe akşamı görüşmek üzereSmile

Mesaj Tarihi: 08.Mart.2009 Saat 19:40
05.03.2009 Çalışmamızda öncelikle kolbastı ( Hopdek ) çalışmamız vardı. Erkenden gelip bu çalışmayı yaptık. Sonra normal çalışmamıza geçtik. 27 Mart günü oynayacağımız oyunlara çalıştık. Sahnenin en arka koltuğuna sesimizi ulaştırıyormuyuz diye denemeler yaptık. Çalışmalarımıza bir gün daha ekledik.  

-------------

Mesaj Tarihi: 10.Mart.2009 Saat 08:08
09/03/2009 Çalışmamız. Çalışmalarımıza hız verdiğimiz için Hafta da 2 gün çalışıyoruz artık. Pazartesi ve Perşembe. Erken gelen arkadaşlarımızla hemen çalışmamıza başladık. Oyunları gözden geçirdik. Uyguladık. Oyunlar hakkında eleştirilerde, önerilerde bulunduk. Ev Hali, Trafik Terörü, Sıdıka, Tiradlar, Leylek, Şiirler, Oyunlar elimizden geldiğince 27 Mart'a en iyi ve yakışır şekilde hazırlanmaya çalışıyoruz. Provalar eğlenceli geçiyor. Bir tek Hocamız yokConfused. Çok özledik onu.

-------------

Mesaj Tarihi: 10.Mart.2009 Saat 12:36

Merhaba Bekir..bu denli ciddiye almanız ve çok emek verdiğiniz için hepinizi ayrı ayrı kutluyorum.İnsanların kendi kendilerini yönetmesi medeniyettir,adı çok geçer kendi az görülür.Birlikte başarmanız hayatınıza çok katkı sağlayacak özelliklerdendir.

Başarılar ve kolaylıklar diliyorum

Mesaj Tarihi: 10.Mart.2009 Saat 16:47
Dün akşam yine güzel bir çalışma oldu bekir abinin de dediği gibi bir tek hocamız eksikti Confused  27 mart yaklaştıkça sanırım hepimizi bir heyecan sarıyor bu perşembe akşamı yapacağımız çalışma daha ciddi olacak.. hocamız gelince de hepimiz tam olacağız Smile 

Mesaj Tarihi: 13.Mart.2009 Saat 08:23
12 Mart 2009  çalışmamız. Öncelikle tiyatroya erken gelmiştik kolbastı çalışması için. ( Kolbastı çalışmasında olanlar. ) Tiyatro çalışmamız başlayana kadar kolbastı çalışması yaptık. Bir arkadaşımız gelemediğinden Hazal bize yardımcı oldu. Sonra çalışmaya geçtik. Biz Trafik terörü adlı oyunda olmadığımız için, dışarıda biraz daha kolbastı çalışması yaptık. Elimizden geldiğince her dakikayı değerlendirmeye çalışıyoruz. Sonra hep beraber sahneye çıktık. Herkez 27 Mart günü ne yapacaksa sırayla o günmüş gibi gösterilerimizi sergiledik. Neler yapacağımızı tartıştık, öneriler, beyin fırtınaları... Ceyda abla izleyici konumunda bize bir izlyici gözünden neler gördüğünü ve neler yapmamız gerektiği konusunda fikirlerini sundu. Zaman bizim için sanki bir düşman. Biz de onu yenmesini bilen mumlar olarak aydınlanmaya ve aydınlatmaya devam edeceğiz. Clap

-------------

Mesaj Tarihi: 16.Mart.2009 Saat 22:49
16.03.2009 pazartesi tarihli çalışmamız Smile(bu sefer ilk ben yazıcam)
saat 18.00'da kolbastı çalışması için toplanıldı (ben de arkadaşlarımıza katıldım bugünlük) tiyatro çalışmamız normalden biraz daha uzun sürdü çünkü sahnede çay yapıp afiyetle içtik.ardından Sıdıkalar, yeda ve bekir abinin skeci ve sametin şiiri geldi. bu sırada ceyda ablamız da fuayede gizli bir şekilde sinan hocamızın doğum günü pastasını ve hediyesini hazırlıyordu ancak azıcık ucundan hocamız farketti Big%20smile ara verip dışarı çıktık ve iyiki doğdun şarkısı eşliğinde hocamızın doğum gününü kutladık Clap pastalarımızı,böreklerimizi,kurabiyelerimizi yedik samet sağolsun bol bol da fotoğraf çektik veee hocamızın hediyesini görücüye çıkardık... resmi siteye eklenicek burdan ceyda ablaya ve yedaya teşekkürlerimizi iletiyorum tekrardan çünkü muhteşem bir afiş oldu Smile Clap 
ardından çok zor da olsa içeriye geçtik eda ve samet de skeçlerini yaptılar,27 mart için hocamız planlarını anlattı biraz konuştuk ve maalesef saat 22.00 olduConfused yine saatler ışık hızıyla geçti ve bir çalışmanın daha sonuna geldik(+ ben çıkarken ayhan bey tiradını oynuyordu)

NOT: Bekir abi geçen haftaki yazının sonunda çok güzel bir söze imzanı atmışsın tebrik ediyorum ve alıntılıyorum : "Zaman bizim için sanki bir düşman. Biz de onu yenmesini bilen mumlar olarak aydınlanmaya ve aydınlatmaya devam edeceğiz. Clap "

Mesaj Tarihi: 17.Mart.2009 Saat 00:36

ben herhalde ilk yazanlardan olamayacağım evim uzak azcık Smile

16.03.2009 tarihli çalışmamız
İLK ÖNCE ŞUNU BELİRTMEK İSTİYORUM. TİYATRO'DA GEÇİRDİĞİM EN GÜZEL GÜNDÜ.
HERŞEY ÇOK GÜZELDİ BU AKŞAM SİNAN HOCAMLA ÇOK FARKLI ÇOK GÜZEL HERŞEY
BİR SÖZ DE BEN YAZIYIM *ÖNEMLİ OLAN AYDINLIKTA İNSAN GİBİ YAŞAMAK.*

Mesaj Tarihi: 17.Mart.2009 Saat 01:18
Teşekkürler..Gökhan  
Farklılıkları farkedebilmek için "farklı",
Güzellikleri farkedebilmek için "güzel" insan olmak gerekli...
Aydınlıkta insan gibi yaşamak çok önemli ama...
Karanlıkları aydınlık etmek ihmal edilmemeli..

Mesaj Tarihi: 17.Mart.2009 Saat 08:26
17 Mart 2009 Çalışmamız. Gerçi Hazal herşyi yazmış fakat saat 10 dan sonra olanları ben yazayım. LOL. Evleri uzak olan arkadaşlarımız iyi akşamlar dilekleriyle gitmişlerdi. Bizde birkaç kişi daha kalmayı istedik. Sonra Ayhan abi tiradı hakkında Hocamız fikirlerini, görüşlerini sundu. Sahnede ışığın ne kadar önemli ve nasıl durulacağını gösterdi. Caner tiradını okudu. caner hakkında Hocamız görüşlerini belirtti. 27 Mart Gününde herkes bizden çok şey bekleyeck eminim. Bekleyin. Bizde çok şey var ve Bunu en güzel şekilde Sizlere sunacağız. Biz bundan emin insanlar olarak, e tabi sizde bundan emin insanlar olarak DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜ'nün de Görüşürüz.ClapClapClapClapClap

-------------

Mesaj Tarihi: 21.Mart.2009 Saat 08:34
19/03/2009 çalışmamız. Bugün erken geldiğime Hocamı Çocuk grubu ile çalışırken gördüm. Bende biraz onları seyrettiken sonra Yeda'nın da gelmesiyle 27 Mart'ta oynayacağımız oyunu çalışmaya geçtik. Provaları yaparken arkadaşlarımız birer birer gelmeye başladılar. Biz bir iki prova aldıktan sonra arkadaşlarımızda kendi oyunlarının, tiradlarının, şiirlerinin provalarını aldılar. Tabi bu süre Bizim tiyatro çalışmamızın başlama saatinden önce ki zamanlar. Her fırsatta çalışmaya, prova almaya çalışıyoruz ki " 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü" 'ne en iyi şekilde Sahneye çıkıp, gösterimizi sunmak istiyoruz. Sonra Çalışma saatimiz geldiğinde Hocamızda bize katıldı ve hep beraber sahnede provalara, düzenlemelere, nelere dikkat edeceğimize, neleri yapacağımıza, neleri yapmayacağımıza, nasıl davranıp, nasıl duracağımıza Hocamızın bizi yönlendirmeleri sayesinde bilgi sahibi olduk. Yine her zaman ki gibi zaman yaptı yapacağını ve gitme vaktimizin geldiğini bize hatırlattı. Ben çıkarken Hocam ve bir kaç arkadaşım Semih'in çaldığı kemence ile biraz olsun dinleniyorlardı. Aydınlatmaya ve aydınlanmaya devam...Clap 

-------------

Mesaj Tarihi: 25.Mart.2009 Saat 01:48
24/03/2009 tarihli çalışmamız.gösterimizin en güzel şekilde sahnelendiği bir gündü diyebilirim herşey çok güzel olacak cuma günü buna eminim çünkü artık heyecan iyice sardı.Psikopat gıyaseddin :)

Mesaj Tarihi: 25.Mart.2009 Saat 23:29
25.03.2009 tarihli çalışmamız. Bugünkü çalışmamızın çoğunda hocamız yoktu ama biz çalışmaya devam ettik. Bugün oldukça az kişiydik ama tekrar tekrar çıkıp oyunlarımızı oynadık, çalıştık. Küçük problemlerimizi hallettik. umut ve oğuzhan abi çalışabilsinler diye Trafik Terörü'nde, bugün olmayan arkadaşlarımızın yerlerine geçtik.LOLLOL (Pek çok kez kahkahalarla kesilse de..) Meral, Kemal abinin yerine geçti. Eren abinin yerine adem, atalay abinin yerine bekir, gökhan abinin yerine de ben LOL En son biraz kolbastı oynadık ve saat 22.00 oldu... Yarın görüşmek üzere arkadaşlar Smile 

Mesaj Tarihi: 27.Mart.2009 Saat 09:01
26 Mart 2009. Bugün genel provamız vardı. O yüzden herkes tiyatrodaydı. Küçük gurubu, orta büyükler, büyükler herkes. Görmeliydiniz. Genel provamızı almak o kadar da kolay olmadı. Bunu da itiraf etmek lazım. Ses sistemleri ayarlandı, yapmamız gerekenleri bir kere daha gözden geçirdik. Sıralama yaptık. Hocamızı kızdırdık. Sonra toparlanıp Elimizden geleni yapacağımızı kanıtlama çabasına girdik. Sıralamamızı bitirdik, Hoptek'imizi oynadık ve hep beraber çok eğlendik. Ben Tiyatrodan ayrılırken arkadaşlarım hala çalışma yapıyorlardı. Hepsini çok seviyorum. Dünya Tiyatrolar Günümüz Kutlu Olsun. 

-------------

Mesaj Tarihi: 03.Nisan.2009 Saat 08:39
2 Nisan 2009 Çalışmamız. Çalışmamız Öncelikle 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü hakkında görüşlerimizi bildirmekle başladı. Hocamız görüşlerimiz aldı. Sonra Önümüzdeki haftalarda yapacağımız oyun için Hocamız biraz bilgi verdi. Sonra 27 Mart Gösterimiz hep beraber seyrettik ve sanki bir daha yaşadık o anı diyebilirim. Oyunlar sonrası alkışlar bile yaptık. Çok güzel bir gündü. Herkesin eline, emeğine, yüreğine sağlık. Biz karanlıkların korkusu, ışıyan tiyatro sevdalılarıyız.

-------------

Mesajı Yazan: mgerdan
Mesaj Tarihi: 03.Nisan.2009 Saat 22:43
Clap hiç dinmesin....

Mesajı Yazan: smt-gnr
Mesaj Tarihi: 06.Nisan.2009 Saat 23:14
yaaa ben ilk dersten sonra kendi kendime şunu söyledim samet dedim yaşın ufak ama bilmen gereken çok şey var sen hiçbirşey bilmiyorsun çok öğrenmen çok tecrübe etmen gerekiyor dedim .... ve 2 kitap birden bitirmeye çok filim çook şiir çok gözlem yapmaya başladım gayret gösterdim .... aynanın bir parçasını onarıp diğer parçasını onarmaya başladım ... aynayı bir an önce tamir etmek için uğraşıyorum şimdi ama biliyorum .. onarmaya çalıştığım aynanın 2 tarafı sonsuzluk işareti olan bir sayı doğrultusu gibi olduğunun da farkındayım :D

ben terapiyi seviyorum :d tiyatro terapi :D

-------------
    @@@@ baleva @@@@
        +smt-gnr+

Mesaj Tarihi: 08.Nisan.2009 Saat 08:10
07 Nisan 2009 Çalışmamız. Çalışmalarımız hafta da iki gün olarak kaldı, Tabi bunda bizim isteğimizin çok büyük payı var. Dün ilk olarak neler yapacağımızı Hocamız bize kısa kısa anlattı. Sonra Hocamızın getirdiği bir kaç skeci okuduk ve denemeler yaptık. Skeçler çok güzel ve çok komikti. Bir tanesinde hatta Gökhan'ı görmeliydiniz. ClapClapClapClap 

-------------

Mesaj Tarihi: 08.Nisan.2009 Saat 17:38

7 NİSAN 2009 - EVET BENİ GÖRMELİYDİNİZ   LOL BEKİR'İN DEDİĞİ GİBİ. GÜZEL AKŞAMLARIMIZDAN BİRİYDİ.YENİ SKEÇLER GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL.ÇOK GÜLDÜK ÇOK GÜLDÜM  Big%20smile  HERKESİN DİLİNE SAĞLIK.

Mesaj Tarihi: 10.Nisan.2009 Saat 14:55
VE 9 NİSAN...BUGÜNE KADAR ÇALIŞMALARIMIZIN HEPSİ ÇOK EĞLENCELİ GEÇMİŞTİ AMA DÜN ÇOK DAHA FARKLIYDI.HOCAMIZ DAHİL HEPİMİZ GÜLMEKTEN KIRILDIK RESMENLOLHATTA SONUNDA SAMET BAYA BAYA KIRILDI GİTTİ ARTIK SEMİH NE DEDİYSEBig%20smileDÜN AKŞAM YENİ YENİ ÇALIŞMAYA BAŞLADIĞIMIZ VE ÖNCEDEN SERGİLEDİĞİMİZ SKEÇLERİ OYNADIK.OYNARKENDE HEPİMİZ ÇOK EĞLENDİK.AKŞAMA İLK ÖNCE AYHAN ABİNİN RUHİSİYLE BAŞLADIK.SONRASINDA SAMETİN Bİ ŞİİRİ TİYATROLAŞTIRARAK OYNAMASINI KEYİFLE SEYRETTİK.SIRA ATALAY ABİ,ADEM ABİ VE CANERİN OYNADIĞI SKECE GELDİ.İZLERKEN ÇOK GÜLDÜK VE EĞLENDİK.ARDINDAN GÖKHAN VE HAZALIN OYNADIĞI BAŞTAN SONA İNSANLARI KIRAN BİR OYUN.DUN AKŞAM BU OYUNDA YENİ BİR HUŞU OLAYIYLA KARŞILAŞTIK ADEM ABİNİN KULAKLARI ÇINLASINBig%20smileVE SAHNEYE CEYDA ABLAYLA BEN ÇIKTIM.OYUNU OYNARKEN İNANILMAZ ZEVK ALDIM.HELE OYUNU OYNARKEN GICIK BİR KİŞLİĞE BÜRÜNDÜĞÜMÜ DUYUNCA AYRI Bİ ZEVK ALDIMBig%20smileYENİ OYUNLARIN BİTMESİYLE BERABER ESKİ OYUNLARA GEÇİŞ YAPTIK HEMEN.O KADAR GARİP BİŞEYKİ ONLARCA KEZ İZLEMEMİZE,DEFALARCA AYNI ESPRİLERİ DUYMAMIZA RAĞMEN HALEN ÇOK GÜZEL GELİYOR OYUNALRI İZLEMEK.HER İZLEDİĞİMİZDE SANKİ DAHA ÇOK EĞLENİYORUZ DAHA ÇOK GÜLÜYORUZ.HELE EV HALİ YOK MU!!OKADAR GÜZEL ANLAŞAMIYORLAR KİBig%20smileHANİ YEDANIN BEKİRE SESİNİ İNCELTEREK BİRAZDA KIRGIN Bİ ŞEKİLDE SİTEMLERİ VE BEKİRİN ONA TEPKİLERİ...İŞTE KOPTUĞUM AN O ZAMANDIRBig%20smileBig%20smileClapClapESKİ SKEÇLERİMİZİN HEPSİ TEKER TEKER SAHNEYE ÇIKIP OYNADIK VE HEPSİDE ÇOK HOŞTU.OYUNLARIN BİTİMİYLE BERABER YEDA,SEMİH VE TABİKİDE SAMETBig%20smile KULAKLARIMIZ PASINI ALDILAR.EN SONUNDA AYRILMA VAKTİ GELDİ YİNE.BENİM EN ÇOK SEVDİĞİM ŞEYLERDEN BİRİ DE BU TİYATRO ÖNCESİ VE SONRASINDAKİ O KISA VE GÜZEL MUHABBETLERLOLHERKES BİRBİRİYLE VEDALAŞTI VE SONRASINDA SAĞOLSUN CEYDA ABLA,SAYESİNDE EVİMİZE 1.30 SAAT ONCEDEN VARDIKBig%20smile

Mesaj Tarihi: 10.Nisan.2009 Saat 17:38
Umut herşeyi anlatmışClap. Bu arada 27 Mart Gösterilerimizn cd'lerini görünce,Confused gerçekten o kadar güzel hazırlanmış ki, Hocamızın ellerine sağlık. Böyle bir hatıra kolay kolay her insana nasip olmaz. ClapClapClapClapClap

-------------

Mesaj Tarihi: 10.Nisan.2009 Saat 19:41
hocam ellerinize,emeğinize sağlık. SİZLERLE ZAMAN GEÇİRMEK,YAŞAMAK ÇOK GÜZEL.

Mesaj Tarihi: 10.Nisan.2009 Saat 23:47
EVET EVET AKŞAM EVE GİDİNCE GÖKHANLA 2 CD YEDE BAKTIK.RESİMLERİN SADECE TİYATROLAR GÜNÜNDEKİ ÇEKİLENLERLE KALMAMASI,BUGÜNE KADARKİ BÜTÜN RESİMLERİN ATILMASI ACAYİPP SEVİNDİRDİ BENİ...

Mesaj Tarihi: 16.Nisan.2009 Saat 16:52
14 Nisan 2009 çalışmamız. Bugün çalışmamıza DOĞA adlı Çocuk Oyununun provasının hemen bitiminde başladık. Öncelikle Adem abi, Atalay abi ve Caner ile bir skeç izledik. Sonra Eda ve Samet'in skeçlerini izledikten sonra hocamız bize bir kaç soru sordu. Oyunun nasıl olması gerektiği, neler yapmamız gerektiği, oyunun kaç boyutunun olduğu, bizim kaç boyutu görebildiğimizi ve sergilediğimiz hakkında bilgiler verdi. Zaman çok çabuk geçmişti. Arkadaşlarımızla vedalaşıp, evlerimize gittik.  

-------------

Mesaj Tarihi: 22.Nisan.2009 Saat 14:24
21 Nisan 2009 Çalışmamız.. dün akşam sayıca azdık. önce caner,atalay abi ve adem abinin skeçlerini izledik, sonra samet bize bir şiir okudu, ardından da ayhan abi monoloğuyla sahneye çıktı. hocamız bu monologdan yola çıkarak bizlerden kendimizi aşmamızı istedi. Sıradan konulara sıradışılık katarak doğaçlama çalışmalar yaptık. Tabii pek çok komik durum da çıktı ortaya.Big%20smile Bol bol güldük, eğlendik ve de öğrendik. Perşembe akşamı çalışmamız olmayacak ama içindeki çocuğu büyütmemiş olan herkesi geleneksel 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kıyafet Balomuzda görmek istiyoruz Smile

Mesaj Tarihi: 22.Nisan.2009 Saat 23:07
ben buradan hocama çoook teşekkür etmek istiyorum birkez daha tiyatro dersinden öte dersler ver hayatı anlamamıza yardımce oluyor hocamız bize ve o anlatmıyor sadedece düşündürüyor ki bu çok zor birşey hocamız zor olanı çok kolaylıkla profesyonelliği ile yapıor ... doğaçlama çalışmalarımızda her birimize atrı konular verdi hocamız ayrı düşünceler ... ki bana verdiği konu için çook çoook teşekkürler ediyorum çünü hocamız bizi tanıyor ve öyle bir konu verdi ki ben bir ay sonra yaşayacağım şeyi yşamama ve bir aysonra yapacağım hatayı düzeltmeme yardımce oldu hocam iti varsınız ... bu ailede olmaktan çook mutluyum .... hocam tekrar teşekkürler

-------------
    @@@@ baleva @@@@
        +smt-gnr+

Mesaj Tarihi: 22.Nisan.2009 Saat 23:30
Samet aslanım  iyi dileklerin için teşekkürler ..Lütfen mesajındaki imla hatalarını da düzelt.. Yoksa ne biçim hocaları var doğru dürüst yazı bile yazamıyorlar dedirteceksin..
                                           Big%20smile

Mesaj Tarihi: 23.Nisan.2009 Saat 14:38
16/04/2009 çalışmamız. Bu gün çalışmamız oldukça yoğundu diyebilirim kendi adıma. 19 Nisan 2009 tarihli DOĞA oyunu ile çalışmalar ardından bizim çalışmamıza geçmiştik. Oldukça yorulduğumuzu gören Hocamız bugünü bize bıraktı diyebilirim. Bol bol güldük, eğlendik. Stres attık. Özellikle Caner'in " ha ha ha " aklıma geldikçe hala gülüyorum. Samet'in yokluğu aşırı derecede hissedildi tabi.LOLLOLBig%20smile... Eee Eren abi yi de aramadık değil.LOLLOLLOL.

-------------

Mesaj Tarihi: 23.Nisan.2009 Saat 14:45
21.04.2009 Çalışmamız. Bugün ilk gelen bendim. Arkadaşlarımız beklerken birden Hocam geldi. Her zaman ki gibi... Biraz sohbet ettik. Doğa oyunu hakkında görüşlerimizi bildirdik. Birer birer arkadaşlarımız gelmeye başladı. Sonra Hocamız bana " KUŞLAR " Adlı bir belgesel cd' si getirmiş. Çok sevindim. Çalışmamız her zaman ki gibi başladı fakat bugün farklıydı. Karakterin her halini göz önünde bulundurmalı ve onun gibi düşünüp, hareket edip, duygularını hissetmemiz gerektiğini, bunları uygulamaya gelince ne kadar basit görünen bunların, aslında ne kadar zor olduğunu gördük. Not tutmanın ne kadar işe yararlılığı konusunda bilgiler de vardı.Clap

-------------

Mesaj Tarihi: 29.Nisan.2009 Saat 13:52
28 Nisan 2009 çalışmamız. Bugün yine ilk gelen bendim. Sonra Hocamla beraber kapıları açtık. Bir de aramıza katılmak isteyen bir abi gelmişti. Sonra Hocamla biraz sohbet ettik. Bize süper haberler verdi. Bugün biraz az kişiydik ve çalışmamızı Kanlıca da yapmaya karar verdik. Çay içtik, yoğurt yedik, çekirdek çıtlattık, sohbet edip güzel bir çalışma yaptık. Kimi ne göre bu yazıyı okuyan, bizim aramızda olmayan bir çok insana göre böyle çalışmamı olur diyebilir ama bizim neler yaptığımızın, nasıl öğrendiğimizn farkında değiller. Herşey için Çok Teşekkürler Hocam.ClapClapClap 

-------------

Mesaj Tarihi: 29.Nisan.2009 Saat 18:46
bir şansım olsaydı eğer hayattta zamanı geriçevirebilmem için; 28 nisana geri çeverir o güzel çalışmaya katılmak isterdim :( ... ama şuan sadece kıskanmak ve dövünmekle yetinmek zorundayım ... çook sevindim sizin adınıza :)            :( :D

-------------
    @@@@ baleva @@@@
        +smt-gnr+

Mesaj Tarihi: 08.Mayıs.2009 Saat 17:33
5 Mayıs 2009 çalışmamız. Bugün herkesten önce gelen ben, herkesten sonra gelen olmuştum. Arkadaşlarım çalışmalarımız hakkında fikir alış verişi yapıyorlardı. Çalışmamız hangi oyunları oynayacağımız konusunda konuşarak başladı. Çalışma tarihlerini belirledik ve tüm hızımızla oyunlarımızı seyircilerle buluşturmak için çabalamaya başladık. Clap

-------------

Mesaj Tarihi: 08.Mayıs.2009 Saat 17:39
7 Mayıs 2009 Çalışmamız. Bugün yine erken gelenlerden biriydim. Samet ve Eda çalışmaya başlamışlardı bile. Ben de onları izleyip, arkadaşlarımın gelmesini bekledim. Sonra gelen arkadaşlarımızla yapacağımız oyunlara çalıştık. Çalışma günlerine ekleme yaparak, daha fazla çalışma konusunda hepimiz hem fikir olduk. hadi hayırlısı...ClapClapClapLOL  

-------------

Mesaj Tarihi: 08.Mayıs.2009 Saat 19:03
-7 MAYIS 2009- Bilmiyorum neden son günlerdeki neşesizlik.Ben hastayım diye galiba. Smile ya da hastalıktan öyle hissediyorum.Hocam dediğiniz gibi 2 askerin bile teki komutan olarak ona komut vermezse hiçbirşeyi halledemezler.Neşemiz yerine gelirse alkışların susmayacağından şüphem yok bu güzel oyunlarla.

Mesaj Tarihi: 13.Mayıs.2009 Saat 17:34
12 Mayıs 2009 çalışmamız. Çalışmamız ayrıntıları ve bağlantıları yapan Hocamız sayesinde çok keyifli geçiyor. Hepimiz canlanıp, kendimize geldik diyebilirim. Çalışmalarımız 90 km hızla ve emniyet kemeri takılı gidiyorLOL. Herkesin neşesi yerinde.Clap 

-------------

Mesaj Tarihi: 15.Mayıs.2009 Saat 14:17
14 Mayıs 2009 tarihli çalışmamız. Çalışmamız çok eğlenceli başladı. Hocamız yeni bir fikir ile gelmişti ve çok hoş bir fikirdi. Bu arada Yeda söyleyeceği şarkı için org ile prova yaptı. Bizde oynayacağımız oyunların provalarını aldık. Hocamızın yönlendirmeleri sayesinde bambaşka bir oyun çıktı karşımıza. Son olarak Yeda şarkısını söylerken bir tatsızlık oldu ve çalışmamız bitti. Pazartesi Çalışmalarımıza tekrar devam edeceğiz ve bu sefer çok başka olacak eminim. Hocam Herşey için tekrar çok sağolun. Allah sizi başımızdan eksik etmesin.ClapClapClapClapClapTongue

-------------

Mesaj Tarihi: 22.Mayıs.2009 Saat 08:39
21 Mayıs 2009 çalışmamız. Bugün çalışmamız hızlı başladı diyebilirim. Önümüzde bir hafta var ve biz bu oyunu çıkaracağız. Çalışmalarımız elimizdeki oyunların provalarını alarak ve Hocamızın şekillendirmeleriyle çok çok güzel bir hal alıyor. Bu çalışmamızda yeni şeylerde öğrendik. Hocamızın ne kadar uğraştığını ve bu işin ne kadar zor olduğunu gördük. Sonuç: çok güzel bir oyun bizi ve bizi izlemeye gelenleri bekliyor olacak.

-------------

Mesaj Tarihi: 11.Haziran.2009 Saat 17:37
Çalışmalarımız devam etmekte fakat ben işimden dolayı düzenli olarak yazamıyorum. BİZDE BÖYLE adlı oyunumuzun çalışmarını, prova aşamalarını, oynayışımızı fotoğraflardan Hocamız sayesinde görebilirsiniz. Çok iyi bir arkadaşlığımız var. Bunun başarısını alıyoruz zaten. Herkese selamlar, Teşekkürler... 

-------------

Mesaj Tarihi: 09.Ekim.2009 Saat 08:17
8 Ekim 2009 çalışmamız. Bugün çalışmamız, yeni sezonda neler yapacağımıza karar vermek, çözüm üretmekle geçti diyebilirim. yeni gelen arkadaşlarımızın bize çok şey katacağına eminim. Bizim de onlaraWinkTongue.    

-------------

Mesaj Tarihi: 29.Eylül.2011 Saat 12:19
haydi yine yeni yeniden ...

Mesajı Yazan: oğuzhan
Mesaj Tarihi: 29.Eylül.2011 Saat 18:20
Yine Yeni Yeniden yanınızda olmayı çok isterdim....

-------------
oğuzhan

Mesajı Yazan: hazalcelik
Mesaj Tarihi: 30.Eylül.2011 Saat 00:33
Yine yeni yeniden sizlerleyim, bu yüzden çok mutluyum oğuzhan abii sen hep bizimlesin öyle kolay kurtulamazsınn

Mesaj Tarihi: 06.Ekim.2011 Saat 23:46
Bu akşamki çalışmamız, nasıl nefes aldığımız, nefesimizi nasıl doğru kullanabileceğimiz, duygular işin içine girince olayların değiştiği, Öğretmenimizin yanında getirdiği,  3 balon ( Diafram sünnet balonuydu LOL ), serum hortumu, elektrik bantı ve kola pet şişesinden yapılmış akıl dolu icattan nefes alma konusunda bilgiler öğrendik. Keyifli ve öğretici bir çalışma daha kattık sahnemize.WinkTongue Clap

-------------

Mesaj Tarihi: 18.Ekim.2011 Saat 23:39
Bugünki çalışmamız Geçen hafta yapamadığımız Perşembe günü çalışmamız yerine geçebilir. Geçen senelere göre tiyatro daha sıcaktı. ( Kalorifer ve yaptıranlar sağolsunlar. ) Uygulamalı ve bol öğrenmeli daha çok keşfetmeli bir ders daha geçirdik. Perşembe vals günü Tongue. 29 Ekim hazırlıkları başlıyor. Smile Ders bitimi vedalaşıldı ve herkes güvenli bir şeklide evine uğurlandı . Tongue

-------------

Mesajı Yazan: hazalcelik
Mesaj Tarihi: 20.Ekim.2011 Saat 00:55
Bekir abiciğimin de dediği gibi Salı çalışmamız her zamanki gibi, hayatımızın içinden fark edemediğimiz ya da ettiğimiz ama ifade edemediğimiz ayrıntıları hocamız sayesinde çıkartıp içselleştirerek belleklerimize yerleşti. Çeşitli okuma çalışmaları yaptık ve özellikle aramıza yeni katılan ablalarımın seslerini çok çok beğendim ve kendilerini geliştirmek için bu kadar çaba sarf ettikleri için kendilerini kutluyorum Gerçi bizler kendimizi geliştirmek istemesek burada ne işimiz var değil mi

Mesaj Tarihi: 21.Ekim.2011 Saat 00:06
Bugünki çalışmamız duygulu başladı. Mutluluğun tarifini aradık beraberce, okumalar yaptık, Tuğçe geldi LOL, Vals çalışmamız oldu. İyi geceler denilip, salı günü görüşmek üzere ayrılındı. Clap  

-------------

Mesaj Tarihi: 10.Kasım.2011 Saat 23:46
Akşamki çalışmamıza Oğuzhan, Samet, Mehmet gelerek bize süpriz yaptılar. Kısa bir kaynatma yaptıktan sonra yapacaklarımız ve oyunlar hakkında fikirler sunduk. Tekerlemeler ve kısa bir oyun okuması da yaptık. Bir sonraki çalışmada görüşmek üzere vedalaşıp, evlerimize doğru yol aldık.Smile  

-------------

Mesaj Tarihi: 12.Ocak.2012 Saat 23:14
Bu çalışmamız oyun hazırlıklarının hız kazandığı bir çalışma oldu. Hızlı hızlı oyuna doğru ilerliyoruz. Hadi bakalım Wink

-------------

Mesaj Tarihi: 20.Eylül.2015 Saat 16:41
ÇOCUK VE GENÇLİK TİYAROSU YENİ DÖNEM  (2015 - 2016)  BAŞLIYOR
TİYATROTERAPİ
3  Ekim 2015 Saat 13 00 de Beykoz Vakfı Tiyatro Salonu
 8
-11 Yaş Çalışma  Saatleri Cumartesi 15 00 - 17 00
12-15 Yaş Çalışma Saatleri Cumartesi 13 00 - 17 00
Müracaat
Beykoz Vakfı
ve

tiyatroterapi@gmail.com

Geçmiş yıllara ait çalışmalardan görüntüler

http://photos.google.com/album/AF1QipPtJn3MzDN-TApsGXP4D0JUyrytyJn6KgP7jZMI - - 2Mayıs 2015 çalışmamazdan görüntüler TIKLAR MISINIZ
http://photos.google.com/story/AF1QipMBJvHxTMJVX2NIb0ThD8EP6Dhug_f5QU0CDnEE6sLVgOhCpTK9d-Pskz2nCAe91w - - Vee bir diğeri  TIKLAYINIZ LÜTFEN

ARAMIZA BEKLENİYORSUNUZ
............

Mesajı Yazan: Sinan
Mesaj Tarihi: 12.Temmuz.2018 Saat 07:50
Mekan artık aynı yerde değil hatta gönüller hariç hiç bir yerde değil Üzgünüm ama ayaktayım

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2007 Web Wiz - http://www.webwizguide.com