Tiyatro yaşamın aynasıdır... Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >2 - ÇALIŞMALARIMIZDAN >TOYAT Tiyatro Oyun Atölyesi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumTiyatroya dair"BİR DERS"

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 45678 10>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
terapist Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1803
  Alıntı terapist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17.Mart.2009 Saat 01:18
Teşekkürler..Gökhan  
Farklılıkları farkedebilmek için "farklı",
Güzellikleri farkedebilmek için "güzel" insan olmak gerekli...
Aydınlıkta insan gibi yaşamak çok önemli ama...
Karanlıkları aydınlık etmek ihmal edilmemeli..
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17.Mart.2009 Saat 08:26
17 Mart 2009 Çalışmamız. Gerçi Hazal herşyi yazmış fakat saat 10 dan sonra olanları ben yazayım. LOL. Evleri uzak olan arkadaşlarımız iyi akşamlar dilekleriyle gitmişlerdi. Bizde birkaç kişi daha kalmayı istedik. Sonra Ayhan abi tiradı hakkında Hocamız fikirlerini, görüşlerini sundu. Sahnede ışığın ne kadar önemli ve nasıl durulacağını gösterdi. Caner tiradını okudu. caner hakkında Hocamız görüşlerini belirtti. 27 Mart Gününde herkes bizden çok şey bekleyeck eminim. Bekleyin. Bizde çok şey var ve Bunu en güzel şekilde Sizlere sunacağız. Biz bundan emin insanlar olarak, e tabi sizde bundan emin insanlar olarak DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜ'nün de Görüşürüz.ClapClapClapClapClap
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.Mart.2009 Saat 08:34
19/03/2009 çalışmamız. Bugün erken geldiğime Hocamı Çocuk grubu ile çalışırken gördüm. Bende biraz onları seyrettiken sonra Yeda'nın da gelmesiyle 27 Mart'ta oynayacağımız oyunu çalışmaya geçtik. Provaları yaparken arkadaşlarımız birer birer gelmeye başladılar. Biz bir iki prova aldıktan sonra arkadaşlarımızda kendi oyunlarının, tiradlarının, şiirlerinin provalarını aldılar. Tabi bu süre Bizim tiyatro çalışmamızın başlama saatinden önce ki zamanlar. Her fırsatta çalışmaya, prova almaya çalışıyoruz ki " 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü" 'ne en iyi şekilde Sahneye çıkıp, gösterimizi sunmak istiyoruz. Sonra Çalışma saatimiz geldiğinde Hocamızda bize katıldı ve hep beraber sahnede provalara, düzenlemelere, nelere dikkat edeceğimize, neleri yapacağımıza, neleri yapmayacağımıza, nasıl davranıp, nasıl duracağımıza Hocamızın bizi yönlendirmeleri sayesinde bilgi sahibi olduk. Yine her zaman ki gibi zaman yaptı yapacağını ve gitme vaktimizin geldiğini bize hatırlattı. Ben çıkarken Hocam ve bir kaç arkadaşım Semih'in çaldığı kemence ile biraz olsun dinleniyorlardı. Aydınlatmaya ve aydınlanmaya devam...Clap 
Yukarı Dön
GÖKHAN Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 56
  Alıntı GÖKHAN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.Mart.2009 Saat 01:48
24/03/2009 tarihli çalışmamız.gösterimizin en güzel şekilde sahnelendiği bir gündü diyebilirim herşey çok güzel olacak cuma günü buna eminim çünkü artık heyecan iyice sardı.Psikopat gıyaseddin :)

Düzenleyen GÖKHAN - 25.Mart.2009 Saat 01:48
Yukarı Dön
hazal_c Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 127
  Alıntı hazal_c Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.Mart.2009 Saat 23:29
25.03.2009 tarihli çalışmamız. Bugünkü çalışmamızın çoğunda hocamız yoktu ama biz çalışmaya devam ettik. Bugün oldukça az kişiydik ama tekrar tekrar çıkıp oyunlarımızı oynadık, çalıştık. Küçük problemlerimizi hallettik. umut ve oğuzhan abi çalışabilsinler diye Trafik Terörü'nde, bugün olmayan arkadaşlarımızın yerlerine geçtik.LOLLOL (Pek çok kez kahkahalarla kesilse de..) Meral, Kemal abinin yerine geçti. Eren abinin yerine adem, atalay abinin yerine bekir, gökhan abinin yerine de ben LOL En son biraz kolbastı oynadık ve saat 22.00 oldu... Yarın görüşmek üzere arkadaşlar Smile 
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27.Mart.2009 Saat 09:01
26 Mart 2009. Bugün genel provamız vardı. O yüzden herkes tiyatrodaydı. Küçük gurubu, orta büyükler, büyükler herkes. Görmeliydiniz. Genel provamızı almak o kadar da kolay olmadı. Bunu da itiraf etmek lazım. Ses sistemleri ayarlandı, yapmamız gerekenleri bir kere daha gözden geçirdik. Sıralama yaptık. Hocamızı kızdırdık. Sonra toparlanıp Elimizden geleni yapacağımızı kanıtlama çabasına girdik. Sıralamamızı bitirdik, Hoptek'imizi oynadık ve hep beraber çok eğlendik. Ben Tiyatrodan ayrılırken arkadaşlarım hala çalışma yapıyorlardı. Hepsini çok seviyorum. Dünya Tiyatrolar Günümüz Kutlu Olsun. 

Düzenleyen bekir - 27.Mart.2009 Saat 09:02
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03.Nisan.2009 Saat 08:39
2 Nisan 2009 Çalışmamız. Çalışmamız Öncelikle 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü hakkında görüşlerimizi bildirmekle başladı. Hocamız görüşlerimiz aldı. Sonra Önümüzdeki haftalarda yapacağımız oyun için Hocamız biraz bilgi verdi. Sonra 27 Mart Gösterimiz hep beraber seyrettik ve sanki bir daha yaşadık o anı diyebilirim. Oyunlar sonrası alkışlar bile yaptık. Çok güzel bir gündü. Herkesin eline, emeğine, yüreğine sağlık. Biz karanlıkların korkusu, ışıyan tiyatro sevdalılarıyız.
Yukarı Dön
mgerdan Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici

Gönderilenler: 267
  Alıntı mgerdan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03.Nisan.2009 Saat 22:43
Clap hiç dinmesin....
Yukarı Dön
smt-gnr Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 143
  Alıntı smt-gnr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.Nisan.2009 Saat 23:14
yaaa ben ilk dersten sonra kendi kendime şunu söyledim samet dedim yaşın ufak ama bilmen gereken çok şey var sen hiçbirşey bilmiyorsun çok öğrenmen çok tecrübe etmen gerekiyor dedim .... ve 2 kitap birden bitirmeye çok filim çook şiir çok gözlem yapmaya başladım gayret gösterdim .... aynanın bir parçasını onarıp diğer parçasını onarmaya başladım ... aynayı bir an önce tamir etmek için uğraşıyorum şimdi ama biliyorum .. onarmaya çalıştığım aynanın 2 tarafı sonsuzluk işareti olan bir sayı doğrultusu gibi olduğunun da farkındayım :D

ben terapiyi seviyorum :d tiyatro terapi :D
    @@@@ baleva @@@@
        +smt-gnr+
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.Nisan.2009 Saat 08:10
07 Nisan 2009 Çalışmamız. Çalışmalarımız hafta da iki gün olarak kaldı, Tabi bunda bizim isteğimizin çok büyük payı var. Dün ilk olarak neler yapacağımızı Hocamız bize kısa kısa anlattı. Sonra Hocamızın getirdiği bir kaç skeci okuduk ve denemeler yaptık. Skeçler çok güzel ve çok komikti. Bir tanesinde hatta Gökhan'ı görmeliydiniz. ClapClapClapClap 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 45678 10>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu Sayfa 0,072 Saniyede Yüklendi.