Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

öylesine söylemekten ötesi değil....

Nereden Yazdırıldığı: Tiyatro yaşamın aynasıdır...
Kategori: 19 - ZİHİN FUKARA OLURSA FİKİR UKALA OLUR
Forum Adı: Öylesine söylemek istedim
Forum Tanımlaması: .
URL: http://forum.tiyatroterapi.com/forum_posts.asp?TID=1225
Tarih: 14.Mayıs.2024 Saat 18:03
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com

Konu: öylesine söylemekten ötesi değil....
Mesajı Yazan: smt-gnr
Konu: öylesine söylemekten ötesi değil....
Mesaj Tarihi: 22.Haziran.2009 Saat 23:38

Dünyada sıkışıp kalmaktan korkmadı tek yer insanın evidir ...

çoçukça davranmaktan  çekinmediği....

Davranışlarında hiç bir yapaylık olmadığı sadece kendi olduğu yer evidir ....

Dünya bizim neyimiz....?

Bağzen bu soruyu kendime soruyorum ... dünya bizim ne yi miz ?
kendiniz kendinize sorduğunuz soruları yanıtlayamadığınız anlar olmuştur belki ama bir tane fazla olsa bir şey olmaz sanırım bu soruyu kendinize sorunuz lütfen insanlar sadece evlerinde kendileri ise dünya insanın nesi evi değil mi ?   EVET dünya insanın avi dediğinizi duyyar gibiyim ama o zaman neden bu yapaaylık neden bu kendin olmamazlık neden bu gariplikler insanların birbirine yabancılığı ön yargıları , duyarsızlığı . tepkisizliği.....

Bazen eski türk filimlerinde şu çümleyi duyarız bağzen demek yanlış oldu genelde duyduğumuz cümle "insanlık namına yaptım" dır insanlık demekki yardımcı olmayı gözetmeyi saygı sınırlarında durulması gerektiğini bilmeyi gerektirirken biz tam tersi gereklilikleri kabullenmemiz neyin nesi ?

Yoksa biz insan mı değiliz ?

Yada bir maskemiz varda evdeyken çıkartıp kendimiz olduğumuz dışarı çıkarken taktığımız kendimiz olmaktan indan olmaktan vaz geçtiğimiz bir maskemiz mi var ...???

yoksa bu sorulara cevap vermekten cevap bulmaktan mı korkuyoruzda gözlerimizde gerçekleri göremeyecek kadar buyuk bir perdemi vaar ..... dünya bizim neyimiz biz neyiz...?

küçücük bir cümle çoğu zaman izlerken duyduğumuzda güldüğümüz bir cümle ...

"insanlık namına yaptım "   
 PEKİ İNSAN ??

SİZCE DÜNYA EVİMİZ Mİ ? PEKİ YA  İNSANLIK
   ???????????????????????      

-------------
    @@@@ baleva @@@@
        +smt-gnr+

Cevaplar:
Mesajı Yazan: oğuzhan
Mesaj Tarihi: 26.Haziran.2009 Saat 19:23
kelebeğin ömrü 24 saat kelebekleri nolur bizler öldürmeyelim Cry..............TongueTongue

-------------
oğuzhan

Mesajı Yazan: Misafir
Mesaj Tarihi: 13.Temmuz.2009 Saat 16:52
21 Haziran'dan itibaren günler kısalmaya başlıyor ya,ben bu duruma çok üzülüyorum.Ne güzel uzamıştın işte,neden bir daha kısalıyorsun ki ...

Mesaj Tarihi: 16.Temmuz.2009 Saat 17:38
dünya çok hızlı dönüyor ve biz bunu fark etmiyoruz diyenler var çok gülüyorum  onlara ... farkında değiller ki dünya ne kadar hızlı dönüyorsa bizde en az o kadar hızlıyız ,,,,  çünkü bizde dünya ile hareket etmior muyuz  ;)

-------------
    @@@@ baleva @@@@
        +smt-gnr+

Mesajı Yazan: deryadeniz
Mesaj Tarihi: 17.Temmuz.2009 Saat 15:53
geçen her saniye hayattan çalıyoruz

Mesajı Yazan: terapist
Mesaj Tarihi: 18.Temmuz.2009 Saat 08:26
GEÇEN ZAMAN ÖNEMLİ DEĞİL..NASIL GEÇTİĞİ ÖNEMLİ.
YAŞADIN MI..? YAŞLANDIN MI..?

DESTEK Mİ OLDUN..?
DESTEK OLSUNLAR DİYE BEKLEDİN Mİ ..?

YAŞAMDAN BİR GÜN DAHA MI KAYBETTİN..?
YAŞANMIŞ GÜNLERE BİR GÜN DAHA MI EKLEDİN..?

Mesaj Tarihi: 18.Temmuz.2009 Saat 19:28
insan dinlenmeli diyorlar dinlenmek ne demek bilkiyorlar mı 1 gün evde oturdum ve ne kardar yorulduğumu anlatamam öylesine söyledim ama artık dinlenmek diye bir kelime yok benim heybemde ... . .. .....

-------------
    @@@@ baleva @@@@
        +smt-gnr+

Mesaj Tarihi: 18.Temmuz.2009 Saat 23:17
Samet bizimle paylaşman gereken bir şey yokmuydu... hani sınav mıydı neydi   öööğğsese olabilir mi..?

Mesaj Tarihi: 21.Temmuz.2009 Saat 00:01
ÖYLESİNE SÖYLEMEK İSTİYORUM PAYLAŞACAĞIM ŞEYLERİN GÜZEL OLMASINI İSTEDİĞİM İÇİN  BİRAZ GEÇ KALDIM BU KONUDA  çünkü sanırım sınav kaygısı ile optik formda hata yaptım ve kötü bir sınav sonucu aldım .. ama güzel şeyler paylaşmak istiyorum diyorum  spor akademisi sınavları avustos sonunda öss puanım sınavlara girmek için yeterli şimdi spor akademisi sınavları için çalışıyorum kazacağım inşl ve o zaman buraya okulumun adını yazacağım ...

hep kötü haberlerim yok tabi istanbul kicik boks şampiyonasında maçımı ilk rauntta kazanarak izmirdeki türkiye şampiyonasına katılma hakkımı kazandım ... ve daha güzel haber olarak türkiye şampiyonu olup onuda sizlerle paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyorum ..

NOT:::::  öylesine söylemek istemedim...   

-------------
    @@@@ baleva @@@@
        +smt-gnr+

Mesaj Tarihi: 21.Temmuz.2009 Saat 00:02
...YAŞANMIZ GÜNLERİMZİN DEVAM ETMESİ DİLEĞİYLE ....

-------------
    @@@@ baleva @@@@
        +smt-gnr+

Mesaj Tarihi: 23.Temmuz.2009 Saat 12:31
ŞİMDİKİNİ KUTLUYOR..,ClapSONRAKİLERİNİ BEKLİYORUM..Big%20smile

Mesaj Tarihi: 25.Temmuz.2009 Saat 11:49

Yeni yeni insanlarla tanıştıkça tiyatro kelimesini duyduklarında gözlerindeki ışıkla ben tiyatroyu çok severim, dediklerine şait oluyorum ... Ama devamında bu sene hangi oyunları izlediniz? sorusuna cevap vermediklerini görünce! sevmek kelimesinin, karşılığının ne olduğu konusunda çelişkiye düşüyorm ...

Öylsine söyledim işte ...

-------------
    @@@@ baleva @@@@
        +smt-gnr+

Mesajı Yazan: Misafir
Mesaj Tarihi: 04.Ağustos.2009 Saat 18:45
LOLBig%20smileTongue öylesine gülüyorum işte... öylesine Cry

-------------

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2007 Web Wiz - http://www.webwizguide.com